600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Пленум ВС взяв паузу в питанні звернення до КСУ щодо конституційності положень закону, який передбачає перевірку членів ВРП

Пленум ВС взяв паузу в питанні звернення до КСУ щодо конституційності положень закону, який передбачає перевірку членів ВРП

  • 17.09.2021 12:28

Пленум Верховного Суду на засіданні 17 вересня 2021 року вирішив оголосити перерву до 8 жовтня 2021 року в розгляді питання про розгляд звернення Вищої ради правосуддя стосовно звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо конституційності окремих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади  членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя».

Доповідаючи щодо питання, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська зазначила, що у зверненні ВРП наголошує, що:

  • вказаний закон порушує принцип безперервності роботи органу судової влади (сьогодні достатньо відсторонити двох членів ВРП, щоб вона була неповноважною);
  • суддям фактично пропонується пройти повторну перевірку;
  • під час формування Етичної ради повністю нівелюється роль суддів (міжнародні експерти двома голосами можуть прийняти рішення);
  • вказаний закон є черговим посяганням на незалежність судової влади (контрольні повноваження щодо того органу, при якому створений).

Також Валентина Данішевська розповіла про вчорашні зустрічі з представниками Офісу Президента, народними депутатами та представниками країн «Великої сімки» та зазначила, що повернуто діалог між судовою та іншими гілками влади.

«Нам потрібно, щоб ті невідповідності Конституції України й негативні наслідки, які можуть настати, було враховано законодавчою владою», – зазначила пані Данішевська.

Також очільниця Верховного Суду назвала оптимальною пропозицію судової влади, яка дозволить досягнути цілей реформування і не зруйнує суди, про те, щоб Етична рада почала свою роботу із заповнення вакансій. Тобто надання Етичною радою органам, які формують ВРП, кандидатів. І лише після обрання нових членів ВРП проводити перевірку чинних членів вказаного органу суддівського врядування.

Більшістю голосів (135 за) Пленум ВС підтримав пропозицію Валентини Данішевської зробити перерву в розгляді звернення ВРП для можливості завершити переговорний процес, а також для підготовки цього питання до розгляду по суті.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA