Права біженців у Аргентині — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA Права біженців у Аргентині — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Права біженців у Аргентині — поради від 4refugees.info

Права біженців у Аргентині — поради від 4refugees.info

 • 21.05.2022 13:27

Мільйони українців виїхали за кордон у пошуках притулку від війни. Першими наших громадян зустріли країни, які мають спільний сухопутний кордон, а далі українці розселилися країнами Європи. У кожній країні українцям надають підтримку. Команда 4refugees.info, яку підтримують волонтери, ІТ-фахівці та правники, зокрема Міжнародна асоціація юристів (IBA) та українська юридична фірма Sayenko Kharenko, підготували окремий портал із даними щодо кожної країни. Ми републікуємо їхні матеріали. Наразі розповімо про права біженців у Аргентині.

Загалом на територію Аргентини українці та інші громадяни, які тікають від війни в Україні, можуть в’їхати у двох статусах: «мандрівники» та біженці. Залежно від цього вони матимуть різні правила в’їзду, права та обов’язки, а також можливість отримати фінансову допомогу та притулок для проживання.

УМОВИ В’ЇЗДУ ДО АРГЕНТИНИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ПРИТУЛКУ:

 1. Віза: Наразі, нова постанова Національного міграційного управління (джерело) запроваджує видачу гуманітарних віз українцям та їхнім сім’ям (незалежно від громадянства)
 2. Документи: Паспорт. Як виняток, українці звільнені від подання повної документації. Їм лише необхідно довести своє громадянство. Крім того, через надзвичайні обставини можуть розглядатися навіть випадки без документів, як зазначено в постанові із затвердження Української програми. (Стаття N 34 Закону N 25.871)
 3. Чи дозволяється перетинати кордон дітям без супроводу дорослих? А також дітям у супроводі дорослих, які не є членами їх родин? 

Формально у дітей повинен бути дозвіл на в’їзд в Аргентину, підписаний батьками або одним з батьків, або опікунами, або суддею, відповідальним за дитину. Такий дозвіл повинен бути посвідчений місцевим консульством в іноземній країні. Однак зазвичай гуманітарні візи зменшують бюрократичні вимоги, хоча Міністерство закордонних справ офіційно про це не згадувало. (Джерело)

 1. Covid-19: Для осіб, які повністю вакциновані, достатньо підтвердження вакцинації. Особи з неповним курсом вакцинації або без вакцинації повинні мати ПЛР тест, зроблений протягом 72 годин до прибуття. Як альтернативу, можна також пред’явити антиген тест, зроблений протягом 48 годин до прибуття. (Джерело)
 2. Документи на домашніх тварин: Не потрібні.
 3. Скільки часу можна перебувати на території країни: Українцям та їхнім сім’ям можна перебувати в країні протягом трьох років, після чого вони отримують національне резидентство.

УМОВИ В’ЇЗДУ В АРГЕНТИНУ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ПРОСЯТЬ ПРИТУЛКУ:

 • Всі українці, які захочуть в’їхати на територію Аргентини, будуть розглядатися як “гуманітарна проблема” і, як наслідок, не буде різниці між зверненням про надання притулку та зверненням про надання гуманітарної візи. Документи, необхідні для цього, описані вище.

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ. ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ

 1. Чи надає уряд Аргентини українцям “тимчасовий захист“? –
  Ні
 2. Куди звертатися із заявою: Рекомендується подати заяву одразу на кордоні, оскільки процедура подання заяви онлайн не була опублікована.
 3. Коли подавати заяву: З огляду на обставини органи влади Аргентини спростили в’їзд для українців, тому подання заяви можливе безпосередньо на кордоні або в місцевих міграційних органах.
 4. Як подавати заяву: Як зазначено вище, єдиною вимогою є наявність паспорту для виїзду за кордон або, у випадку його втрати, національний ідентифікаційний документ.
 5. На який період надається тимчасовий захист: 3 роки. 

ВІДМІННОСТІ У РАЗІ ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ ТА БЕЗ ПОДАННЯ ТАКОЇ ЗАЯВИ

Заява про надання притулку Гуманітарна віза Без візи
Як довго виможетеперебувати: До прийняття рішення 3 роки 90 днів
Право на працевлаштування: Так Так Так після отримання спеціального дозволу
Медичне обслуговування Державне страхування Державне страхування Державне страхування
Бюджетні кошти: Відсутні будь-які спеціальні виплати, пов’язані з наданням притулку. Наразі відсутні будь-які спеціальні бюджетні кошти за Українською програмою. Ні
Житло: Житло не надається. Житло не надається. Житло не надається.
Освіта Уся система освіти Аргентини є державною та універсальною.
Фінансова підтримка Українці, які подаються на гуманітарну візу, звільнені від сплати адміністративних платежів за обробку заяви.

Про права біженців з України в інших країнах читайте тут.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA