Портал повідомлень про активи причетних до агресії рф осіб: викривачем може бути кожен — PRAVO.UA Портал повідомлень про активи причетних до агресії рф осіб: викривачем може бути кожен — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Портал повідомлень про активи причетних до агресії рф осіб: викривачем може бути кожен

Портал повідомлень про активи причетних до агресії рф осіб: викривачем може бути кожен

  • 30.03.2022 17:21

В Україні запустили портал, за допомогою якого фізичні особи можуть повідомляти про майно та інші активи осіб, причетних до агресії рф проти України.

Про це повідомляють Офіс Генерального прокурора та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Зокрема, вказується, що український Task Force з розшуку, арешту та конфіскації активів причетних до воєнних злочинів росії запустив Портал повідомлень викривачів про активи осіб, причетних до агресії рф проти України.

Також учасниками Task Force стали Міністерство закордонних справ, Служба безпеки України, Національне антикорупційне бюро України, Національна поліція та Держфінмоніторинг.

Task Force взаємодіє з іншими країнами, зокрема із США та Європейським Союзом, щодо обміну даними про активи осіб, причетних до воєнних злочинів, а також щодо імплементації санкцій та протидії фізичним і юридичним особам, які порушують ці санкції.

Що повідомляти

На порталі можна повідомити про нерухомість, яхти, золоті злитки та інші активи причетних осіб у всіх країнах світу.

Повідомлення необхідно подавати:

  • про активи, інформація про які ще не з’являлася у ЗМІ та не є відомою широкому загалу,
  • можна подати анонімно,
  • українською, англійською або російською мовами.

Голова НАЗК Олександр Новіков звернув увагу, що повідомивши інформацію про активи (навіть анонімно), викривачі можуть отримати фінансову винагороду.

«За певних умов у багатьох країнах, таких як Україна, США та Великобританія, для викривачів передбачена матеріальна винагорода – 10% від вартості активів. Та найголовніше, що ваше повідомлення – внесок у закінчення війни в Україні!» – підкреслив пан Новіков.

Як це працюватиме

Опрацювавши дані про віднайдені активи, НАЗК передаватиме їх до Офісу Генерального прокурора для подальшого арешту після оголошення підозр особам, які є їх власниками або бенефіціарами. А також до Міністерства закордонних справ України для заморожування активів, відшкодування за їх рахунок шкоди, заподіяної вчиненням злочинів проти людяності, вбивством тисяч мирних громадян.

Також ми писали, як подати заявку на компенсацію пошкодженого майна через «Дію»

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA