прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Праця держслужбовців за кордоном: РСУ просить додаткових роз’яснень щодо суддів та працівників апаратів судів

Праця держслужбовців за кордоном: РСУ просить додаткових роз’яснень щодо суддів та працівників апаратів судів

  • 25.03.2022 16:31

24 березня 2022 року голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся з відкритим листом до голови Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Наталії Алюшеної з проханням додатково надати роз’яснення до наказу НАДС, яким державним службовцям надається можливість дистанційної працювати з-за меж України.

Богдан Моніч звернув увагу голови НАДС «на неприпустимість створення певних преференцій окремим представникам державної служби».

У зверненні очільник Ради суддів України відзначив, що наказ «Про внесення зміни до Типових правил внутрішнього службового розпорядку» № 20-22 від 17 березня 2022 року та роз’яснення № 150 від 22 березня 2022 року, якими держслужбовцям дозволено виконання функцій держави з-за її меж, фактично нівелює всі принципи державної служби.

Також Богдан Моніч нагадав, що судді уповноважені на виконання функцій держави, а більшість працівників апарату судів є державними службовцями.

Рішенням від 14 березня 2022 року Рада суддів України надала роз’яснення щодо особливостей трудових відносин із суддями, які вимушено залишили свої місця проживання та перебувають в інших містах або за кордоном.

У цьому рішенні РСУ вказала, що дистанційна робота судді можлива виключно за умови його перебування в межах України, а вирішення усіх інших організаційних питань покладено на органи та установи системи правосуддя.

У зв’язку з цим голова РСУ Богдан Моніч поставив низку запитань та просить дати відповідні роз’яснення НАДС:

  • Як здійснювати правосуддя суддям, які виїхали за межі держави?
  • Як працівники апаратів судів мають здійснювати організацію судового процесу?
  • Хто з посадовців категорій А і Б, та й інших, може дозволити собі виїхати за кордон і чи гідні вони після цього своїх посад?
  • Чи може собі дозволити держава, яка перебуває у стані жорстокої війни, оплачувати віддалену роботу державних посадовців з-за її меж?
  • З яких країн?
  • Можливо, з території самопроголошених республік?
  • Чи можуть українські військові, а здебільшого вони теж державні службовці, бити ворога і захищати Україну за її межами?
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

ЮП 600х90
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA