"Податкова амністія – це не про ревізію статків людей, це про майбутнє" – Данило Гетманцев — PRAVO.UA "Податкова амністія – це не про ревізію статків людей, це про майбутнє" – Данило Гетманцев — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » “Податкова амністія – це не про ревізію статків людей, це про майбутнє” – Данило Гетманцев

“Податкова амністія – це не про ревізію статків людей, це про майбутнє” – Данило Гетманцев

  • 26.11.2021 12:04

Сьогодні в Києві проходить ювілейний X Податковий форум, організований Асоціацією правників України.

У межах форуму було організовано інтерв’ю з головою Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.  Інтерв’юером був Владислав Соколовський, керуючий партнер АК «Соколовський і Партнери».

Податкова амністія

Данило Гетманцев підтвердив, що поки що існують проблеми поєднання податкової амністії та фінансового моніторингу. Унаслідок цього багато комерційних банків відмовляються проводити податкову амністію.

За загальним правилом передбачено лише заповнення анкети у банку. Потім банк проводить перевірку клієнта, здійснює перевірку наявності такої особи в санкційних списках та інших відкритих реєстрах. Після перевірки особи банк видає довідку, яка додається до декларації.

Щодо захисту від потенційних кримінальних проваджень

За словами пана Гетманцева, податкова амністія – це комплекс законодавчих змін, внесених не тільки до Податкового кодексу України, але й до Бюджетного кодексу України, Кримінального кодексу України.

На думку доповідача,  якщо особа скористалася податковою амністією, але щодо неї вже відкрито кримінальне провадження стосовно ухилення від сплати податків, то воно має бути закрите. Це питання буде обговорюватися додатково.

Як підкреслив промовець, податкові органи  не повинні перевіряти джерела надходження коштів. Проте роботодавець, який виплачував кошти, що були згодом задекларовані його працівником, це може стати підставою для перевірки. Але не у зв’язку з тим, що працівником було такі кошти задекларовано, а з інших підстав, визначених законом.

Як декларувати крипту?

Цей актив підпадає під «інші активи», проте складність його декларування полягає у визначенні ставки збору. Особливо складно скористатися податковою амністією в тому випадку, коли крипта була придбана до 2021 року, але майно за її рахунок було придбано в 2021 році.

Що буде далі?

Податкова амністія – це не про ревізію статків людей, це про майбутнє.

Вона є важливою, оскільки має бути розроблений законопроєкт про непрямі методи фінансового контролю. У випадку, наприклад, продажу особою нерухомого майна податкова може запитати, звідки в особи кошти на придбання такого будинку. Податкова амністія проводиться спеціально перед тим, як запустити всі механізми «прозорості грошей».

Міжнародні зобов’язання України

На виконання Меморандуму з МВФ буде проголосовано проєкт закону про «Дія. Сіті», можливо наступного тижня. Також є зобов’язання щодо запровадження податку на виведений капітал.

 

Детально питання податкової амністії будуть розглянуті на тематичній конференції “Податкова амністія: вихід із тіні”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA