прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Повернення обвинувального акта прокурору не оскаржується

Повернення обвинувального акта прокурору не оскаржується

  • 07.12.2021 12:15

Повернення обвинувального акта прокурору не оскаржується – такого висновку дійшла об`єднана палата Касаційного кримінального суду Верховного Суду в постанові від 1 листопада 2021 року в справі № 161/7092/20.

Особливістю справи є те, що суд першої інстанції повернув обвинувальний акт з підстав, визначених підпунктом 5 пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (Закон № 2617-VIII). Відповідно до Закону прокурору з урахуванням вимог глави 25 КПК України повертаються:

  1. обвинувальні акти;
  2. клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру у кримінальних провадженнях;
  3. обвинувальні акти про злочини, визначені як кримінальні проступки, які скеровані до суду до набрання чинності Законом і не призначені на момент набрання ним чинності до судового розгляду.

За результатами розгляду цієї справи об`єднана палата Касаційного кримінального суду Верховного Суду сформувала такі висновки:

  1. підставою повернення обвинувального акта за підпунктом 5 пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2617-VIII є невідповідність закону процедури внесення цього обвинувального акта (глави 25 КПК України);
  2. ці приписи про повернення обвинувального акта викладено як імперативну та безумовну вимогу до суду, що вказує і на відсутність предмета апеляційної перевірки;
  3. кримінально-процесуальні акти (механізми) повернення обвинувального акта прокурору в порядку, передбаченому статтею 314 КПК України, та повернення обвинувального акта прокурору для внесення з урахуванням вимог глави 25 КПК України не є тотожними;
  4. отже, ухвали місцевого суду про повернення обвинувального акта прокурору для внесення з урахуванням вимог глави 25 КПК України оскарженню в апеляційному порядку не підлягають.

Читайте також Рішення слідчого судді про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного, який перебуває на тимчасово окупованій території України або оголошений в міжнародний розшук, оскарженню не підлягає.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA