Посли G7 продовжать впроваджувати судову реформу в Україні й у 2022 році — PRAVO.UA Посли G7 продовжать впроваджувати судову реформу в Україні й у 2022 році — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Посли G7 продовжать впроваджувати судову реформу в Україні й у 2022 році

Посли G7 продовжать впроваджувати судову реформу в Україні й у 2022 році

  • 31.01.2022 13:59

Посли G7  у Tweeter поділилися своїми пріоритетними напрямами на 2022 рік в Україні. Вони планують продовжувати впроваджувати судову реформу та боротися з корупцією.

“Держави – члени G7 є партнерами України зі спільним розумінням цінностей свободи, демократії, верховенства права та прав людини. Ми й надалі неухильно обстоюємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

На саміті 2015 року в Ельмау лідери країн G7 доручили своїм послам у Києві надавати сприяння та підтримку органам державної влади та громадянам України на шляху до безпечнішої, заможнішої та стійкішої держави.

“Ми поділяємо бачення України, в якій усі громадяни користаються перевагами існування сильних і незалежних інституцій, значного зниження рівня корупції, прозорішого та досконалішого врядування, а також більшої єдності та справедливості у застосуванні законів”.

Група послів G7 з підтримки реформ і надалі заохочуватиме Україну інтегрувати аспекти прав людини та гендерної рівності під час здійснення всіх реформ, зокрема секторі безпеки та оборони. Та підтримуватиме інклюзивний підхід до реформ з урахуванням позицій уряду, парламенту, громадянського суспільства, бізнесу й експертної спільноти. Посли країн G7 також спонукатимуть Україну активізувати зусилля у боротьбі зі зміною клімату. А також у досягненні цілей оновленого Національно визначеного внеску (НВВ) до Паризької угоди й виконанні подальших зобов’язань.

“Україна, як і раніше, має широку міжнародну підтримку та визнання втілюваних реформ. Ми координуємо свої зусилля й оцінки з іншими міжнародними партнерами України та заохочуємо всі сторони до повного виконання міжнародних макрофінансових програм”.

Справедливі та стійкі інституції

Судова реформа

  • Інтенсифікація зусиль щодо реформи судової системи, запобігання та протидії корупції в судовій системі. Зокрема, шляхом належного реформування ВРП і забезпечення ефективної та безперешкодної роботи Етичної ради.
  • Забезпечення ефективної роботи Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Підготовка ґрунту для діяльності відновленої ВККСУ, яка має довіру громадськості та здійснює добір кваліфікованих і незалежних кандидатів на вакантні суддівські посади.
  • Проведення комплексної реформи Конституційного Суду України, включаючи запровадження нового, прозорого та конкурсного порядку добору суддів КСУ. А також подальше вдосконалення його регламенту. Реструктуризація Окружного адміністративного суду міста Києва.
  • Подальше реформування Офісу Генерального прокурора та ДБР у рамках підтримки ефективної співпраці між правоохоронними органами.

Протидія корупції

  • Ухвалення та реалізація амбітної Національної антикорупційної стратегії.
  • Надання підтримки НАЗК, зокрема в частині ефективної перевірки ним електронних декларацій про майновий стан. А також у частині контролю за фінансуванням політичних партій та управління корупційними ризиками.
  • Підвищення ефективності, незалежності та доброчесності антикорупційних органів, включаючи НАБУ, САП і АРМА. Зокрема, шляхом забезпечення своєчасного, прозорого та заснованого на заслугах порядку добору кандидатів на керівні посади.
  • Зміцнення незалежності та підвищення ефективності роботи Вищого антикорупційного суду.
  • Збереження прогресу, досягнутого Україною у зниженні рівня корупції у сфері публічних закупівель шляхом сприяння розширенню та систематизації стандартних процедур і електронних платформ закупівель, а також заохочення скорочення обсягів публічних закупівель без проведення конкурентного відбору.

Ефективне врядування та інституції

  • Незмінна підтримка реформи децентралізації, незворотного розвитку та посилення місцевого самоврядування, в тому числі ухвалення необхідних конституційних і законодавчих норм відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, зокрема щодо надання муніципалітетам статусу юридичної особи публічного права.
  • Імплементація та подальше доопрацювання нового Виборчого кодексу, що має бути завершено за рік до парламентських виборів 2023 року та президентських виборів 2024 року, а також удосконалення законодавства про Регламент Верховної Ради України та про фінансування політичних партій.
  • Проведення реформ, необхідних для зменшення надмірного економічного впливу на політику (олігархії), особливо шляхом посилення антимонопольного регулювання та демонополізації.
  • Здійснення реформ, спрямованих на розширення свободи ЗМІ, забезпечення їх незалежності та захищеності від будь-якої форми політичного втручання, на посилення стійкості України до дезінформації та підтримку якісного, належно фінансованого суспільного мовлення.

Економіка, що процвітає

Економічний розвиток

  • Підтримка сильного незалежного Національного банку України.
  • Сприяння подальшій плідній співпраці України з міжнародними фінансовими установами.
  • Подальше впровадження та моніторинг ефективної та справедливої земельної реформи.
  • Прозора приватизація державних підприємств і банків, а також удосконалення корпоративного управління в компаніях, які залишаються під контролем держави, відповідно до рекомендацій ОЕСР.
  • Розширення недорожньої транспортної інфраструктури, як-от внутрішнє судноплавство та залізниця, покращення експлуатаційної сумісності її складових частин.

Енергетика

  • Здійснення реформ у галузі енергетики, що сприяють залученню інвестицій, демонополізації та підвищенню прозорості, з одночасним забезпеченням незалежності енергетичного та ядерного регуляторів.
  • Розробки у нових секторах енергетики, як-от (зелені) водневі технології та відновлювані джерела енергії, для зміцнення енергетичної незалежності та створення нових джерел для експорту енергоносіїв.
  • Реформи та заходи на підтримку внеску України у систему глобальних дій щодо зміни клімату, включаючи декарбонізацію, розвиток чистої енергії, справедливий перехід від викопного палива та енергоефективність.

Безпечна країна

Сектор безпеки та оборони

  • Подальша імплементація Закону «Про національну безпеку України» та необхідних підзаконних актів для удосконалення командування та контролю, а також цивільного нагляду за секторами безпеки та оборони.
  • Продовження переходу до очолюваного цивільними особами та демократично підзвітного Міністерства оборони та Збройних сил України, де нормою є прозорі процеси оборонного бюджету і закупівель та призначення на посади на основі заслуг.
  • Подальше посилення корпоративного управління в оборонному секторі в рамках ширшого реформування оборонно-промислового комплексу відповідно до міжнародних стандартів.
  • Реалізація реформи Служби безпеки України, перетворення її на сучасний контррозвідувальний орган, функції якого є чітко визначеними з урахуванням найкращого євроатлантичного досвіду та відмежованими, зокрема, від функцій антикорупційних і правоохоронних органів.
  • Підтримка ініціативи України щодо створення ефективного механізму перевірки заявок на здійснення інвестицій з метою захисту стратегічних галузей і технологій України.

Правоохоронна система

  • Подальше реформування українських правоохоронних органів відповідно до міжнародних стандартів, зокрема посилення міжвідомчої співпраці та обміну інформацією.
  • Підтримка запуску новоствореного Бюро економічної безпеки та його діяльності відповідно до міжнародних стандартів.

Читайте також: ПАРЄ закликає негайно реформувати ОАСК та перезавантажити ВККС і ВРП

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA