Пленум ВС просить КСУ перевірити на конституційність положення закону щодо припинення страхових виплат українцям за кордоном — PRAVO.UA Пленум ВС просить КСУ перевірити на конституційність положення закону щодо припинення страхових виплат українцям за кордоном — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Пленум ВС просить КСУ перевірити на конституційність положення закону щодо припинення страхових виплат українцям за кордоном

Пленум ВС просить КСУ перевірити на конституційність положення закону щодо припинення страхових виплат українцям за кордоном

  • 03.03.2023 15:19

Сьогодні, 3 березня 2023 року, Пленум Верховного Суду вирішив звернутися в Конституційний Суд України з поданням щодо відповідності Конституції України положень статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування» в редакції, яка набрала чинності з 1 січня 2023 року.

Підставою для внесення конституційного подання слугувала постанова КЦС ВС від 25 листопада 2020 року у справі № 234/9296/17.

Як зазначив доповідач із цього питання – суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Євгеній Краснощоков, у цій справі Верховний Суд задовільнив позов громадянина до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України про відновлення страхових виплат.

ВС дійшов висновку, що частина 1 статті 46 «Про загальнообов’язкове державне страхування», яка передбачає припинення страхових виплат на весь час проживання потерпілого за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором, суперечить частинам 1 та 2 статті 24, частині 3 статті 41, частині 1 статті 46 та частині 1 статті 64 Конституції України.

Відмову у відновленні страхових виплат, призначених безстроково громадянину у зв’язку з проживанням в країні, з якою Україною не підписаний міжнародний договір про страхові виплати, було визнано такою, що порушує конституційні гарантії позивача на соціальне забезпечення.

За словами Євгенія Краснощокова, в цій справі ВС врахував висновки КСУ щодо визнання неконституційності аналогічних положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Також доповідач зазначив, що з 1 січня 2023 року набрала чинність нова редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування», якою змінено нумерацію статей. Норма, щодо якої ВС зробив висновок про неконституційність, наразі викладена в пункті 1 частини 1 статті 40 зазначеного закону.  Вона зазнала текстуальних змін, але її суть не змінилася.

Тож Пленум ВС просить перевірити на відповідність Конституції України положення пункту 1 частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування».

 

Також читайте: Неконституційними визнані норми КАС України, які унеможливлюють апеляційне оскарження ухвали суду про залишення без задоволення заяви, поданої в порядку статті 383 КАС України

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA