Підрив Каховської ГЕС є міжнародним злочином, злочином проти людяності — заява СКУЮ — PRAVO.UA Підрив Каховської ГЕС є міжнародним злочином, злочином проти людяності — заява СКУЮ — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Підрив Каховської ГЕС є міжнародним злочином, злочином проти людяності — заява СКУЮ

Підрив Каховської ГЕС є міжнародним злочином, злочином проти людяності — заява СКУЮ

  • 09.06.2023 14:59

Світовий конгрес українських юристів виступив із заявою щодо підриву Каховської ГЕС.

Констатувавши, що російські окупаційні сили, які в перші дні повномасштабної збройної агресії проти України захопили Каховську ГЕС, здійснили під ранок 6 червня 2023 року терористичний акт, підірвавши дамбу гідроелектростанції, СКУЮ терміново закликає розглянути цей черговий злочин путінського режиму, що агонізує, суто в юридичній площині.

Світовий конгрес українських юристів наголошує, що підрив Каховської ГЕС є міжнародним злочином, злочином проти людяності.

«Цілком зрозуміло, що умисний напад на таку специфічну складову частину критичної інфраструктури, яка, як всім відомо, є об’єктом підвищеної небезпеки, безумовно, призведе до заподіяння шкоди цивільному населенню — трагічної загибелі цивільних осіб, знищення їх майна — і має ознаки порушення статті 56 Додаткового протоколу І до Женевських конвенцій. Крім того, величезна кількість людей на Півдні України, і в тому числі у Криму, залишилась без електрики, тепла, а головне — питної води. Умисний характер катастрофи на Каховській дамбі дає підстави говорити про вчинення злочину проти людяності згідно з положеннями статті 7 (k) Римського статуту «Інші нелюдські дії подібного характеру, що навмисно спричиняють сильні страждання або серйозні тілесні, чи психічні, чи фізичні ушкодження», — сказано в заяві.

СКУЮ також підкреслює, що події навколо енергетичних об’єктів, зокрема в Каховці, свідчать про усвідомлену політику російської влади, яка має ознаки екоциду, тобто умисних дій, що можуть призвести до екологічної катастрофи планетарного масштабу. Зазначене має стати поштовхом для того, щоб екологічні злочини чи екоцид зрештою отримали належну правову оцінку і були включені до Римського статуту як один із міжнародних злочинів.

«Відповідно до вимог міжнародного права всю повноту відповідальності за події, що настають на окупованій території України, несе окупаційна московська влада. Каховська ГЕС є під контролем окупаційної влади з перших днів повномасштабного вторгнення в Україну, і з цього моменту саме рф несе позитивні обов’язки щодо запобігання загрозам на об’єктах критичної інфраструктури, які потенційно містять небезпечні сили, що потенційно може спричинити тяжкі втрати серед цивільного населення», — наголошується в заяві.

Світовий конгрес українських юристів вважає за необхідне звернутись до Генерального секретаря ООН щодо порушення статті 2 Конвенції про заборону військового або будь-якого іншого ворожого використання засобів впливу на природне середовище (ENMOD), яка на сьогодні чинна для 58 держав світу, серед яких Україна та рф. Зазначене звернення повинно містити вимогу щодо створення консультативної ради та Міжнародного суду ООН з метою компенсації шкоди, заподіяної росією.

Світовий конгрес українських юристів закликає всіх правників українського походження, всі уряди, парламенти та екологічні організації світу негайно відреагувати на злочинні дії держави-агресора та вимагає застосування невідворотної відповідальності для вищого керівництва рф у міжнародних судах, встановлення і покарання всіх причетних до цього злочину.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA