Підсумки тижня від «Юридичної практики» — PRAVO.UA Підсумки тижня від «Юридичної практики» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Підсумки тижня від «Юридичної практики»

Підсумки тижня від «Юридичної практики»

  • 28.02.2020 15:16

«Юридична практика» підводить підсумки тижня. Розказуємо про головні події, що сталися за тиждень з 24 до 28 лютого.

  1. Оприлюднено проект концепції розвитку юридичної освіти

Проект концепції передбачає скорочення правничих спеціальностей; скасування заочної форми навчання; жорсткі правила акредитації юридичних вишів; єдиний державний випускний кваліфікаційний іспит; скорочення кількості правничих шкіл. Головні тези проекту за посиланням.

2. Оприлюднено перелік кандидатів в КСУ за парламентською квотою

На сайті Верховної Ради з’явилася інформація про претендентів до складу Конституційного Суду України за квотою парламенту. На крісло «конституційного» судді претендують четверо: Руслан Сидорович, Юрій Павленко, Віктор Кичун, Ольга Бондар-Петровська.

3. Набули чинності зміни щодо ставок судового збору

27 лютого набув чинності Закон № 465-IX , який обмежив верхню межу ставок судового збору за подання скарг до адміністративного суду. За подання апеляційної скарги сплачується судовий збір у розмірі 150 % ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання касаційної скарги сплачується судовий збір у розмірі 200 % ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми, але не більше 20 розмірів прожиткового мінімуму.

4. «Укрпошта» має припинити видавати довідки про вручення судової кореспонденції  з різними датами

Колегія суддів Касаційного господарського суду Верховного Суду ухвалила окрему ухвалу щодо «Укрпошти». Верховний Суд визнав неприйнятною практику надання «Укрпоштою» довідок про отримання кореспонденції суду адресатами в інший день, ніж зазначено самими ж працівниками «Укрпошти» у повідомленнях про вручення та на сайті поштового оператора.

5. АРМА автоматично отримуватиме інформацію про доходи

Агентство з питань менеджменту та розшуку активів буде отримувати відомості з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків в автоматизованому режимі.

6. Рішення ЄСПЛ «Полях проти України» щодо неправомірності люстрації набуло статусу остаточного

ЄСПЛ визнав, що звільнення за Законом «Про очищення влади» порушило права українських чиновників. Неперсоналізована люстрація порушує право на повагу до приватного життя, а тривалий судовий процес щодо її оскарження — право на справедливий суд.

7. Визнано неконституційним обмеження пільг ветеранам в Бюджетному кодексі

Конституційний Суд України визнав неконституційними  положеннями Закону № 3551 щодо залежності від фінансових ресурсів держави пільг для  учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, осіб, які стали інвалідами внаслідок війни, учасників війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

8. Анульовано свідоцтва недобросовісних нотаріусів

Вища кваліфікаційна комісія нотаріату  анулювала свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю недобросовісним нотаріусам. «Серед нотаріусів, яким ми сьогодні анулювали свідоцтва, є і ті, які прокручували масштабні нотаріальні афери в Україні протягом останніх десяти-п’ятнадцяти років», — повідомила заступниця міністра юстиції Ольга Онищук.

9. Кандидати на посаду можуть не подавати декларацію за наявності торішньої

Спеціальна перевірка кандидата на посаду буде стосуватись декларації  за минулий рік, яка подана останньою, без врахування її типу. Деклараціями за минулий рік, що охоплюють період з 1 січня до 31 грудня включно, є: щорічна декларація, декларація «після звільнення» та декларація особи, яка претендує на зайняття посади («кандидата на посаду»). Якщо особа, яка претендує на зайняття посади, відповідно до законодавства не подавала декларацію, що охоплює минулий рік, їй необхідно подати декларацію «кандидата на посаду».

10. Ухвалено зразкове рішення у справі щодо перерахунку пенсій чорнобильцям

Касаційний адміністративний суд частково задовольнив позов особи, яка під час проходження військових зборів брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і внаслідок цього отримала інвалідність, до управління ПФУ. Суд зобов’язав ГУ ПФУ обчислити позивачу пенсію за інвалідністю, виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, починаючи з 26 квітня 2019 року.

Читати в Telegram.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA