Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 2-6 березня — PRAVO.UA Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 2-6 березня — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 2-6 березня

Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 2-6 березня

  • 06.03.2020 12:03

«Юридична практика» традиційно підбиває  підсумки тижня. Розказуємо про головні події, що сталися за тиждень з 2 до 6 березня.

  1. Верховна Рада замінила Прем’єр-міністра і змінила склад Кабміну

На позачерговому засіданні 4 березня Парламент відправив у відставку Олексія Гончарука. Новим Прем’єр-міністром став Деніс Шмигаль. Також затверджено новий склад Уряду. Зазначимо, що Міністром юстиції залишився Денис Малюська. Віце-прем’єр-міністром України – міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій став Олексій Рєзніков, який вийшов зі складу партнерів Asters у зв’язку з призначенням.

2. Руслана Рябошапку відправили у відставку через недовіру

Верховна Рада прийняла постанову про висловлення недовіри Генеральному прокурору Рябошапці. 263 голосами «за» постанову прийнято в цілому. Як наслідок, пан Рябошапка пішов у відставку.

3. Україна підписала Конвенцію щодо визнання рішень іноземних судів

Україна підписала Конвенцію про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних та комерційних справах. Документ закріплює загальні правила, які гарантують взаємне визнання та виконання судових рішень.

4. Проект Закону про працю відкликано

4 березня Кабмін відкликав проект Закону “Про працю”, який багато критикували.

5. Проект Закону про референдум винесли на обговорення

Верховна Рада винесла на громадське обговорення проект «Про всеукраїнський референдум». Громадське обговорення триватиме до 18 березня 2020 року включно.

6. Велика Палата сформувала позицію щодо стягнення витрат на правничу допомогу

Велика Палата Верховного Суду у додатковій постанові від 19 лютого 2020 року у справі № 755/9215/15-ц  висловилась щодо порядку розподілу судових витрат,  а саме стягнення витрат на правничу допомогу. Суд не може з власної ініціативи зменшити заявлені витрати, оскільки є лише арбітром у змагальному процесі. Отже, витрати на правничу допомогу стягнути з іншої сторони можна за умов: їх опису в договорі з адвокатом; детального опису виконаних робіт і наданих адвокатом послуг; своєчасного подання доказів; недоведення їх неспівмірності стороною, яка прагнула зменшення.

7. Встановлено мінімальну ціну контракту за навчання правників

З 1 вересня  для вступників на популярні спеціальності підвищиться плата за контрактне навчання. Це передбачено постановою Кабміну від 3 березня 2020 року № 191. Уряд затвердив Порядок формування мінімального розміру плати за навчання для  здобуття  вищої освіти на основі індикативної собівартості. Також встановлено перелік спеціальностей (спеціалізацій), для яких
встановлюються граничні (мінімальні) ціни на платні послуги з підготовки фахівців за рівнями вищої освіти. В перелік включено спеціальність “Право”.

8. Змінились умови в’їзду в Росію

З 1 березня змінилися умови перетину кордону з РФ. В’їжджати до Росії  дозволено тільки з закордонним  паспортом. У грудні 2019 року Кабмін прийняв постанову, якою передбачено припинення дій положень угод з РФ, укладених ще до початку російської агресії, що визначають перелік документів, за якими громадяни України мають право перетинати кордон з Росією (в їх числі – внутрішній паспорт громадянина України та свідоцтво про народженні для дітей до 16 років).

9. ККС ВС пояснив, чому не можна карати за спротив поліцейським, яких не можна ідетифікувати

У постанові Касаційного кримінального суду від 15 січня 2020 року у справі  № 759/14950/17 йдеться про те, що якщо особа не могла ідентифікувати тих, хто намагався її затримати, як поліцейських, то вона не несе відповідальності за опір правоохоронцю та насильство щодо нього у зв’язку з відсутністю події злочину.

10. В новому Уряді планують відродити Державну санітарно-епідеміологічну службу

Новий міністр охорони здоров’я Ілля Ємець заявив, що в Україні відновлять діяльність Державної санітарно-епідеміологічної служби. За його словами, пропозицію поголив новий Прем’єр-міністр. Головним санітарним лікарем країни стане перший заступник міністра охорони здоров’я.

Читати про головні правові події минулого тижня

«Юридична практика» є в Telegram. Підписуйтесь.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA