Права біженців у Франції — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA Права біженців у Франції — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Права біженців у Франції — поради від 4refugees.info

Права біженців у Франції — поради від 4refugees.info

  • 21.04.2022 16:12
Переселенці з різних міст України в спортзалі однієї з шкіл в Ужгороді (Закарпатська обл.), 11 березня 2022 р.

Мільйони українців виїхали за кордон у пошуках притулку від війни. Першими наших громадян зустріли країни, які мають спільний сухопутний кордон, а далі українці розселилися країнами Європи. У кожній країні українцям надають підтримку. Команда 4refugees.info, яку підтримують волонтери, ІТ-фахівці та правники, зокрема Міжнародна асоціація юристів (IBA) та українська юридична фірма Sayenko Kharenko, підготували окремий портал із даними щодо кожної країни. Ми републікуємо їхні матеріали. Наразі розповімо про права біженців у Франції.

Загалом на територію Франції українці та інші громадяни, які тікають від війни в Україні, можуть в’їхати у трьох статусах: «мандрівники», шукачі притулку та біженці. Залежно від цього вони матимуть різні правила в’їзду, права та обов’язки, а також можливість отримати фінансову допомогу та притулок для проживання.

УМОВИ В’ЇЗДУ ДО ФРАНЦІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ПРИТУЛКУ:

  1. Віза: Українцям, які мають біометричні паспорти, не потрібна віза для в’їзду до Шенгенської зони, а отже і до Франції. Українцям, які бажають в’їхати до Франції і мають біометричні паспорти, не потрібно звертатися за одержанням візи до консульських установ. Українцям, які бажають в’їхати до Франції, але не мають біометричних паспортів чи проїзних документів, необхідно мати візу, для одержання якої можна звернутися до консульської установи у будь-якій країні, що межує з Україною (наприклад, у Польщі, Румунії, Угорщині тощо). (Джерело інформації, Джерело інформації українською мовою)
  2. Документи:

a) для дорослих: біометричний паспорт (Джерело інформаціїДжерело інформації українською мовою)

b) для неповнолітніх: власний біометричний паспорт, або ж дитина має бути вписана в паспорт одного з батьків. (Джерело інформації)

  1. Чи дозволяється перетинати кордон дітям без супроводу дорослих? А також дітям у супроводі дорослих, які не є членами їх родин? – Так, за наявності візи. Якщо неповнолітній без супроводу дорослих і без проїзного документу та без візи прибуде до пропускного пункту на кордоні, його не пропустять на територію Франції. Його розмістять у зоні очікування. Потім прикордонна поліція повідомляє про це суддю, і для неповнолітнього призначається і за ним «закріплюється» адміністратор. Ця особа надає допомогу неповнолітньому без супроводу увесь час, доки той перебуває в зоні очікування. (Джерела інформації: 12)
  2. Covid-19: Станом на 12 лютого 2022 року для осіб віком від 12 років, які в’їжджають у Францію, діють такі правила (Джерело інформації):

Для тих, хто вакцинувався (відповідно до правил, встановлених для Європи):

  • Тести при вильоті не вимагаються.
  • При прибутті до Франції достатньо пред’явити документ, що підтверджує повну вакцинацію.
  • Надана під присягою заява про згоду  пройти біологічний тест або обстеження для вірусологічного скринінгу на виявлення SARS-CoV-2 після прибуття до Франції.

Від тих, хто не вакцинувався, і вихідців із країн, що входять до «помаранчевої» зони, вимагаються такі підтвердні документи:

  • документ, що вказує вагому причину, яка обґрунтовує необхідність прибуття особи до материкової Франції;
  • негативний тест RT-ПЛР, проведений не більше ніж за 72 години до виїзду, або швидкий антиген тест, проведений не більше ніж за 48 годин до виїзду;
  • надана під присягою заява про згоду пройти біологічний тест або обстеження для вірусологічного скринінгу на виявлення SARS-CoV-2 після прибуття до Франції;  у цьому випадку тести проводяться вибірково після прибуття . Особи, у яких результати тесту виявляються позитивними, зобов’язані самоізолюватися відповідно до рекомендацій системи медичного страхування Франції.
  1. Зелена картка (для авто): Страхова «атестація» (зелена карта) та страхове свідоцтво підтверджують, що транспортний засіб застрахований у страховій компанії. Ці документи знадобляться на випадок огляду чи ДТП. Крім того, у Франції вимагається, щоб страхове свідоцтво (так званий «зелений метелик») було прикріплене на лобовому склі вашого авто. Документи, які потрібно пред’явити при ДТП: можна використовувати дружній протокол або європейський протокол ДТП, але це нерівнозначні документи. (Джерело інформації)
  2. Документи на домашніх тварин: Ввезення на територію котів, собак та фреток дозволено за виконання таких умов (Джерело інформації):

● тварина повинна мати для ідентифікації татуювання або електронний чіп (транспондер), імплантований під шкіру (стандарт ISO 11784 або додаток A до стандарту ISO 11785).

● бути повністю вакцинована від сказу (тобто має пройти первинну вакцинацію та ревакцинацію);

● тварина пройшла титрування сироваткою проти сказу (було проведене лабораторне дослідження за зразком крові, результати якого доводять ефективність вакцинації тварини від сказу) у в лабораторії, затвердженій Європейським Союзом, мінімум через 30 днів після вакцинації тварини і не менше, ніж за три місяці до її ввезення. Результат титрування сироваткою повинен становити 0,5 МО/мл або більше.

  1. Скільки часу можна перебувати на території країни: Українці, які мають біометричний паспорт, можуть перебувати на території Франції до 90 днів після в’їзду в Шенгенську зону. Якщо ви плануєте залишатися у Франції довше 90 днів і/або вам потрібне житло, ви можете звернутися до префектури департаменту, на територію якого ви прибули, щоб продовжити своє право на перебування у країні. Якщо треба, у префектурі ви можете заявити про необхідність надання вам захисту. З будь-яких питань, пов’язаних з вашим перебуванням у Франції, ви можете звернутися до префектури департаменту, на територію якого ви прибули (карта). (Джерело інформаціїДжерело інформації українською мовою)

УМОВИ В’ЇЗДУ ДО ФРАНЦІЇ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ПРОСЯТЬ ПРИТУЛКУ:

  • Віза: Українцям, які мають біометричні паспорти, не потрібна віза для в’їзду до Шенгенської зони, а отже і до Франції. Українцям, які бажають в’їхати до Франції і мають біометричні паспорти, не потрібно звертатися за одержанням візи до консульських установ. Українцям, які бажають в’їхати до Франції, але не мають біометричних паспортів чи проїзних документів, необхідно мати візу, для одержання якої можна звернутися до консульської установи у будь-якій країні, що межує з Україною (наприклад, у Польщі, Румунії, Угорщині тощо). (Джерело інформаціїДжерело інформації українською мовою) Якщо у вас немає паспорта і ви прибули на кордон без документів, що дозволяють в’їхати на територію Франції, ви можете скористатися  правом на притулок. Після цього прикордонна поліція складає звіт про заяву про надання притулку та надсилає Міністру внутрішніх справ, сфера компетенції якого включає надання дозволу на в’їзд або відмову у в’їзді до Франції. Після цього заявник може перебувати в зоні очікування стільки, скільки необхідно для перевірки, чи підлягає його заява  розгляду  у іншій країні ЄС відповідно до Регламенту (ЄС) № 604/2013 Європейського Парламенту та Ради, від 26 червня 2013 року (так званий ДУБЛІНСЬКИЙ регламент), чи є поданий запит неприйнятним або  явно необґрунтованим. (Джерело інформації)
  • Документи:

a) для дорослих: біометричний паспорт (Джерело інформації, Джерело інформації українською мовою)

b) для неповнолітніх: власний біометричний паспорт, або ж дитина має бути вписана в паспорт одного з батьків. (Джерело інформації)

  • Чи дозволяється перетинати кордон дітям без супроводу дорослих? А також дітям у супроводі дорослих, які не є членами їх родин? – Так, за наявності візи. Якщо неповнолітній без супроводу дорослих і без проїзного документу та без візи прибуде до пропускного пункту на кордоні, його не пропустять на територію Франції. Його розмістять у зоні очікування. Потім прикордонна поліція повідомляє про це суддю, і для неповнолітнього призначається і за ним «закріплюється» адміністратор. Ця особа надає допомогу неповнолітньому без супроводу увесь час, доки той перебуває в зоні очікування. (Джерела інформації:: 12)
  • Covid-19: Станом на 12 лютого 2022 року для осіб віком від 12 років, які в’їжджають у Францію, діють такі правила (Джерело інформації):

Для тих, хто вакцинувався (відповідно до правил, встановлених для Європи):

– Тести при вильоті не вимагаються.

– При прибутті до Франції достатньо пред’явити документ, що підтверджує повну вакцинацію.

– Надана під присягою заява про згодою  пройти біологічний тест або обстеження для вірусологічного скринінгу на виявлення SARS-CoV-2 після прибуття до Франції.

Від тих, хто не вакцинувався, і вихідців із країн, що входять до «помаранчевої» зони, вимагаються такі підтвердні документи:

– документ, що вказує вагому причину, яка обґрунтовує необхідність прибуття особи до материкової Франції;

– негативний тест RT-ПЛР, проведений не більше ніж за 72 години до виїзду, або швидкий антиген тест, проведений більше ніж за 48 годин до виїзду;

– надана під присягою заява про згодою н пройти біологічний тест або обстеження для вірусологічного скринінгу на виявлення SARS-CoV-2 після прибуття до Франції; тести проводяться вибірково після прибуття. Особи, у яких результати тесту виявляються позитивними, зобов’язані самоізолюватися відповідно до рекомендацій системи медичного страхування Франції.

  • Зелена картка (для авто): Страхова «атестація» (зелена карта) та страхове свідоцтво підтверджують, що транспортний засіб застрахований у страховій компанії. Ці документи знадобляться на випадок огляду чи ДТП. Крім того, у Франції вимагається, щоб страхове свідоцтво (так званий «зелений метелик») було прикріплене на лобовому склі вашого авто. Документи, які потрібно пред’явити при ДТП: можна використовувати дружній протокол або європейський протокол ДТП, але це нерівнозначні документи. (Джерело інформації)
  • Документи на домашніх тварин: Ввезення на територію котів, собак та фреток дозволено за виконання таких умов (Джерело інформації):
  • тварина повинна мати для ідентифікації татуювання або електронний чіп (транспондер), імплантований під шкіру (стандарт ISO 11784 або додаток A до стандарту ISO 11785).
  • бути повністю вакцинована від сказу (тобто має пройти первинну вакцинацію та ревакцинацію);
  • тварина пройшла титрування сироваткою проти сказу (було проведене лабораторне дослідження за зразком крові, результати якого доводять ефективність вакцинації тварини від сказу) у в лабораторії, затвердженій Європейським Союзом, мінімум через 30 днів після вакцинації тварини і не менше, ніж за три місяці до її ввезення. Результат титрування сироваткою повинен становити 0,5 МО/мл або більше.
  • Скільки часу можна перебувати на території країни:  Українці, які мають біометричний паспорт, можуть перебувати на території Франції до 90 днів після в’їзду в Шенгенську зону.  Заяву про надання притулку необхідно подати упродовж 90 днів після в’їзду.

УМОВИ В’ЇЗДУ ДО ФРАНЦІЇ ГРОМАДЯН ІНШИХ КРАЇН (НЕ УКРАЇНЦІВ), ЯКІ ВИЇЖДЖАЮТЬ З УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ ВІЙСЬКОВІ ДІЇ НА ЇЇ ТЕРИТОРІЇ:

Урядова інструкція від 10 березня визначає, що право на тимчасовий захист не поширюється на «тих громадян третіх країн, які можуть безпечно та у нормальному стані повернутися до рідних країн». Якщо вони не мають права на тимчасовий захист, то у Франції вони можуть просто подати заяву на отримання притулку або дозволу на проживання у Франції. (Джерело інформації)

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ. ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ

  1. Чи надає уряд Франції українцям «тимчасовий захист»?  –Так

Право на тимчасовий захист мають такі особи:

Випадок 1: українці, які проживали на території України до 24 лютого 2022 року;

Випадок 2: громадяни інших країн (не України), які мають міжнародний захист або рівнозначний йому національний захист, наданий органами влади України;

Випадок 3: члени сімей осіб, вказаних вище у пунктах 1 або 2 (членами сім’ї вважаються чоловік/дружина, неодружені неповнолітні діти та батьки, що перебувають на утриманні такої особи);

Випадок 4: громадяни інших країн (не України), які мають чинний дозвіл на проживання, виданий в Україні, і не можуть повернутися на батьківщину.

  1. Куди звертатися із заявою: 

Заяву слід подавати до префектури департаменту за місцем вашого проживання або розміщення у Франції разом з наявними у вас документами, які підтверджують ситуацію, у якій ви опинилися. Заявник повинен прийти до префектури разом з членами родини (чоловіком/дружиною та дітьми). Якщо ви подаєте повний пакет необхідних документів, вам буде забезпечено захист і видано дозвіл на тимчасове проживання. Потім вас направлять в Управління імміграції та інтеграції у Франції (French Office for Immigration and Integration) (OFII).

У Парижі міська рада та асоціація допомоги біженцям France Terre d’Asile створили центр прийому біженців. З 8 березня 2022 року у ньому працюють співробітники поліції префектури та OFII, які допомагають у реєстрації людей, видачі їм дозволу та надання платіжної картки для ADA. У Ніцці в префектурі було створено спеціальну стійку, вже зареєстровано 400 осіб.

  1. Коли подавати заяву: хто має подати заяву? У який термін? Через який час після в’їзду в країну треба подати заяву? – Питання обговорюються
  2. Як подати заяву: Які документи треба надати? Чи існує встановлений порядок подання заяви? Чи можна подати заяву онлайн? – Питання обговорюються
  3. На який період надається тимчасовий захист: на 6 місяців, з можливістю подовження ще на 2,5 роки (Джерело інформації)
  4. Інша інформація:

Крім того, особа, яка користується тимчасовим захистом, завжди зможе подати заяву про надання притулку в країні, оскільки статус біженця забезпечує довгостроковий захист. У період розгляду заяви про надання притулку заявник вважатиметься не особою, яка просить надання притулку, а особою, яка має тимчасовий захист. Якщо ж заява на надання притулку не буде задоволена, заявник все одно матиме тимчасовий захист, доки не сплине термін його дії. (Джерело інформації)

ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ:

Джерела: 12

  1. Куди звертатися: на кордоні чи для цього є спеціальна служба?

Якщо у вас є паспорт: щоб розпочати процедуру одержання притулку необхідно невідкладно після прибуття до Франції звернутися до Служби приймання осіб, які просять притулку (SPADA).

У кожному департаменті є відділення SPADA. Список усіх SPADA у Франції можна знайти тут: перелік відділень Spada. Представники Spada допоможуть вам заповнити усі документи, необхідні для подання заяви.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: у Парижі та у регіоні Іль-де-Франс система подання заяв відрізняється: спочатку треба зателефонувати за наданим нижче номером і зареєструватися на зустріч у Spada: 01 42 500 900. Дзвінки приймаються з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 15:30. Для спілкування пропонуються різні мови: французька, англійська, арабська, тамільська, іспанська, мандарин, пушту, дарі, урду, турецька, фарсі…). Після закінчення телефонної розмови ви отримаєте текстове повідомлення SMS (або електронний лист) про дату та час, на які призначена співбесіда у відділенні Spada в Іль-де-Франс. Під час співбесіди треба буде показати це SMS (або повідомлення, надіслане електронною поштою). У Парижі звертатися до Spada чи префектури без запису на співбесіду за вищезазначеним номером  не варто, оскільки співбесіда проводиться тільки за попереднім записом. (Перелік відділень Spada в Іль-де-Франс).

Також ви можете звернутися до міської ради чи відділку поліції, які передадуть вашу заяву префекту, який зобов’язаний упродовж трьох (максимум п’яти) робочих днів видати довідку про те, що у вас прийнято заяву про надання притулку. Потім Управління імміграції та інтеграції у Франції (OFII) приймає людей і направляє їх або до спеціального житла, або до найближчої структури з розміщення (відділення SPADA).

Якщо у вас немає паспорту: якщо ви прибули на кордон без документів, які дозволяють в’їхати на територію Франції, ви можете скористатися правом на притулок. Після цього прикордонна поліція складає звіт про вашу заяву про надання притулку та надсилає документи Міністру внутрішніх справ, до сфери компетенції якого належить прийняття рішення про надання дозволу на в’їзд або відмову у в’їзді до Франції.

Після цього заявник може перебувати в зоні очікування стільки, скільки необхідно для перевірки, чи підлягає його заява  розгляду  у іншій країні ЄС відповідно до Регламенту (ЄС) № 604/2013 Європейського Парламенту та Ради, від 26 червня 2013 року (так званий ДУБЛІНСЬКИЙ регламент), чи є  поданий запит неприйнятним або явно необґрунтованим. (Джерело інформації)

  1. Коли подавати заяву: 

Заяву на надання притулку треба подати упродовж 90 днів після в’їзду у Францію.

  1. Як подавати заяву: 

Після співбесіди у Spada вам буде призначено зустріч у GUDA (служба по роботі з особами, які просять притулку). Зустріч проходить у префектурі. У GUDA ви зустрінетеся з представником від префектури та представником від OFII (Управління імміграції та інтеграції у Франції). Ви отримаєте файл Ofpra, який дуже важливо правильно заповнити. Під час цієї зустрічі в префектурі у заявника обов’язково беруть відбитки пальців. Наприкінці співбесіди заявник одержить два документи: (1) сертифікат, який підтверджує, що Ofpra прийнято на розгляд заяву про надання притулку; та (2) дозвіл на ваше законне перебування на території Франції на період розгляду вашої заяви. Не загубіть ці документи. Для подання вашого досьє до Ofpra у вас є 21 день.

Виклик до Ofpra: Ofpra – це єдиний орган, уповноважений приймати рішення за заявою про надання притулку. Будівля Ofpra знаходиться в Фонтене-су-буа (Fontenay-sous-bois) в районі Парижу. Після вивчення вашого файлу працівник Ofpra зателефонує вам для призначення співбесіди. Під час співбесіди вас супроводжуватимуть дві особи: відповідальний з питань захисту, який працює в OFPRA, та перекладач, якщо ви не володієте французькою мовою.

Ви повинні надати таке:

• Інформацію про ваш цивільний статус та, за можливості, про цивільний статус членів вашої сім’ї, які приїхали разом з вами

• Будь-який документ, що підтверджує, що ви законно в’їхали у Францію або, якщо у вас немає такого документу, будь-яку інформацію про умови вашого в’їзду до Франції та маршрути, якими ви слідували з вашої рідної країни

• 4 фотографії паспортного формату

• Відомості про адресу (за її наявності), за якою з вами можна зв’язатися

  1. Як довго триває розгляд заяви про надання притулку: Строки для прийняття рішення

Надання відповіді на вашу заяву про притулок може зайняти певний час, до кількох місяців.

Якщо Ofpra відхилить вашу заяву про надання притулку, ви можете оскаржити це рішення в Національному суді з прав на притулок (CNDA). Апеляційну скаргу можна подати упродовж місяця з моменту отримання рішення.

ПОДАЛЬШІ КРОКИ: Що відбувається далі

ВІДМІННОСТІ У РАЗІ ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ ТА БЕЗ ПОДАННЯ ТАКОЇ ЗАЯВИ

Якщо ви подали заяву на надання притулку Якщо вам надано тимчасовий захист Якщо у вас немає візи
Як довго можна залишатися не території Франції: До винесення рішення за вашою заявою. 6 місяців, з можливістю подовження строку перебування ще на 2,5 роки (Джерело інформації) 90 днів. Уряд Франції заявив, що українці зможуть користуватися своїм правом на перебування у країні довший строк; для цього слід звернутися до префектури.(Джерело інформації)
Право на працевлаштування: Ви не можете отримати дозвіл на роботу у перші 6 місяців після реєстрації вашої заяви у Ofpra. Після спливу цих 6 місяців ви можете подати заяву на надання вам дозволу на роботу, якщо ви відповідаєте двом таким вимогам:
– Ви маєте сертифікат, який підтверджує, що ви подали заяву на надання вам притулку- Ваша заява перебуває на розгляді в Ofpra більше 6 місяців. У цьому випадку при зверненні за подовженням строку дії вищезазначеного сертифікату ви можете також подати заяву на надання вам дозволу на роботу, до якої необхідно додати документ, який підтверджує, що вам обіцяно роботу, або трудовий контракт.(Джерело інформації)
Одразу після одержання дозволу на тимчасове проживання ви отримуєте право на здійснення професійної діяльності, за умови, що ваш майбутній роботодавець звернеться за дозволом на роботу.(Джерело інформації) Українці, які планують займатися у Франції оплачуваною діяльністю, повинні мати тимчасовий дозвіл на роботу.(Джерело інформації) (Інше)
Медичне обслуговування Спочатку ви можете отримувати медичну допомогу в разі надзвичайних ситуацій. У період перебування вашої заяви на розгляді ви зможете користуватися медичними послугами за програмою універсального медичного страхування (Puma).Очікуючи на страхове покриття від (Puma), ви можете у разі надзвичайної ситуації отримати медичну допомогу різними способами:
у деяких лікарнях, у яких створено пункти медичної допомоги – PASS (ви проходите лікування у лікарів і можете безкоштовно отримувати ліки);у деяких асоціаціях, які пропонують гарячі лінії для одержання стоматологічної, офтальмологічної чи психологічної допомоги без необхідності страхування;у Службі захисту матері та дитини (PMI), яка відповідає за регулярний контроль стану здоров’я дітей віком від 0 до 6 років та їх вакцинацію, без необхідності подання заявок на соціальне забезпечення)(Джерело інформації)
Після пред’явлення дозволу на тимчасове проживання вас підключають до програми універсального медичного страхування, за якою ви зможете отримувати додаткове медичне страхування на один рік.(Джерело інформації) “Медична допомога з гуманітарних міркувань”: Це винятковий вид допомоги, яка надається іноземним громадянам, які у Франції не проживають, але змушені тут лікуватися.Цей вид медичної допомоги дає можливість людям, які не мають права на захист за загальним правилом (PUMa AME), одноразово звернутися за медичною допомогою до державної системи охорони здоров’я (AME). Запит на надання такої допомоги слід надсилати у конфіденційному конверті до служб Регіонального агентства охорони здоров’я (Regional Health Agency) для одержання інструкцій, і тільки Міністр, відповідальний за соціальні заходи, може надати право на користування AME на гуманітарній основі.
“Невідкладна та життєво необхідна медична допомога” (Le dispositif de prise en charge des soins urgents et vitaux)”: Це вид допомоги для іноземців, які проживають у Франції, але не відповідають вимогам закону щодо проживання у країні на умовах, які дозволяють користуватися системою охорони здоров’я на основі критеріїв проживання та не відповідають умовам для отримання AME. Цей вид допомоги полягає у наданні невідкладної допомоги, ненадання якої загрожує життю або може призвести до серйозного і тривалого погіршення стану здоров’я людини чи майбутньої дитини. У цьому випадку не вимагається внесення плати авансом, а вся невідкладна та життєво необхідна допомога, яка надається в державних або приватних медичних закладах, покривається медичним страхуванням. (Джерело інформації)
Бюджетні кошти: Особам, які подали заяву на надання притулку, упродовж 6 місяців після подання такої заяви працювати не дозволяється. При цьому повнолітним заявникам може виплачуватися допомога, передбачена для осіб, які просять притулку (Ada). Для одержання такої допомоги заявник повинен відповідати таким двом вимогам:мати сертифікат про одержання від нього заяви на надання притулку;погодитися на запропоновані йому матеріальні умови (у тому числі на запропоновані умови розміщення).Ada виплачується до моменту винесення остаточного рішення про надання або відмову у наданні притулку чи додаткового захисту. (Джерело інформації) Можливість одержати фінансову  допомогу для осіб, які просять притулкуДжерело інформації)Право на базову фінансову допомогу: фінансова допомога надається особам, які мають дозвіл на тимчасове проживання. Така допомога перераховуватиметься вам щомісяця на платіжну картку. Сума виплат залежить від складу вашої родини.(Джерело інформації) Фінансова допомога не передбачена
Житло: З моменту реєстрації заяви на надання притулку заявник може розміститися у центрі для біженців (Cada) або в іншій подібній структурі, залежно від конкретної ситуації та наявності місць.
Заявник отримуватиме соціальну та адміністративну підтримку.
У разі відмови від запропонованого виду розміщення заявник більше не матиме права на інші форми допомоги.
Заявника можуть попросити здійснити фінансовий внесок, залежно від наявних у нього ресурсів, зокрема, внести депозит (сплатити певну суму як гарантію), при поселенні. Сума цієї застави не може перевищувати 150 євро за одного дорослого та 75 євро за одну дитину.
Заявник може користуватися наданим житлом весь період, доки розглядається його заява на надання притулку, у тому числі на період оскарження винесеного рішення у Національному суді з прав на притулок (CNDA) або до виїзду в іншу країну ЄС.
За відсутності місць для розміщення заявника заносять до списку очікування і можуть направити на тимчасове розміщення, наприклад, в колективний заклад чи готель.
Після надання притулку заявник зобов’язаний звільнити виділене йому місце проживання упродовж 3 місяців, з можливістю одноразового поновлення строку перебування у ньому.
У разі відмови у наданні притулку заявник зобов’язаний звільнити виділене йому для проживання місце упродовж одного місяця. (Джерело інформації)
Право на доступ до житла, якщо ви не можете його собі забезпечити
Право на отримання персональної житлової допомоги (APL) – у вигляді соціальної виплати
(Джерело інформації)
Надається лише доступ до так званого житла, що надається за загальним правом (екстрене житло та CHRS)
(Джерело інформації)
Освіта Діти віком від 3 до 16 років повинні відвідувати школу.
Запис до дитячого садку або до початкової школи здійснюється у мерії.
Зарахування до середньої школи (середніх або старших класів) здійснюється у закладі, найближчому до місця проживання заявника.(Джерело інформації)
Діти віком від 3 до 16 років повинні відвідувати школу.
Запис до дитячого садку або до початкової школи здійснюється у мерії.
Зарахування до середньої школи (середніх або старших класів) здійснюється у закладі, найближчому до місця проживання заявника.(Джерело інформації)
Діти віком від 3 до 16 років повинні відвідувати школу.
Запис до дитячого садку або до початкової школи здійснюється у мерії.
Зарахування до середньої школи (середніх або старших класів) здійснюється у закладі, найближчому до місця проживання заявника.(Джерело інформації)
Утриманці (члени сім’ї) Тільки після одержання заявником статусу біженця він може запрошувати свою родину приєднатися до нього.(Джерело інформації) Заявник може запросити приєднатися до нього:
– члена своєї сім’ї, який одержав право на захист в іншій країні ЄС;
– члена своєї сім’ї, який ще не перебуває на території ЄС
Запит про надання дозволу на приїзд до вас членів родини слід подавати до префектури.(Джерело інформації)
Не передбачено

ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ:

Перелік організацій, які можуть виявитися корисними:

La Cimade

France Terre d’Asile

Utopia 56

Cohabitations solidaires

BAAM

Watizat

Comede

Forum réfugiés 

Fédérations des acteurs de la solidarité

Le CEDRE

ГУМАНІТАРНА ВІЗА/МАРШРУТИ:

Див. розділ «Тимчасовий захист»

У Франції існує також «субсидіарний захист», яким може користуватися особа, яка опинилася у ситуації, у якій вона не вважається біженцем, але є серйозні та доведені підстави вважати, що повернення цієї особи на батьківщину створює для неї серйозні ризики, визначені статтею L. 512-1 Кодексу законів про в’їзд та проживання іноземців та про право на притулок (Ceseda):

  • Загроза довічного ув’язнення або страти;
  • Піддавання катуванню або нелюдське ставлення і приниження або ж покарання;
  • Серйозна загроза життю та висока ймовірність тілесних ушкоджень для цивільних осіб внаслідок внутрішнього або міжнародного військового конфлікту.

Особи, яким надано субсидіарний захист, отримують правовий та адміністративний захист від Ofpra п. Відповідно до статті L. 424-9 Ceseda, префектурою за місцем проживання автоматично надається багаторічний дозвіл на проживання на термін до 4 років. Також, префектура за місцем проживання заявника видає йому посвідчення особи та, на вимогу, проїзний документ, який є дійсним для всіх країн, окрім країни, громадянином якої він є або постійно проживав. (Джерело інформації)

Для отримання багаторічного дозволу на проживання «особи, яка має субсидіарний захист» слід виконати ті ж кроки, що і для подання заяви на отримання притулку. . З моменту подання заяви про надання притулку заявник може користуватися усіма пільгами, доступними у такому випадку, але за певних умов. Отже, після того, як ви виконали перші формальності, пов’язані з поданням заяви про надання притулку, і одержали в Ofpra субсидіарний захист, ви повинні виконати наступні кроки для отримання дозволу на проживання в режимі субсидіарного захисту:

  • Зверніться до відповідної префектуру або субпрефектури за місцем проживання (контактні дані here)
  • Дізнайтеся, які документи необхідно надати (зазвичай необхідно надати 3 фотографії, рішення Ofpra про надання субсидіарного захисту та підтвердження адреси), та як призначити співбесіду (на місці, за запрошенням чи поштою)

Здійснення цих перших кроків дасть вам можливість отримати тимчасовий документ, який дозволяє вам залишатися та працювати у Франції.

(Source)

ПОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ВІЗИ/ЗМІНА ТИПУ ВІЗИ:

Якщо громадянин України вже перебуває на території Франції, чи може він подовжити строк дії візи / змінити тип візи на іншу чи подовжити строк перебування?

Громадянам України, у яких закінчується дозволений 90-денний строк перебування у Європі, рекомендується якомога швидше зареєструватися в найближчій префектурі для отримання дозволу на тимчасове проживання (APS), який набуде чинності через 3 місяці.  (Джерело інформації, Джерело інформації українською мовою)

Про права біженців з України в інших країнах читайте тут.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA