Помер суддя Міжнародного суду ООН Антоніу Аугусто Кансаду Тріндаді, який поставив інтереси людяності вище за державні у справі України проти рф — PRAVO.UA Помер суддя Міжнародного суду ООН Антоніу Аугусто Кансаду Тріндаді, який поставив інтереси людяності вище за державні у справі України проти рф — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Помер суддя Міжнародного суду ООН Антоніу Аугусто Кансаду Тріндаді, який поставив інтереси людяності вище за державні у справі України проти рф

Помер суддя Міжнародного суду ООН Антоніу Аугусто Кансаду Тріндаді, який поставив інтереси людяності вище за державні у справі України проти рф

  • 31.05.2022 11:25
ООН
Фото: https://uk.wikipedia.org/
Міжнародний суд справедливості ООН повідомив про смерть судді Антоніу Аугусто Кансаду Тріндаді. Суддя помер 29 травня 2022 року в Бразилії. Він був членом Суду з 6 лютого 2009 року і був переобраний 6 лютого 2018 року. Строк його повноважень мав спливти в лютому 2027 року. Судді було 74 роки.

Про Антоніу Аугусто Кансаду Тріндаді

Майбутній суддя народився в Белу-Орізонті, Бразилія, 17 вересня 1947 року. Він зробив видатну кар’єру в галузі міжнародного права та прав людини.

У своїй рідній країні він працював юридичним радником Міністерства зовнішніх зв’язків Бразилії з 1985 до 1990 року, а також представляв Бразилію на низці важливих регіональних та міжнародних конференцій.
Суддя Кансаду Тріндаді був членом Комісії радників ЮНЕСКО з питань права на мир як права людини.

У Латинській Америці він, зокрема, працював суддею в Міжамериканському суді з прав людини з 1995 до 2008 року, бувши обраним його президентом з 1999 до 2004 року. Він також був виконавчим директором Міжамериканського інституту з прав людини з 1994 року до 1996 року.

Протягом своєї тривалої кар’єри суддя Кансаду Тріндаді працював професором і лектором у низці відомих університетів, академій та інститутів. Він є автором 78 книг і близько 790 монографій, внесків до різних публікацій, а також статей з міжнародного права.

Суддя Антоніу Аугусто Кансаду Тріндаді й Україна

Як суддя Міжнародного суду ООН Антоніу Аугусто Кансаду Тріндаді брав участь у розгляді справи щодо застосування тимчасових заходів у справі України проти Росії у квітні 2017 року.

У своїй окремій думці, яку процитувала суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська з нагоди 72-річчя судді, він написав:

«Зрештою, принцип людяності пронизує весь корпус юриспруденції сучасного міжнародного права (охоплюючи тенденції міжнародного права прав людини, міжнародного гуманітарного права, міжнародного права біженців, міжнародного кримінального права, які наближаються одне до одного). Принцип людяності чітко спрямований на захист людей у ситуаціях, де вони вкрай вразливі. Міркування людяності переважають над державними інтересами. Люди зрештою потребують захисту від зла, яке криється в них самих» (Окрема думка судді Cançado Trindade до наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів у справі України проти Росії).

За словами пані Юдківської, суддя Тріндаді зробив чи не найбільше для переорієнтування міжнародного права з концентрації на інтересах держав на слугування універсальним людським цінностям та для впровадження прав людини в юриспруденцію Міжнародного суду ООН.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA