прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Понад 900 об’єктів, що належать росії, будуть націоналізовані за особливою процедурою — Р. Підласа

Понад 900 об’єктів, що належать росії, будуть націоналізовані за особливою процедурою — Р. Підласа

  • 03.10.2022 11:16

На найближчому засіданні Верховна Рада розгляне питання про націоналізацію активів російської федерації в Україні. Кабмін уклав перелік, до якого увійшло більш як 900 об’єктів, що належать безпосередньо росії як державі. Примусове відчуження цих об’єктів відбудеться за особливою процедурою.

Про це повідомила народна депутатка, заступниця голови Комітету Верховної Ради України із питань економічного розвитку Роксолана Підласа, повідомляється на сайті парламенту.

«Прем’єр-міністр говорив раніше, що вони підготували перелік, у якому 903 об’єкти, що належать безпосередньо рф як державі. Я думаю, що саме цей перелік із якимись незначними змінами затвердила РНБО. Заява Президента про те, що Верховна Рада має проголосувати законопроєкт щодо націоналізації, стосується саме цього рішення. Тут діє особлива процедура й окремий механізм, який ми ухвалили у квітні спеціальним законом про примусове відчуження права власності рф та її резидентів. За цим механізмом Президент вводить у дію рішення РНБО указом, а Верховна Рада затверджує указ Президента своїм окремим законопроєктом», — пояснила політик.

Вона зауважила, що ознайомлена зі списком об’єктів, до якого увійшли такі відомі підприємства, як «Енергомашспецсталь» у Краматорську, що на 92% належить офшорній кіпрській компанії, яку контролює «Росатом». Також у цьому переліку є і всім відома мережа магазинів BROCARD, що на 100% контролюється офшорною компанією, яка, своєю чергою, контролюється Міністерством промисловості рф.

«Усі ці більш як 900 об’єктів будуть націоналізовані. Це не означає, що відразу надійдуть гроші до українського бюджету. Ці всі об’єкти перейдуть у власність держави, після цього держава може визначатися, що з ними робити. Україна або буде отримувати прибуток від працюючого підприємства, або вона його виставить на приватизацію, або запропонує його до оренди тощо», — резюмувала народна депутатка.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA