Показники надходження справ у суди виходять на довоєнний рівень — керівництво Верховного Суду — PRAVO.UA Показники надходження справ у суди виходять на довоєнний рівень — керівництво Верховного Суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Показники надходження справ у суди виходять на довоєнний рівень — керівництво Верховного Суду

Показники надходження справ у суди виходять на довоєнний рівень — керівництво Верховного Суду

  • 07.07.2023 17:31
Фото прес-служби Верховного Суду

«Як держава в цілому, так і судова система зокрема продовжує належним чином виконувати покладені на неї функції, попри всі виклики. Ми відчайдушно боремося із зовнішніми ворогами, але при цьому не забуваємо про ворога внутрішнього. Окремим ганебним вчинкам представників різних гілок влади має бути надана відповідна правова оцінка, але я вірю що нам до снаги побороти всіх ворогів і відновити довіру до системи правосуддя, інших державних інститутів, що сприятиме прискоренню європейської і євроатлантичної інтеграції України, до якої прагне весь український народ», — на цьому наголосив Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко під час брифінгу 7 липня 2023 року.

Участь у брифінгу, присвяченому проблематиці здійснення правосуддя під час війни, також взяли голова Касаційного адміністративного суду Михайло Смокович, голова Касаційного господарського суду Лариса Рогач, голова Касаційного кримінального суду Олександр Марчук та голова Касаційного цивільного суду Борис Гулько.

Зокрема, інформуючи про поточну ситуацію в судовій системі, Станіслав Кравченко зауважив, що сьогодні не здійснюють правосуддя 12% відсотків апеляційних та місцевих судів.

Також, за його словами, на тимчасово не підконтрольних українській владі територіях розташовані 54 (8%) судів. Проте навіть на підконтрольній території не працюють 3 суди у зв’язку з повною відсутністю в них суддів.

Окрім того, очільник ВС наголосив, що основною проблемою залишається недоукомплектування судів. Зокрема, Державна судова адміністрація України повідомляє про дві тисячі вакансій суддів.

«Проте, якщо говорити про цю цифру, потреба у суддях, я думаю, мінімум удвічі більша і становить приблизно чотири, а то й п’ять тисяч. Але необхідно проводити розрахунки вже з огляду на новий територіальний устрій і категорії справ, які розглядаються, бо війна внесла великі корективи», — зауважив Станіслав Кравченко.

Також пан Кравченко звернув увагу, що протягом 2022 року суди розглянули 2 млн проваджень. Верховний Суд розглянув 70 тис. проваджень.

На важливості збереження незалежності судової гілки влади та забезпечення безперервності здійснення правосуддя задля захисту прав і свобод громадян наголошував Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко в інтерв’ю для «Юридичної практики».

Читайте також: Суд обрав запобіжний захід
керівниці суду з Черкащини, яка виправдовувала російську агресію

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA