Після обшуків у ТЦК та ВЛК вилучено понад 10 тис. медичних справ – Нацполіція — PRAVO.UA Після обшуків у ТЦК та ВЛК вилучено понад 10 тис. медичних справ – Нацполіція — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Після обшуків у ТЦК та ВЛК вилучено понад 10 тис. медичних справ – Нацполіція

Після обшуків у ТЦК та ВЛК вилучено понад 10 тис. медичних справ – Нацполіція

  • 23.08.2023 14:08

Під час проведених 22 серпня ц.р. понад 200 обшуків у ТЦК та медичних установах Нацполіція вилучила більш ніж 10 тис. медичних справ. Про це повідомляє департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Серед вилучених відомостей – документи, отримані у «привілейований» спосіб. Під час слідства буде перевірятися законність їх одержання, а діям причетних до незаконних схем буде надана правова оцінка.

Підставою проведення комплексних заходів стали виявлені поліцейськими масштабні корупційні схеми, до організації яких причетні службові особи цих установ. За винагороду фігуранти проваджень допомагали громадянам з оформленням групи інвалідності чи визнанням їх тимчасово непридатними до служби. Зокрема, писали фіктивні історії хвороб, видавали незаповнені медичні бланки з усіма печатками та підписами, а також бланки повісток, вносили недостовірні відомості про стан здоров’я до відповідних інформаційних баз тощо. Такі дії давали змогу відтермінувати чи взагалі уникнути призову на військову службу.

За результатами проведення слідчих дій за місцем розташування МСЕК та ВЛК, у приміщеннях ТЦК та за місцем проживання причетних до «схем» осіб поліцейські вилучили понад 10 тис. особових медичних справ, журнали реєстрації осіб, які пройшли та проходять комісії, тощо.

Усі вилучені матеріали будуть ретельно проаналізовані та перевірена законність їх одержання. Також діям службовців та цивільних осіб, які стали псевдохворими або отримали псевдоінвалідність, буде надана правова кваліфікація.

Нагадаємо, 22 серпня органи досудового розслідування разом із департаментом стратегічних розслідувань Нацполіції спільно з ДБР проводили слідчі дії в межах розслідування кримінального провадження за фактами незаконного збагачення військовослужбовців, які обіймають керівні посади в обласних та районних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA