Помер Василь Тацій, який стояв біля витоків Конституції та Академії правових наук — PRAVO.UA Помер Василь Тацій, який стояв біля витоків Конституції та Академії правових наук — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Помер Василь Тацій, який стояв біля витоків Конституції та Академії правових наук

Помер Василь Тацій, який стояв біля витоків Конституції та Академії правових наук

  • 28.09.2022 12:15
Facebook-сторінка НЮА імені Ярослава Мудрого

Сьогодні на 83-му році пішов з життя Василь Якович Тацій, який з 1987 до 2020 року був ректором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, а з 2020-го – радником ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; академік Національної академії наук України, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Герой України. Про це повідомляється на офіційній сторінці вишу.

Колеги називають Василя Яковича людиною-епохою, Вчителем та Науковцем із великої літери, людиною, яка стала вчителем та наставником для десятків поколінь правників і близьким другом, мудрим порадником для багатьох із нас.

Вчений народився 13 січня 1940 року в Полтаві. 1963 року закінчив Харківський юридичний інститут. Займався дослідженням фундаментальних проблем кримінального права, розробляв теорію правової держави та її формування в Україні.

Внесок Василя Яковича в розбудову правової держави України, вдосконалення законодавчого процесу і правозастосовної практики неможливо оцінити чи виміряти.

Він є автором понад 800 наукових праць, у тому числі близько 60 монографій, навчальних посібників та підручників. Він був членом десятків робочих груп та комісій із розвитку національної правової системи, почесним доктором дев’яти українських та закордонних ЗВО, удостоєний численних державних нагород та відзнак, зокрема звання Героя України з врученням ордена Держави.

Висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким через тяжку втрату.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA