«Показник довіри до Верховного Суду та судової системи має тенденцію поступового збільшення», — зауважив Голова ВС Всеволод Князєв, звітуючи про показники роботи на Пленумі ВС — PRAVO.UA «Показник довіри до Верховного Суду та судової системи має тенденцію поступового збільшення», — зауважив Голова ВС Всеволод Князєв, звітуючи про показники роботи на Пленумі ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Показник довіри до Верховного Суду та судової системи має тенденцію поступового збільшення», — зауважив Голова ВС Всеволод Князєв, звітуючи про показники роботи на Пленумі ВС

«Показник довіри до Верховного Суду та судової системи має тенденцію поступового збільшення», — зауважив Голова ВС Всеволод Князєв, звітуючи про показники роботи на Пленумі ВС

  • 17.02.2023 13:47
Фото прес-служби Верховного Суду

У 2022 році судова система України розглянула майже 3 мільйони судових справ та отримала на розгляд 2,8 мільйона справ. Порівняно з 2021 роком надходження справ у суди зменшилося на 34%.

Такі цифри серед іншого навів Голова Верховного Суду Всеволод Князєв на засіданні Пленуму ВС 17 лютого 2023 року.

Також, за словами пана Князєва, Верховний Суд у минулому році отримав майже 66 тисяч справ та розглянув 71 тисячу справ.

Загальний показник розгляду справ по судовій системі знизився на 29%, а у Верховному Суді — на 31%.

«Проте ми бачимо, що розглянутих справ значно більше, ніж їх надійшло на розгляд», — зауважив Всеволод Князєв.

Причини такого явища, за словами очільника ВС, очевидні, оскільки приблизно 7 мільйонів громадян України виїхали за її межі, а ще мільйони стали вимушеними переселенцями. Ці фактори не могли не вплинути на кількість та географію судових справ.

Окрім цього, Всеволод Князєв вказав на важливий чинник євроінтеграції України.

Завданням для ВС є наближення судової практики до практики судів Європейського Союзу.

«Форма і зміст рішень також мають відповідати найкращим європейським практикам, тому як одне з ключових завдань бачу налагодження взаємодії та комунікації із Судом Європейського Союзу», — наголосив Голова ВС.

Пан Князєв зауважив, що безпека учасників судового процесу є чи найголовнішим завданням для судової системи. За його словами, переведення в онлайн-режим слухання справ сьогодні є критично необхідним. Особливо це стосується регіонів, наближених до лінії зіткнення, та вже деокупованих територій, на яких зруйновані та розграбовані приміщення судів. І з цього питання ведеться постійний діалог із законодавцями.

Також, за словами очільника ВС, показник довіри до Верховного Суду та судової системи має тенденцію поступового збільшення.

«Але реальні показники покращаться, коли суди першої та апеляційної інстанцій наповняться суддями і працюватимуть повним складом, адже тоді можна буде говорити про швидкі строки розгляду справ і про більш якісні рішення», — впевнений Всеволод Князєв.

Голова ВС також озвучив основні цілі для Верховного Суду на 2023 рік, серед яких:

  • сприяння правовій визначеності та посилення судового захисту прав і свобод громадян;
  • сприяння судам у розгляді справ щодо злочинів проти національної безпеки та воєнних злочинів;
  • безпека всіх учасників процесів;
  • єдність судової практики;
  • підвищення довіри до ВС.

«Попереду наша перемога, завершення судової реформи і відбудова нашої інфраструктури. Разом ми переможемо і все здолаємо! Все буду Україна!» — підсумував свій виступ Всеволод Князєв.

Також читайте: Заочне рішення суду може бути переглянуте лише за заявою відповідача, а не третьої особи — висновок КЦС ВС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA