Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 13–17 квітня Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 13–17 квітня
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 13–17 квітня

Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 13–17 квітня

  • 17.04.2020 13:53

Головні правові події з 6 до 10 квітня «Юридична практика» традиційно зібрала в підсумках тижня.

  1. Набув чинності Закон про посилення відповідальності за порушення правил пожежної безпеки в лісах і спалення сухостою

17 квітня набув чинності Закон № 556-IX щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу. У 18 разів підвищили штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах. Також посилили покарання за випалення сухої трави.

2. Прийнято Закон щодо протидії поправковому спаму у Верховній Раді

16 квітня  Верховна Рада змінила Регламент для протидії зловживанням правами народних депутатів під час законодавчої процедури (проект № 1043). Визначено, що в разі подання до законопроєкту, що готується до другого читання (крім проєкту кодексу, законопроєкту, що розглядається Верховною Радою за спеціальною процедурою), пропозицій, поправок у кількості, що в п’ять разів або більше перевищує кількість статей проєкту первинного законодавчого акта чи кількість пунктів проєкту про внесення змін до первинних законодавчих актів, але не менш ніж 500 пропозицій, поправок, такий законопроєкт може розглядатися за особливою процедурою. Регламент доповнено новою статтею 1191, яка встановлює особливу процедуру розгляду законопроєктів у другому читанні.

3. Прийнято Закон щодо визначення території громади та її адміністративного центру

16 квітня Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (проєкт № 2653). До прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України  адміністративні центри територіальних громад та території територіальних громад визначає і затверджує Кабінет Міністрів. Рішення Кабінету Міністрів  подається до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших місцевих виборів депутатів сільських, селищних, міських рад і сільських, селищних, міських голів відповідних територіальних громад. Адміністративний центр територіальної громади – населений пункт (село, селище, місто), що має розвинену інфраструктуру і, як правило, розташований найближче до географічного центру території територіальної громади та в якому розміщується представницький орган місцевого самоврядування територіальної громади.

4. Змінено порядок повернення з держбюджету коштів, у тому числі судового збору

Міністерство фінансів змінило Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів. Зокрема, передбачено, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) – за судовим рішенням, яке набрало законної сили.

5. Районний суд зробив висновок про необов’язковість маски в громадському місці

Кельменецький районний суд Чернівецької області закрив справу № 717/422/20 про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 КУпАП за відсутністю складу правопорушення. Суд відмовився штрафувати селянина, який знаходився на зупинці без маски, тому що закон не зобов’язує його купляти засоби протиепідемічного захисту.

6. Конституційний Суд визнав неконституційним скасування норми про забезпечення суддів житлом

15 квітня КСУ  ухвалив рішення  за конституційними скаргами щодо конституційності положення підпункту 1 пункту 28 розділу ІІ Закону № 1166–VII «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» .  Визнано неконституційним положення про виключення з Закону про судоустрій статті щодо забезпечення суддів службовим житлом за місцем розташування суду.

7. Змінено правила санітарної охорони території України

В Правила санітарної охорони території України введено терміни «самоізоляція» та «обсервація»; COVID-19 віднесено до інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення, тому дозволено обмежувати пересування ймовірних хворих.

8. Мінʼюст запустив сайт про юридичне протистояння з Російською Федерацією

Міністерство юстиції України презентувало сайт з описом та аналізом юридичного протистояння України з Російською Федерацією.

9. Опубліковано Закон про єдиний рахунок для сплати податків

17 квітня в «Голосі України» опубліковано Закон № 559-IX щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Закон прийнято 13 квітня з пропозиціями Президента. Він набуде чинності 18 квітня, за виключенням низки положень, які набудуть чинності з 1 січня 2021 року.

10. Прийнято Закон про особливості кримінального провадження на період карантину

16 квітня на підпис Президентові направлено Закон, ухвалений 13 квітня, яким встановлено  особливості кримінального провадження на період дії карантину. Зокрема, в кримінальний процес введено відеоконференцію. Режим відеоконференції передбачений для розгляду питань, віднесених до повноважень слідчого судді, суду (крім розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою), за його рішенням, прийнятим за власною ініціативою або за клопотанням сторони кримінального провадження.

Марина ЯСИНСЬКА

«Юридична практика»

Підсумки минулого тижня.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA