Почалась робота над створенням порталу «еТютюн», який має забезпечити прозорість обігу тютюнових виробів — PRAVO.UA Почалась робота над створенням порталу «еТютюн», який має забезпечити прозорість обігу тютюнових виробів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Почалась робота над створенням порталу «еТютюн», який має забезпечити прозорість обігу тютюнових виробів

Почалась робота над створенням порталу «еТютюн», який має забезпечити прозорість обігу тютюнових виробів

  • 18.06.2024 16:30

Держпродспоживслужба спільно з Мінцифри та МОЗ розпочали цифровізацію сфери виробництва та імпорту тютюну в Україну – відбулося перше засідання робочої групи щодо створення проєкту «еТютюн». Про це йдеться на урядовому порталі.

Передбачається запуск спеціального порталу, на якому виробники та імпортери подаватимуть інформацію про інгредієнти тютюнових виробів та викиди внаслідок їх вживання. А споживачі – матимуть змогу ознайомитися з важливою для них відкритою інформацією.

Зазначається, що портал «еТютюн» забезпечить прозорість обігу тютюнових виробів, дасть змогу державі контролювати їхню якість, мати чіткий перелік виробників та імпортерів тютюнових виробів в Україні та боротися з чорним ринком. Ініціатива «єТютюн» розробляється в межах проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID і UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.

Портал «еТютюн» має запрацювати в лютому 2025 року, згідно із законодавством до першого лютого виробники повинні внести дані до загальної бази. Водночас із цим проводиться робота над доопрацюванням законодавства. У майбутньому українську систему буде синхронізовано з європейською.

«Ми маємо чудовий приклад системи EU Common Entry Gat, яка працює в ЄС із дотримання конфіденційності інформації. Її поява зменшила адміністративне навантаження на компанії та державні органи й спростила аналіз даних. Виробники та імпортери продукції подають звіти про інгредієнти в електронній формі з використанням сучасних засобів захисту інформації», – наводять слова директорки директорату реінжинірингу публічних послуг Міністерства цифрової трансформації України Зоряни Стецюк.

Представники галузі звернули увагу на потребу достатніх часових перехідних періодів для ознайомлення та налагодження продуктивного користування цією інноваційною для України системою виробниками й імпортерами тютюнової продукції після її офіційного впровадження.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA