Практика ЄСПЛ: Верховний Суд опублікував огляд позицій за червень – липень 2022 року — PRAVO.UA Практика ЄСПЛ: Верховний Суд опублікував огляд позицій за червень – липень 2022 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Практика ЄСПЛ: Верховний Суд опублікував огляд позицій за червень – липень 2022 року

Практика ЄСПЛ: Верховний Суд опублікував огляд позицій за червень – липень 2022 року

  • 08.11.2022 15:14

Верховний Суд опублікував черговий зведений огляд практики Європейського суду з прав людини за рішеннями, ухваленими у червні – липні 2022 року.

Рішення ЄСПЛ, наведені в огляді, систематизовано за статтями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Огляд рішень Європейського суду з прав людини (червень – липень 2022 року)

Серед іншого огляд містить такі позиції.

Право на справедливий суд

“XAVIER LUCAS v. FRANCE”: ЄСПЛ визнав відмову апеляційного суду прийняти від заявника паперову версію процесуального документа надмірним формалізмом, адже адвокат заявника обґрунтовував неможливість подання документа за допомогою електронної платформи помилками в її функціонуванні. Тож ЄСПЛ констатував порушення вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

“ŻUREK v. POLAND”: ЄСПЛ констатував порушення пункту 1 статті 6 Конвенції щодо права судді на доступ до суду для судового перегляду рішення про припинення своїх повноважень як члена конституційного органу в Польщі, який гарантував незалежність суддів та судів унаслідок судової реформи. Також було встановлено порушення статті 10 Конвенції (свобода вираження поглядів) через вжиті до заявника заходи, спрямовані на його залякування.

“LOIZIDES v. CYPRUS”: розглянувши скаргу заявника за пунктом 1 статті 6 Конвенції, ЄСПЛ не констатував порушення цих вимог. За обставинами справи голоси суддів Верховного суду, які розглянули скарги заявника на його засудження, розділилися порівну. Скарги заявника були відхилені, оскільки він не довів, що ухвалені в його справі рішення були протиправними. Окрім того, Верховний суд оголосив ці рішення у відкритому судовому засіданні та оприлюднив пресрелізи про них, а голова суду зробив окреме оголошення щодо цих рішень. ЄСПЛ не констатував порушення Конвенції, оскільки рішення Верховного суду були достатньо мотивованими та обґрунтованими.

Також читайте: Ненадіслання документів виконавчого провадження є достатньою підставою для визнання причин пропуску поважними — КГС ВС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA