Перевірка НАЗК декларації судді не є підставою для самовідводу судді у справі за участю агенства - РСУ — PRAVO.UA Перевірка НАЗК декларації судді не є підставою для самовідводу судді у справі за участю агенства - РСУ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Перевірка НАЗК декларації судді не є підставою для самовідводу судді у справі за участю агенства – РСУ

Перевірка НАЗК декларації судді не є підставою для самовідводу судді у справі за участю агенства – РСУ

  • 04.11.2021 19:18

Рада суддів України на засіданні 4 листопада ц.р. вчергове підтримала свою позицію стосовно врегулювання конфлікту інтересів у справах за участю Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), зважаючи на повноваження агентства щодо перевірки декларації судді.

Зокрема, судам надано таке роз’яснення:

  • участь НАЗК і факт проведення ним повної перевірки декларацій суддів не дає підстав для висновку про наявність у таких суддів особистої прямої чи побічної заінтересованості в результатах розгляду справи, учасником якої (стороною або третьою особою) є НАЗК;
  • заявляти самовідвід не потрібно.

Утриматися від розгляду справи та врегулювати конфлікт інтересів шляхом заявлення самовідводу у справі за участю НАЗК необхідно у випадках:

  • виявлення НАЗК ознак адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, чи ознак іншого корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення, вчиненого суддею;
  • складення відповідного протоколу;
  • його оскарження в судовому порядку суддею (суддями).

За словами заступниці голови РСУ Оксани Марченко, така позиція вже висловлювалася РСУ на звернення суддів судів першої інстанції. Проте останнім часом дедалі більше таких звернень надходить від суддів апеляційних судів та Верховного Суду.

Зі свого боку, голова РСУ Богдан Моніч зауважив, що наразі НАЗК проводить численні перевірки декларацій суддів Верховного Суду.

«Є судді, які вже по декілька разів пройшли перевірку. Ми затребували у НАЗК відповідну інформацію, щоб зрозуміти, чи не є це прихованим тиском. Проте НАЗК відмовило в наданні інформації стосовно кількості суддів, щодо яких проводяться перевірки. Але після наших запитів інформація почала оприлюднюватися на сайті агентства», — зазначив пан Моніч.

Нагадаємо, раніше Окружний адмінсуд Києва визнав, що члени дисциплінарних палат кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури не повинні подавати декларації.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA