600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Працівникам апаратів судів можуть підвищити зарплати

Працівникам апаратів судів можуть підвищити зарплати

  • 18.11.2021 11:27

Зарплати працівників апаратів судів може бути підвищено. Про це повідомив член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус у коментарі пресофісу Ради.

Відповідний проєкт законодавчого акта зареєстрований у парламенті 16 листопада 2021 року. Мова йде про законопроєкт № 6311 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання питання оплати праці працівників судів».

Головна мета розробки законопроєкту – зупинка відтоку висококваліфікованих кадрів з апаратів судів. Відтік кадрів спостерігається через низький рівень зарплат. Проєкт закону має вирішити це питання шляхом підвищення базового окладу працівників судового апарату.

Законопроєкт № 6311 передбачає такі зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів»:

  • розмір посадового окладу у судах установлюється Законом України «Про судоустрій і статус суддів»;
  • мінімальний розмір посадового окладу державного службовця апарату місцевого загального суду, посада якого віднесена до найнижчої за умовами оплати праці посади державної служби, встановлюється на рівні 20 % від базового розміру посадового окладу судді місцевого суду;
  • мінімальний розмір посадового окладу працівника патронатної служби апарату місцевого загального суду становить 25 % від встановленого законом базового розміру посадового окладу судді місцевого суду;
  • у судах, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або декількох областей, до вказаного вище окладу застосовується коефіцієнт 1,5;
  • для Верховного Суду, вищого спеціалізованого суду такий коефіцієнт становить 2;
  • для кожної наступної за рівнем оплати праці посади державного службовця розмір оплати збільшується на 5 %  відносно попередньої посади службовця цього суду;
  • встановлюються регіональні коефіцієнти. Зокрема, розмір оплати праці працівників судів, розташованих у містах з населенням від 100 тис. осіб, додатково збільшується на 10 %, з населенням від 500 тис. осіб – на 20 %, від 1 млн осіб – на 25 %.

Олег Прудивус нагадав про погодження Вищою радою правосуддя перерозподілу видатків державного бюджету в розрізі судів і територіальних управлінь Державної судової адміністрації України у сумі 229 504,8 тис. гривень для забезпечення фінансування стимулювальних виплат працівникам апарату судів на рівні 20 % від посадового окладу.

Такі виплати здійснюватимуться працівникам місцевих та апеляційних судів до кінця 2021 року.

Нагадуємо, що на початку вересня 2021 року Вища рада правосуддя погодила перерозподіл видатків між судами для виплати зарплати працівникам апаратів судів з урахуванням обов’язкових стимулювальних виплат.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA