Порядок звернення до КАС ВС із позовом в електронній формі - роз'яснення Великої Палати — PRAVO.UA Порядок звернення до КАС ВС із позовом в електронній формі - роз'яснення Великої Палати — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Порядок звернення до КАС ВС із позовом в електронній формі – роз’яснення Великої Палати

Порядок звернення до КАС ВС із позовом в електронній формі – роз’яснення Великої Палати

  • 01.09.2021 09:01

Велика Палата Верховного Суду пояснила порядок звернення з позовом в електронній формі до Касаційного адміністративного суду ВС.

Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

На електронну пошту Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла позовна заява. Суд повернув її заявникові на підставі п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України, мотивувавши своє рішення відсутністю доказів перевірки електронного цифрового підпису, накладеного на позов із використанням підсистеми «Електронний суд».

Висновок Великої Палати ВС (постанова від 1 липня 2021 року у справі № 9901/76/21)

Велика Палата ВС залишила ухвалу КАС ВС про повернення позовної заяви без змін, зазначивши таке.

За правилами п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов:

  • подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності,
  • не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Надсилання процесуальних документів до КАС ВС в електронному вигляді передбачає використання сервісу «Електронний суд» з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (електронного кабінету) та з обов’язковим використанням власного електронного підпису.

Заявник надіслав позов не за допомогою підсистеми «Електронний суд», а електронною поштою з використанням електронного цифрового підпису скаржника. Отже, матеріали позовної заяви не містять відомостей про підписання документа електронним цифровим підписом із застосуванням посиленого сертифіката відкритого ключа та перевірки електронного цифрового підпису, накладеного на позовну заяву з використанням підсистеми «Електронний суд».

Тож КАС ВС обґрунтовано дійшов висновку про те, що заявник використав спосіб звернення до суду, який не передбачено чинним процесуальним законодавством.

Велика Палата ВС відхилила доводи заявника щодо помилковості такого висновку з огляду на неодноразове подання ним документів, зокрема, на електронну адресу Великої Палати ВС у такий самий спосіб, як і до суду першої інстанції в цій справі, адже у Великій Палаті ВС не запроваджено функціонування та експлуатації підсистем «Електронний суд» та «Електронний кабінет».

Саме в Касаційному адміністративному суді у складі ВС учасникам процесу слід дотримуватися вимог запровадженої пілотної дослідної експлуатаційної системи «Електронний суд». Натомість заявник, звертаючись до суду першої інстанції, яким за його позовом є КАС ВС, зазначених вимог не дотримався.

Читайте також: ДСА розпочинає тестування застосунку “Е-суд”: додаток уже доступний для завантаження

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA