Посилений захист прав людини в Криму - схвалено оновлену резолюцію ГА ООН — PRAVO.UA Посилений захист прав людини в Криму - схвалено оновлену резолюцію ГА ООН — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Посилений захист прав людини в Криму - схвалено оновлену резолюцію ГА ООН

Посилений захист прав людини в Криму – схвалено оновлену резолюцію ГА ООН

  • 17.12.2021 15:08
Рубрика Новини

На своїй сторінці у Twitter Президент України звернув увагу на резолюцію про захист прав людини в Криму, зазначивши таке:

“Вітаю ухвалення посиленої резолюції Генасамблеї  щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму. Держави – члени ООН мають поглибити співпрацю в межах Кримської платформи. Підсумовуємо рік міцною міжнародною підтримкою. Цінуємо кожен голос”.

16 грудня Генеральною Асамблеєю ООН було схвалено оновлену і посилену резолюцію «Ситуація з правами людини у тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна».

Українська дипломатія послідовно посилює резолюції ГА ООН щодо Криму новими положеннями, які фіксують факти грубих порушень міжнародного права та прав людини на півострові з боку РФ як держави-окупанта.

Цьогоріч вдалося внести в текст:

  • відповідальність Росії за дотримання прав кримських татар як корінного народу Криму;
  • також вимогу скасувати вироки, винесені заочно щодо лідерів кримськотатарського народу та кримських татар.

Документ закликає держави – члени ООН посилити співпрацю в рамках Кримської платформи задля поліпшення ситуації з правами людини в Криму.

Резолюція вимагає від Росії:

  • припинити безпідставні затримання та арешти мешканців Криму;
  • звільнити незаконно утримуваних за ґратами громадян України, зокрема Еміра-Усеїна Куку, Галину Довгополу, Сервера Мустафаєва, Владислава Єсипенка, Нарімана Джеляла та інших.

Підкреслюється також, що нарощування військового угруповання у тимчасово окупованому Криму та численні навчання російських збройних сил спричиняють значні довгострокові негативні наслідки в регіоні, зокрема ускладнюють забезпечення основоположних прав цивільного населення.

Резолюція:

  • містить заклик до РФ припинити політику примусової зміни демографічного складу Криму;
  • засуджує проведений Росією всеросійський перепис населення, який визнається недійсним на території Криму.

Резолюція наголошує на виключній відповідальності Росії як держави-окупанта щодо забезпечення мешканців Криму питною та прісною водою.

Зміни в назві цьогорічної резолюції безпосередньо віддзеркалюють незаконні дії Росії з тимчасової окупації українського півострова.

Документ став шостою поспіль резолюцією Генасамблеї ООН з правозахисної проблематики в окупованому Криму і вже одинадцятою в контексті міжнародного реагування на спробу незаконної анексії Росією українського півострова.

Читайте також: Зустріч Політичного діалогу Україна – ЄС. Чого очікувати?

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA