Практика щодо правочинів, укладених в умовах конфлікту інтересів у ТОВ, — суддя ВС нагадала рішення щодо теми — PRAVO.UA Практика щодо правочинів, укладених в умовах конфлікту інтересів у ТОВ, — суддя ВС нагадала рішення щодо теми — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Практика щодо правочинів, укладених в умовах конфлікту інтересів у ТОВ, — суддя ВС нагадала рішення щодо теми

Практика щодо правочинів, укладених в умовах конфлікту інтересів у ТОВ, — суддя ВС нагадала рішення щодо теми

  • 05.09.2022 17:32
Олена Кібенко, суддя Верховного Суду, нагадала у себе у ФБ про добірку рішень щодо правочинів, укладених в умовах конфлікту інтересів у ТОВ.
По-перше, про постанову ВС від 19 січня 2022 року у cправі № 911/841/20, де, зокрема, зазначається таке:

58. Загальною вимогою під час вчинення таких правочинів із конфліктом інтересів виконавчим чи іншим органом є розкриття інформації про наявність конфлікту інтересів.

59. Якщо така інформація не була розкрита, то презюмується вчинення правочину не в інтересах ПП “Спецвисотбуд 2006”; тому ТОВ “Будфундамент” має довести, що правочин вчинено не на шкоду підприємству. Тобто тягар доведення має покладатися на ТОВ “Будфундамент”.

60. У ч. 3 ст. 238 ЦК міститься заборона на вчинення представником правочинів із самим собою (“у своїх інтересах”), оскільки в такому разі представник діє в умовах очевидного конфлікту інтересів, який презюмується, тобто не потребує доведення (відповідний висновок міститься у п. 67 постанови Верховного Суду від 01.12.2021 у справі № 908/3467/19 ).
61. Закон не містить прямої заборони в разі вчинення представником правочину в інтересах довірителя з афілійованою з представником юридичною особою (в якій представник є учасником чи бенефіціаром). Утім, у такому випадку тягар доведення того, що правочин не порушує прав та інтересів довірителя, покладається на контрагента.
Також суддя рекомендує до ознайомлення постанови:
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA