Польща та Франція допомагають у фіксації злочинів, які скоїли російські військові — PRAVO.UA Польща та Франція допомагають у фіксації злочинів, які скоїли російські військові — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Польща та Франція допомагають у фіксації злочинів, які скоїли російські військові

Польща та Франція допомагають у фіксації злочинів, які скоїли російські військові

  • 04.10.2022 16:41
Фото: gp.gov.ua

Генеральний прокурор України Андрій Костін провів зустрічі в Польщі та Франції щодо допомоги, яку надають спеціалісти з цих країн, у фіксації звірств на Харківщині, про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

 Андрій Костін у Парижі зустрівся з Яель Браун-Піве, головою Національних зборів Французької Республіки, і подякував за підтримку Франції, яка першою надіслала своїх спеціалістів на місця вчинення воєнних злочинів. Наразі в Україні перебуває вже третя така місія.

«Ми пам’ятаємо і цінуємо те, що саме французька місія приїхала в Україну після того, як на цілий світ стали відомі факти звірств та масових вбивств у Бучі та Ірпені. Експерти з французької жандармерії і зараз працюють на місцях масових поховань в Ізюмі. А також над справою розстрілу цивільної колони з шести авто 25 вересня», – розповів Генпрокурор.

Генпрокурор подякував за рішення про передання українській стороні ще однієї мобільної ДНК-лабораторії.

Пані Яель Браун-Піве висловила підтримку та зазначила, що Франція бачить велику спрагу українського народу до перемоги:

“Україна і надалі матиме експертну та технологічну підтримку Франції, зокрема в питаннях процедури збирання, фіксації та кваліфікації всіх скоєних злочинів”, – запевнила Яель Браун-Піве.

Як зазначається в повідомленні, серед ключових тем розмови –  необхідність створення спеціального міжнародного трибуналу як одного з найефективніших механізмів притягнення до відповідальності за злочин агресії. Також зупинилися на питанні відшкодування збитків, завданих агресією, шляхом створення компенсаційного механізму. Ця сама тема була предметом розмови в Польщі: необхідність створення спеціального міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності вищого керівництва рф за злочин агресії.

Отже, днем раніше, перебуваючи у Варшаві, Генеральний прокурор Андрій Костін зустрівся з генеральним прокурором – міністром юстиції Польщі Збігнєвом Зьобро. Вони обговорили практичну допомогу для України та подальшу співпрацю двох відомств.

Фото: gp.gov.ua

«Для нас надзвичайно цінна підтримка Польщі, яка разом із Литвою стала співзасновницею Спільної слідчої групи (JIT) для забезпечення скоординованого розслідування злочину агресії та інших воєнних злочинів на території України, вчинених під час збройної агресії рф. Ми разом працюємо на шляху відновлення справедливості», – заявив Андрій Костін.

Пан Костін також подякував за роботу місії експертів із Польщі, які впродовж десяти діб разом з українськими колегами ефективно працювали над розслідуванням воєнних злочинів у Бородянці, Києві та Миколаєві. Польські фахівці допомогли зафіксувати пошкодження у містах за допомогою 3D-сканерів.

Також зазначили, що найближчим часом прибуде в Україну повторна експертна місія для підсилення та допомоги прокурорам та слідчим.

Пан Збігнєв Зьобро наголосив, що польська сторона уважно стежить за всім, що відбувається в Україні. Він також запевнив у готовності Польщі до втілення всіх ініціатив та підтримки Україну як на національному рівні всередині країни, так і на міжнародній арені.

За його словами, розкриття злочинів та притягнення винних до відповідальності матиме і превентивний характер – позбавить бажання інших чинити міжнародні злочини.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA