Права біженців у Ірландії — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA Права біженців у Ірландії — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Права біженців у Ірландії — поради від 4refugees.info

Права біженців у Ірландії — поради від 4refugees.info

  • 05.05.2022 11:00

Мільйони українців виїхали за кордон у пошуках притулку від війни. Першими наших громадян зустріли країни, які мають спільний сухопутний кордон, а далі українці розселилися країнами Європи. У кожній країні українцям надають підтримку. Команда 4refugees.info, яку підтримують волонтери, ІТ-фахівці та правники, зокрема Міжнародна асоціація юристів (IBA) та українська юридична фірма Sayenko Kharenko, підготували окремий портал із даними щодо кожної країни. Ми републікуємо їхні матеріали. Наразі розповімо про права біженців у Ірландії.

Загалом на територію Ірландії українці та інші громадяни, які тікають від війни в Україні, можуть в’їхати у трьох статусах: «мандрівники», шукачі притулку та біженці. Залежно від цього вони матимуть різні правила в’їзду, права та обов’язки, а також можливість отримати фінансову допомогу та притулок для проживання.

УМОВИ В’ЇЗДУ ДО ІРЛАНДІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ПРИТУЛКУ

Поняття «Шукач захисту» використовується у цих рекомендаціях для позначення будь-якої особи, яка має право на отримання статусу тимчасового захисту (детальніше описано нижче).

  1. Віза

Громадянам України для в’їзду в Ірландію віза не потрібна.

Шукач захисту, який прибуває до Ірландії, матиме 90 днів для легалізації свого статусу (тобто протягом цього строку він повинен отримати статус тимчасового захисту або подати заяву про надання міжнародного захисту (притулку), як описано нижче).

Шукачам захисту з країн, які не є членами Європейської Економічної Зони (ЄЕЗ), може знадобитися віза. Заяви на отримання візи приймаються через мережу посольств у сусідніх з Україною країнах.

Перелік країн, громадяни яких повинні мати візу для в’їзду в Ірландію, можна знайти тут.

  1. Документи

Подорожуючі повинні підтвердити свою особу в імміграційних службах та авіакомпаніях. Перевізникам дозволено приймати національні документи, що посвідчують особу, які зазвичай не прийнятні для міжнародних подорожей. Замість паспорту можуть прийматися такі документи: національні посвідчення особи, свідоцтва про народження, внутрішні паспорти та паспорти, строк дії яких закінчився. (Джерело)

  1. Для дорослих: паспорт (якщо є) або інше національне посвідчення особи, наприклад: національне посвідчення особи, свідоцтво про народження, внутрішній паспорт, паспорт, строк дії якого закінчився.
  1. Для неповнолітніх: паспорт (якщо є) або інше національне посвідчення особи, наприклад: національне посвідчення особи, свідоцтво про народження, внутрішній паспорт, паспорт, строк дії якого закінчився.
  1. Чи дозволяється перетинати кордон дітям без супроводу дорослих? Чи дозволяється перетинати кордон дітям у супроводі дорослих, які не є членами їх родин?

Дітям без супроводу дорослих дозволено в’їзд до Ірландії.

Агентство у справах дітей та сім’ї Tusla — це організація, яка займається справами дітей без супроводу дорослих (віком до 18 років), які можуть потребувати міжнародного захисту і розлучені зі своїми батьками або опікунами. Усі розлучені з батьками діти віком до 12 років будуть негайно передані в прийомну сім’ю. Діти старше 12 років будуть розміщені в інтернатних будинках коротко та середньострокового перебування.

Якщо дитина прибула у супроводі дорослого, який не є членом її родини, Tusla  направляє дітей, які прибувають із родичами або дорослими, у випадках, коли факт батьківства чи опіки невідомі, до служби возз’єднання сім’ї. Команда соціальної роботи проведе оцінку, і дитина буде або повернута дорослим/родичам, які приїхали з нею, або буде передана під опіку, якщо є сумніви щодо батьківства/опікунства або її безпеки

  1. Covid-19

Документи не вимагаються. Особи, що в’їжджають до Ірландії не зобов’язані пред’являти негативний результат ПЛР тесту, підтвердження вакцинації або одужання. (Джерело)

  1. Грін-карта – ввезення автомобілю в Ірландію

Автомобіль можна ввезти в Ірландію, але його потрібно зареєструвати, а також сплатити податок на реєстрацію транспортного засобу, податок на автотранспорт і автострахування. Якщо автомобілю більше 4 років, він підлягатиме перевірці Національною службою тестування автомобілів. Шукач захисту повинен отримати номер PPS для сплати податку на реєстрацію транспортного засобу. (Джерело)

  1. Документи на домашніх тварин:

Шукач захисту повинен переконатися, що тварина належить до того виду, ввезення якого  в Ірландію дозволене.

Як правило, коти, собаки та фретки, які прибувають з-за меж ЄС, повинні бути чіповані, вакциновані проти сказу, мати ветеринарний паспорт ЄС або медичний сертифікат ЄС, а також підтвердження аналізів крові та дегельмінтизації. Птахи, кролики та гризуни повинні мати ветеринарне свідоцтво про стан здоров’я, а також необхідно виконати вимоги щодо тестування та карантину.

Шукачі захисту, які в’їжджають до Ірландії, можуть ввезти свою тварину без необхідних документів. За можливості, вони повинні надати якомога більше інформації про тварину, наприклад, інформацію про вакцинацію, чіпування, дегельмінтизацію тощо.

До прибуття тварини необхідно повідомити про це Департамент сільського господарства електронною поштою. Відповідні електронні адреси (залежно від пункту в’їзду) вказані на інформаційному сайті.

  1. Скільки часу можна перебувати на території країни?

Дозвіл на тимчасовий захист дозволяє Шукачам захисту перебувати в Ірландії протягом одного року. Цей дозвіл може бути подовжено.

  1. Інша важлива інформація

Номер PPS 

Персональний номер державної служби (Номер PPS) потрібен для доступу до ринку праці та державних послуг в Ірландії. Шукач захисту може подати заяву на отримання номеру PPS при прибутті в Ірландію або якомога швидше після в’їзду. Номер PPS необхідний для усіх дорослих та дітей.

Інформацію про те, як подати заяву на отримання номеру PPS, можна отримати в центрі прийому в аеропорту Дубліна.

Якщо Шукач захисту перебуває в Дубліні чи Корку або прибуває до Дубліна чи Корка, ви можете подати заяву на отримання номеру PPS у спеціалізованих Центрах підтримки українців. (Джерело)

Шукач захисту який вже прибув до Ірландії і не знаходиться в Дубліні або Корку, може подати заяву на отримання номеру PPS у місцевому центрі Intreo або його філії. Повний список філій можна знайти тут.

УМОВИ В’ЇЗДУ В ІРЛАНДІЮ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ПРОСЯТЬ ПРИТУЛКУ

Примітка: Шукачу захисту не потрібно подавати заяву про надання міжнародного захисту (притулку), щоб отримати підтримку та захист від ірландської держави. Шукач захисту може подати заяву про надання міжнародного захисту, але не може користуватися тимчасовим захистом одночасно. Тимчасовий захист — це пришвидшений та спрощений процес. Тимчасовий захист надає негайний доступ до ринку праці, соціальної підтримки, житла та іншої державної підтримки.

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ

  1. Чи надає уряд Ірландії українцям «тимчасовий захист»: Так.

Тимчасовий захист для проживання в Ірландії надається таким особам, які тікають від війни в Україні (джерело):

  1. громадянам України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;
  1. громадянам інших країн (крім України) або особам без громадянства, які могли мати міжнародний захист (наприклад, статус біженця чи еквівалентний статус національного захисту) в Україні та проживали там до 24 лютого 2022 року;
  1. членам родини осіб, що перелічені у пунктах (a) та (b), якщо родина проживала в Україні до 24 лютого 2022 року. Члени родини включають чоловіка/дружину, партнера, неповнолітніх дітей кожного з партнерів та близьких родичів, що перебували на утриманні та проживали з ними як частина родини;
  1. особам з посвідкою на постійне проживання в Україні, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року і не можуть безпечно повернутися до країни походження;

Тимчасовий захист також може надаватися іншим особам, які легально проживали в Україні та не можуть безпечно повернутися до країни походження. Сюди входять особи, що не є громадянами ЄС, та особи без громадянства.

У цих рекомендаціях кожна категорія осіб, наведена вище, описується як «Шукач захисту».

  1. Коли, куди і як подавати заяву

При в’їзді в Ірландію

Шукач захисту може подати заяву в пункті в’їзду в Ірландію. Після прибуття в Ірландію працівник імміграційної служби проведе бесіду з Шукачем захисту, поставить кілька основних питань і попросить будь-які наявні документи, що посвідчують особу. Після цього Шукачу захисту буде видано лист, який підтверджує його статус тимчасового захисту.

Якщо особа вже перебуває в Ірландії:

Лист, що підтверджує статус тимчасового захисту, надаються Шукачам захисту в аеропорту Дубліна  з 9 березня 2022 року.

Якщо Шукачі захисту прибули в аеропорт Дубліна до 9 березня 2022 року (коли вперше почали надавати листи-дозволи) або якщо вони прибули в інший пункт в’їзду до країни, наразі є два способи отримання такого листа:

  1. Якщо Шукач захисту перебуває у житлі, наданому державою, і ще не отримав лист-дозвіл, співробітники Міністерства юстиції під час відвідування такого житла нададуть йому лист-дозвіл за місцем перебування.
  1. Крім того, отримати лист-дозвіл можна у Центрі підтримки українців за адресою: Cork Street, Dublin 8. Години роботи цього центру можна знайти тут.

Також впроваджуються заходи, які дозволять людям отримувати листи-дозволи в Центрі підтримки українців на Hanover Street у місті Корк, а також у третьому центрі в місті Лімерик. Додаткова інформація буде повідомлена найближчим часом.

  1. На який період надається тимчасовий захист?

Дозвіл на тимчасовий захист дозволяє Шукачу захисту проживати в Ірландії протягом одного року. Цей дозвіл може бути подовжено.

ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ 

Тимчасовий захист 
Як довго ви можете перебувати? 1 рік. Може бути подовжено.
Право на працевлаштування Так.
Шукач захисту повинен отримати номер PPS, щоб влаштуватися на роботу.
Медичне обслуговування (Чи потрібне страхування? Як отримати медичні послуги) Медичне обслуговування в Ірландії забезпечується Службою охорони здоров’я (HSE). Шукачі захисту матимуть право на доступ до медичних послуг так само, як і громадяни Ірландії. Додаткову інформацію можна отримати на сайті www.hse.ie. Шукачі захисту також можуть подати заяву на отримання медичної картки. Медична картка необхідна, щоб отримати певні медичні послуги безкоштовно або за зниженою ціною, наприклад, консультацію терапевта, амбулаторну допомогу, послуги у сфері психічного здоров’я, медичні послуги для дітей тощо.
Про систему охорони здоров’я в Ірландії українською мовою можна прочитати тут.
Бюджетні кошти (Чи здійснюватимуться якісь соціальні виплати?) Так.
Шукач захисту може подати заяву на отримання соціальної допомоги (фінансової підтримки) після прибуття в Ірландію (джерело). Якщо Шукач захисту має дітей віком до 18 років, вони також матимуть право на виплату допомоги на дитину.
Інформація про державну підтримку доступна українською мовою. (Джерело)
Житло(Чи надається житло? Якого виду? На який період?) Так.
Держава забезпечить особам, які прибувають з України, доступ до відповідного житла, а в разі потреби допоможе отримати житло. Допомогу з проживанням можна отримати в центрі прийому в аеропорту Дубліна. Ви також можете відвідати Центр підтримки українців у Дубліні, Лімерику чи Корку. Інформація про ці центри міститься у розділі «корисні посилання» нижче. Якщо ви перебуваєте в Ірландії і не маєте де зупинитися, ви можете надіслати електронний лист до Служби міжнародного захисту з питань розміщення за електронною адресою [email protected]
Освіта  (Як отримати доступ до освіти, шкіл, дитячих садків, університетів?) Школа Діти віком від 4 до 18 років зможуть відвідувати державні початкові школи (вік 4/5 -12/13 років) та середні школи (вік 12-18 років). Служба підтримки освіти Tusla може допомогти знайти школу для дитини/дітей Шукача захисту. Додаткова інформація за посиланням.
Університет
Українці, які бажають розпочати навчання в ірландському університеті, не повинні сплачувати міжнародні збори.
Подальша освіта та професійна підготовка
Подальша освіта та професійна підготовка надаються безкоштовно або субсидуються у значній мірі. Метою є підтримка працівників у підвищенні кваліфікації, здобутті вищої освіти, проходженні стажування або розвитку навичок. Подальша освіта та професійна підготовка здійснюється Радами з освіти та підготовки (ETB) по всій країні. Контактні дані ETB для українців з’являться найближчим часом.
Утриманці (члени сім’ї)  Якщо утриманці чи члени сім’ї громадян України також є громадянами України, вони матимуть однакові права на в’їзд до Ірландії. Особа зі статусом тимчасового захисту в Ірландії може скористатись правом на возз’єднанням сім’ї (в Ірландії чи в іншій державі-члені ЄС), якщо чоловік або дружина/партнер та діти віком до 18 років чи чоловік або дружина/партнер мають тимчасовий захист в іншій державі-члені ЄС. Це може застосовуватися, якщо члени сім’ї, які потребують захисту, ще не перебувають у державі-члені ЄС.
Членам сім’ї з країн, які не є членами ЄЕЗ, якщо вони є громадянами, для яких потрібна віза, для подорожі до Ірландії знадобиться віза. Заяви приймаються та розглядаються через мережу посольств у сусідніх з Україною країнах.
Особи, що не є громадянами України, які проживають в Україні, може знадобитися віза для в’їзду в Ірландію. Заяви приймаються через мережу посольств у сусідніх з Україною країнах.
Перелік країн, громадяни яких повинні мати візу для в’їзду в Ірландію, можна знайти тут.

ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ

Якщо не зазначено інше, джерелом є: Інформаційний буклет для заявників на міжнародний захист (IPO1)

  1. Куди звертатися: 

Будь ласка, зверніть увагу, що ви повинні знаходитися в Ірландії або в пункті в’їзду в Ірландію (наприклад, в аеропорту чи морському порту), перш ніж ви зможете подати заяву про надання притулку.

Заяву необхідно подавати особисто до Міністерства юстиції та рівності якнайшвидше в аеропорту чи морському порту після прибуття в Ірландію або, після в’їзду, до Офісу міжнародного захисту (IPO), Ірландської служби натуралізації та імміграції, 79- 83 Lower Mount Street, Дублін 2. D02 ND99.

  1. Коли подавати заяву: 

Заява про надання притулку має бути подана якомога швидше особисто, але органи влади не можуть відмовити у прийнятті заяви на тій підставі, що вона надійшла занадто пізно.

Громадяни України можуть попросити притулок негайно або в будь-який інший момент під час перебування в Ірландії.

  1. Як подавати заяву: 

Крок 1: Попередня співбесіда

Усі шукачі притулку, незалежно від пункту в’їзду, повинні прибути до Офісу міжнародного захисту (IPO) на Lower Mount Street. Далі ви пройдете коротку попередню співбесіду, і вас запитають про причини подання заяви про надання притулку та певні особисті дані. Після цього у вас візьмуть відбитки пальців і сфотографують для отримання посвідки на тимчасове проживання (TRC), яка підтверджуватиме, що ви є шукачем притулку. Ви повинні мати з собою будь-які документи, які стосуються вашої особистої ситуації, у тому числі паспорт, будь-які інші проїзні документи, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо (за наявності).

Ви можете подати заяву про надання притулку для себе, а також для своїх дітей, які перебувають з вами і яким не виповнилося 18 років. Якщо у вас народиться дитина під час вашого перебування в Ірландії, вони автоматично будуть включені у вашу заяву про надання притулку. Виняток – якщо вони вже є громадянами Ірландії. Заяви про надання притулку, які стосуються дітей, є дуже важливими, і ви повинні повідомити у відповідні органи про будь-які проблеми, пов’язані із отриманням захисту для ваших дітей.

Крок 2: Безпосередня допомога/оцінка вразливості

Як шукач притулку, ви можете скористатися Безпосередньою допомогою (DP). У такому випадку вас відвезуть до центру DP і нададуть номер PPS, медичну картку, і ви зможете очікувати на переведення до більш постійного місця проживання.

Щодо вас буде проведено оцінку вразливості для визначення будь-яких медичних, психологічних чи інших проблемних питань, щоб Міністерство юстиції могло визначити, який центр DP підходить найкраще.

Крок 3: Анкета

Після того, як вас приймуть до системи надання притулку, вам нададуть інформаційний буклет та анкету з заявою про надання міжнародного захисту, яку потрібно заповнити та повернути в Офіс міжнародного захисту (IPO). Цю анкету необхідно повернути в IPO протягом 20 робочих днів. В ній необхідно вказати причини пошуку притулку, у тому числі підтвердні документи.

Анкету можна заповнити англійською або вашою рідною мовою. Ця анкета стане підставою для вашої заяви про надання притулку, тому важливо, щоб ви отримали юридичну допомогу від юриста для її заповнення (див. розділ нижче, щоб отримати контактні дані організацій, які можуть надати юридичну консультацію під час подання заяви про надання на притулку). Важливо, щоб ви також надали будь-які супровідні документи, які, на вашу думку, можуть стосуватися вашої заяви. Це включає будь-яку інформацію, пов’язану з вашою заявою на дозвіл залишитися в Ірландії.

Джерелоhttps://help.unhcr.org/ireland/applying-for-asylum/

Крок 4: Співбесіда

Офіс міжнародного захисту (IPO) надішле вам листа із зазначенням дати та часу співбесіди. Співбесіда — це ваша можливість повідомити причину(и), чому ви подали заяву про надання притулку в Ірландії. Якщо у вас є додаткова інформація, яку ви хотіли б включити у вашу заяву про надання притулку, після того, як ви подали анкету, повідомте про це IPO принаймні за тиждень до співбесіди. Ваш юрист повинен допомогти вам підготуватися до співбесіди (див. розділ 4 нижче, щоб отримати контактні дані організацій, які можуть надати юридичну консультацією під час подання заяви про надання на притулку). Якщо ви бажаєте проходити інтерв’ю рідною мовою, вам буде наданий перекладач.

Якщо ви не можете бути присутніми на співбесіді з будь-якої причини (наприклад, через хворобу/травму), вам слід зв’язатися з IPO для перенесення співбесіди, перенесення не матиме негативного впливу на справу. Однак, якщо ви не прибудете на співбесіду без попереднього попередження, це буде розцінено як відмова від співпраці і негативно вплине на розгляд вашої справи про надання притулку.

Джерелоhttps://doras.org/info-for-ukrainian-nationals/

Крок 5: Рішення

Після співбесіди ви отримаєте офіційне письмове повідомлення з рекомендацією від IPO.

Можливі рекомендації, які може дати IPO:

1. Надати статус біженця

2. Надати додатковий захист

3. Не надавати статус біженця чи додатковий захист

Якщо IPO рекомендує надати вам статус біженця, за кілька тижнів Міністерство юстиції та рівності надішле вам декларацію про статус біженця. Якщо IPO рекомендує вам не надавати статус біженця або додатковий захист, Міністерство юстиції та рівності вирішить, чи надавати вам «дозвіл на перебування».

Крок 6: Оскарження

Ви можете оскаржити рекомендацію IPO про те, що ви не маєте права на статус біженця або додатковий захист, в Апеляційному суді з питань міжнародного захисту (IPAT). Оскаржити в IPAT рішення про відмову у дозволі на перебування неможливо.

Щоб оскаржити рішення, ви повинні заповнити та подати до IPAT апеляційну форму. Залежно від висновків IPO, ви можете подати запит на усне слухання вашої скарги. У вас є обмежений час, щоб подати апеляційну скаргу. Інформація про строки подання апеляції міститиметься у рекомендаційному листі від IPO.

З вами зв’яжуться, коли буде призначено час і дату розгляду вашої апеляційної скарги. Під час усного слухання з вами буде присутній працівник IPO, ваш адвокат та працівник суду (працівник IPAT). Працівник суду також може мати свідка для дачі свідчень щодо певної частини вашої апеляційної скарги.

Якщо IPAT скасовує негативну рекомендацію IPO, Міністерство юстиції та рівності надішле вам нову декларацію (про статус біженця або додатковий захист).

Джерелоhttps://help.unhcr.org/ireland/applying-for-asylum/

Крок 7. Перегляд дозволу на перебування

Якщо IPO не рекомендувало надати вам дозвіл залишитися, і вашу апеляційну скаргу до IPAT не буде задоволено, Міністерство юстиції та рівності перегляне рішення не надавати дозвіл залишатися, якщо ви подали будь-яку нову інформацію з моменту первинного рішення. Ви отримаєте для заповнення форму перегляду рішення про дозвіл залишитися. У вас буде 5 робочих днів, щоб подати будь-яку нову інформацію. Тому важливо заздалегідь зібрати всі документи, які ви можете подати. Якщо у вашій ситуації відбулися якісь зміни за період між рішенням Міністерства про надання дозволу на перебування і рішенням IPAT щодо вашої апеляційної скарги, ви повинні повідомити Міністерство якомога швидше.

Джерелоhttps://help.unhcr.org/ireland/applying-for-asylum/

  1. Організації, які можуть надати юридичну консультацією під час подання заяви про надання на притулку
  • Безкоштовні центри юридичних консультацій – Free Legal Advice Centres (FLAC):

85/86 Dorset Street Upper

Дублін 1

D01 P9Y3

Телефон: 01 906 1010
Веб-сайт: https://www.flac.ie/ 

  • Рада з питань іммігрантів Ірландії – Immigrant Council of Ireland:

7 Red Cow Lane

Дублін 7

D07 XN29

Телефон: 01 674 0200

Веб-сайт: http://www.immigrantcouncil.ie/

  • Ірландська рада у справах біженців – Irish Refugee Council:

37 Killarney Street
Дублін 1
D01 NX74
Телефон: 01 764 5854
Веб-сайт: https://www.irishrefugeecouncil.ie/

  • Рада правової допомоги – Legal Aid Board:

48-49 North Brunswick Street,

Georges Lane,

Smithfield

Дублін 7

D07 PE0C

Телефон: 01 646 9600

Веб-сайт: https://www.legalaidboard.ie/en/ 

  1. Відкликання заяви 

Ви можете відкликати свою заяву про надання міжнародного захисту у будь-який час до того, як співробітник з питань міжнародного захисту підготує звіт про вашу заяву. Зробити це можна, надіславши до IPO повідомлення про відкликання заяви. Повідомлення має містити вашу актуальну адресу, номер вашої справи і ваш підпис. Якщо у вашу заяву були включені діти на утриманні, ви повинні вказати їхні дані в повідомленні про відкликання.

Наслідком відкликання буде те, що Міністерство не надасть вам декларацію про статус біженця або додатковий захист.

Перш ніж відкликати заяву про міжнародний захист, вам слід отримати юридичну консультацію, щоб переконатися, що ви повністю розумієте наслідки свого рішення (див. розділ 4 нижче, щоб отримати контактні дані організацій, які можуть надати юридичну консультацію).

  1. Повернення в Україну

Якщо ви вирішите добровільно повернутися в Україну, ви зможете отримати консультацію та допомогу від Міжнародної організації з міграції (МОМ). МОМ може допомогти вам отримати необхідні проїзні документи, а також покрити фінансові витрати на подорож з Ірландії до країни походження. Крім того, невеликий інтеграційний грант доступний для всіх бажаючих повернутися, щоб допомогти покрити витрати на діяльність, що буде приносити прибуток, наприклад освіту, професійне навчання та/або створення бізнесу.

 

ВІДМІННОСТІ У РАЗІ ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ ТА БЕЗ ПОДАННЯ ТАКОЇ ЗАЯВИ

Заява про надання притулку (/міжнародний захист) Тимчасовий захист Віза Без візи та без гуманітарного захисту
Як довго ви можете перебувати Не менше 3 років. Поновлюється за певних умов. Існує три форми міжнародного захисту: статус біженця, додатковий захист або дозвіл на перебування. 1 рік. Може бути подовжено. Громадянам України віза не потрібна. Особа, яка не є громадянином України, а громадянином країни, якому для в’їзду в Ірландію потрібна віза, повинна отримати візу для в’їзду  до Ірландії. Особам, які не є громадянами України, яким потрібна віза і які подорожують до Ірландії без візи, може бути відмовлено у в’їзді до Ірландії.
Право на працевлаштування Так. Однак особа зможе отримати роботу тільки після спливу 6 місяців після подання заяви про міжнародний захист. Так. Шукачу захисту потрібно отримати номер PPS, щоб працевлаштуватися, право працювати виникає одразу після отримання номеру PPS. Якщо особа перебуває на підставі статусу тимчасового захисту, для роботи віза не потрібна. Якщо особа перебуває як шукач притулку, вона отримає доступ до роботи через шість місяців після подання заяви про міжнародний захист. Якщо особа перебуває за будь-якою системою, вона не зможе працювати в Ірландії з дозволом на роботу. Ні.
Медичне обслуговування (Чи потрібне страхування? Як отримати медичні послуги?) Поки ви перебуваєте у закладі Безпосередньої допомоги (DP), ви можете отримати медичну картку. Це дає вам і вашій родині право на безкоштовні консультації лікаря (терапевта), безкоштовне лікування в державних лікарнях і медикаменти за зниженою вартістю. Вам не зобов’язані використовувати Безпосередню допомогу, але у такому випадку ви не матимете права на будь-яку іншу допомогу від держави. Якщо притулок надано, ви вважаєтеся звичайним мешканцем і маєте звичайні права на медичне обслуговування. Медичне обслуговування в Ірландії забезпечується Службою охорони здоров’я (HSE). Шукачі захисту матимуть право на доступ до медичних послуг так само, як і громадяни Ірландії. Додаткову інформацію можна отримати на сайті www.hse.ie Шукачі захисту також можуть подати заяву на отримання медичної картки. Медична картка необхідна, щоб отримати певні медичні послуги безкоштовно або за зниженою ціною, наприклад, консультацію терапевта, амбулаторну допомогу, послуги у сфері психічного здоров’я, медичні послуги для дітей тощо. Про систему охорони здоров’я в Ірландії українською мовою можна прочитати тут. Шукачі захисту матимуть право на доступ до медичних послуг так само, як і громадяни Ірландії. Додаткову інформацію можна отримати на сайті www.hse.ie Медичне обслуговування в Ірландії безкоштовне для жителів і певних відвідувачів. Ця доступність може бути обмежена для тих осіб, які перебувають в Ірландії без візи чи гуманітарного захисту.
Бюджетні кошти (Чи здійснюватимуться соціальні виплати?) Ви отримаєте щотижневу соціальну допомогу, яка називається виплатою на щоденні витрати, а у випадку Безпосередньої допомоги, ви отримуєте 38,80 євро на кожного дорослого і 29,80 євро на кожну дитину. Ви можете подати заяву на виплату на виняткові потреби та виплату на невідкладні потреби, якщо у вас є основні потреби, які ви не можете оплатити за рахунок щотижневих виплат. Так. Шукач захисту може подати заяву на соціальну допомогу (фінансову підтримку) після прибуття в Ірландію (джерело). Якщо шукач захисту має дітей віком до 18 років, вони також матимуть право на виплату допомоги на дитину. Інформація про державну підтримку доступна українською мовою. (Джерело) Ні. Ви повинні підтвердити, що ви постійно проживаєте в Ірландії, щоб мати право на соціальну допомогу. Ні.
Житло(Чи надається житло? Якого виду? На який період?) Так. Держава надасть вам житло на час розгляду вашої заяви про надання міжнародного захисту. У випадку Безпосередньої допомоги, це буде центр з розміщення, як правило, готель або хостел, наданий Службою міжнародного захисту з питань розміщення (IPAS). Так. Держава забезпечить особам, які прибувають з України, доступ до відповідного житла, а в разі потреби допоможе отримати житло. Допомогу з проживанням можна отримати в центрі прийому в аеропорту Дубліна. Ви також можете відвідати Центр підтримки українців у Дубліні, Лімерику чи Корку. Інформація про ці центри міститься у розділі «корисні посилання» нижче. Якщо ви перебуваєте в Ірландії і не маєте де зупинитися, ви можете надіслати електронний лист до Служби міжнародного захисту з питань розміщення за електронною адресою [email protected] Ні. Ні.
Освіта (Як отримати доступ до освіти, шкіл, дитячих садків, університетів?) Якщо вам надано статус біженця або додатковий захист, ви маєте право на доступ до освіти та професійної підготовки у такий самий спосіб і в такому ж обсязі, як і громадяни Ірландії.

Школа
Діти віком від 4 до 18 років зможуть відвідувати державні початкові школи (вік 4/5 -12/13 років) та середні школи (вік 12-18 років). Служба підтримки освіти Tusla може допомогти знайти школу для дитини/дітей Шукача захисту.

Грант SUSI
Ви (або ваша дитина чи діти) можете подати заяву на участь у Програмі підтримки студентів для шукачів притулку, щоб отримати допомогу на покриття витрат на навчання третього рівня.

Курси англійської мови
Ви можете мати безкоштовний доступ до курсів грамоти та англійської мови для дорослих. Ви можете отримати інформацію у місцевій Раді з питань освіти та професійної підготовки (ETB).

Школа
Діти віком від 4 до 18 років зможуть відвідувати державні початкові школи (вік 4/5 -12/13 років) та середні школи (вік 12-18 років). Служба підтримки освіти Tusla може допомогти знайти школу для дитини/дітей Шукача захисту. Додаткова інформація за посиланням.Університет
Українці, які бажають розпочати навчання в ірландському університеті, не повинні сплачувати міжнародні збори.Подальша освіта та професійна підготовка
Подальша освіта та професійна підготовка надається безкоштовно або субсидується у значній мірі. Метою є підтримка працівників у підвищенні кваліфікації, здобутті вищої освіти, проходженні стажування або розвитку навичок. Подальша освіта та професійна підготовка здійснюється Радами з освіти та підготовки (ETB) по всій країні. Контактні дані ETB для українців з’являться найближчим часом.
Діти віком від 4 до 18 років зможуть відвідувати державні початкові школи (вік 4/5 -12/13 років) та середні школи (вік 12-18 років). Ні.
Утриманці (члени сім’ї)  Якщо вам надано статус біженця або додатковий захист, ви маєте право на возз’єднання сім’ї. Якщо вам було надано дозвіл на перебування, ви не маєте права на возз’єднання сім’ї, але ви можете подати заяву, щоб член вашої сім’ї приєднався до вас в Ірландії. Член вашої сім’ї, який в’їжджає та проживає в державі в силу возз’єднання сім’ї, матиме право залишатися в державі з тими ж правами та привілеями, що й ви. Якщо утриманці чи члени сім’ї громадян України також є громадянами України, вони матимуть однакові права на в’їзд до Ірландії. Особа зі статусом тимчасового захисту в Ірландії може скористатись правом на возз’єднання сім’ї (в Ірландії чи в іншій державі-члені ЄС), якщо чоловік або дружина/партнер та діти віком до 18 років чи чоловік або дружина/партнер мають тимчасовий захист в іншій державі-члені ЄС. Це може застосовуватися, якщо члени сім’ї, які потребують захисту, ще не перебувають у державі-члені ЄС. Членам сім’ї з країн, які не є членами ЄЕЗ, якщо вони є громадянами країн, для яких потрібна віза, для подорожі до Ірландії знадобиться віза. Особам, що не є громадянами України, які проживають в Україні, може знадобитися віза для в’їзду в Ірландію. Перелік країн, громадянам яких для в’їзду в Ірландію потрібна віза, можна знайти тут. Якщо у вас є віза на підставі того, що у вас є дозвіл на працевлаштування, ви можете подати заяву на возз’єднання сім’ї, але час, коли ви зможете це зробити, залежить від характеру дозволу. Ні.

Про права біженців з України в інших країнах читайте тут.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA