ДПС повинна повернути сплачений одноразовий збір, якщо визнає декларацію не прийнятою — PRAVO.UA ДПС повинна повернути сплачений одноразовий збір, якщо визнає декларацію не прийнятою — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ДПС повинна повернути сплачений одноразовий збір, якщо визнає декларацію не прийнятою

ДПС повинна повернути сплачений одноразовий збір, якщо визнає декларацію не прийнятою

  • 10.01.2022 15:13

Держава повинна повернути сплачений одноразовий збір, якщо не прийме добровільні декларацію у рамках податкової амністії.  Про це повідомляє Державна податкова служба України.

Зокрема, в разі сплати в неповному обсязі декларантом суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, декларація вважається неподаною. У такому випадку:

  • на декларанта не поширюються передбачені державні гарантії та звільнення від відповідальності,
  • розмір сплаченої частини збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування вважається помилково сплаченим.

Відповідно він може бути поверненим на підставі заяви платника у порядку, визначеному ст. 43 Податкового кодексу України.

Так, згідно з абз. 1 п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, у встановлений цим підрозділом строк одноразова (спеціальна) добровільна декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені цим підрозділом державні гарантії та звільнення від відповідальності (абз. 6 п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ).

У такому випадку сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування вважається помилково сплаченою.

Порядок повернення збору

Повернення помилково сплаченої суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.

Згідно з п. 43.3 ст. 43 ПКУ обов’язковою умовою, щоб повернути сплачений одноразовий збір, як грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.

Виключення лише для повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролювальним органом на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу.

Читайте також про державні гарантії для тих, хто скористається податковою амністією.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA