600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Пленум ВС просить КСУ перевірити конституційність положень закону щодо перевірки членів ВРП

Пленум ВС просить КСУ перевірити конституційність положень закону щодо перевірки членів ВРП

  • 08.10.2021 12:55

Сьогодні (8 вересня 2021 року) Пленум Верховного Суду вирішив внести до Конституційного Суду України конституційне подання щодо перевірки на конституційність окремих положень Закону України «Про Вищу раду правосуддя» та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» відносно роботи Етичної ради з перевірки на доброчесність членів Вищої ради правосуддя.

Нагадаємо, що розгляд відповідного звернення Вищої ради правосуддя з ініціативою внести конституційне подання Пленум ВС розпочав 17 вересня 2021 року. Тоді Пленум ВС оголосив перерву в засіданні задля завершення переговорів з Офісом Президента України, представниками Верховної Ради України та послами держав «Великої сімки».

За словами Голови ВС Валентини Данішевської, протягом трьох тижнів було проведено три засідання, на яких представники судової влади та суддівського самоврядування намагалися зменшити рівень недовіри та вибудувати подальші кроки для досягнення мети судової реформи без руйнівних наслідків і шкоди для здійснення правосуддя судами.

«Я не можу сказати, що це були безуспішні переговори. Нам вдалося переконати партнерів у тому, що судова влада не перешкоджає реформі і що Рада суддів України обере наших представників до Етичної ради», — зазначила Валентина Данішевська.

 

Голова ВС підкреслила, що необхідність внесення відповідного звернення до КСУ базується на тому, щоб убезпечити судову реформу від порушень Конституції України і  щоб її результати не були зруйновані в майбутньому.

«Для мене цей крок є обов’язком Верховного Суду. Вважаю, що він потрібен тим, хто буде впроваджувати цю судову реформу, щоб у них не було спокуси порушити норми Конституції. Для того щоб кожна дія Етичної ради не оскаржувалася в суді і ми не взяли в свої руки скасування рішень, які будуть прийматися без врахування вимог Конституції України. Також це необхідно для суддів усіх судів, щоб судова влада була непорушною. Ми не можемо допустити, щоб хоча б на день зупинилася діяльність одного з наших органів», — зауважила Голова ВС.

Також Валентина Данішевська звернула увагу, що подання до КСУ базується на 4 позиціях, а саме щодо:

  1. забезпечення стабільності роботи Вищої ради правосуддя (убезпечення від того, щоб вона перестала бути спроможною виконувати свої функції);
  2. неможливості повторного оцінювання суддів;
  3. унеможливлення звільнення членів органів судової влади і врядування законами;
  4. забезпечення прийняття рішення відповідно до Конституції України із забезпеченням незалежності судової влади.

Слід зауважити, що не всі судді ВС поділяли позицію про необхідність внесення такого подання.

Проте більшістю голосів (за — 129, проти — 15) Пленум ВС проголосував за внесення конституційного подання, в якому просить Конституційний Суд України перевірити на відповідність статтям 8, 19, 126, 131 Конституції України:

  • частину 23 статті 9-1, абзаци 11, 12 та 13 пункту 23-1 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя»;
  • абзаци 1, 6 та 9 пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя».
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA