Парламентський Комітет з питань правової політики рекомендує ухвалити закони щодо ліквідації ОАСК — PRAVO.UA Парламентський Комітет з питань правової політики рекомендує ухвалити закони щодо ліквідації ОАСК — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Парламентський Комітет з питань правової політики рекомендує ухвалити закони щодо ліквідації ОАСК

Парламентський Комітет з питань правової політики рекомендує ухвалити закони щодо ліквідації ОАСК

  • 13.12.2022 12:07

Парламентський Комітет з питань правової політики вчора розглянув два законопроєкти № 5369  та № 5370 – обидва щодо ліквідації Окружного адміністративного суду м. Києва, про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк на своєму тТГ-каналі.

“Навіть схвалив за основу та в цілому… і навіть говорять, що скоро в залі будуть розглядати”, – зазначив народний депутат.

Як йдеться на сайті парламенту, Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді України законопроєкт № 5369 за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу і в цілому, а також у разі його прийняття як закону доручити Комітету разом з Головним юридичним управлінням Апарату Верховної Ради України здійснити редакційне та техніко-юридичне доопрацювання його тексту.

Що стосується проєкту № 5370, то парламентський Комітет також рекомендував Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу і в цілому, а також у разі його прийняття як закону доручити Комітету разом з Головним юридичним управлінням Апарату Верховної Ради України здійснити редакційне та техніко-юридичне доопрацювання його тексту, у зв’язку з цим відхилити законопроєкт  № 5370-1.

Нагадаємо, що минулої п’ятниці, 9 грудня, Державний департамент США оголосив про запровадження санкцій проти голови ОАСК  Павла Вовка, а також двох найближчих членів його родини, про це повідомляло “Радіо Свобода”.

Санкції були оголошені з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією і напередодні Міжнародного дня прав людини, як йдеться в повідомленні Держдепу США, санкції наклались на Павла Вовка «за вимагання хабара в обмін на втручання в судові та інші публічні процеси».

Санкції проти голови суду були запроваджені в рамках «закону Магнітського» (Russia and Moldova Jackson-Vanik Repeal and Sergei Magnitsky Rule of Law Accountability Act of 2012). Цим законом передбачається запровадження персональних санкцій (і візових обмежень в т.ч.) щодо осіб, які причетні до корупції та порушень прав людини.

Нагадаємо, що два законопроєкти, про які йшла мова на початку, були внесені до парламенту Президентом України ще в квітні 2021 року як невідкладні. Замість ОАСК  Володимир Зеленський пропонував створити КОАС – Київський міський окружний адміністративний суд.

Як повідомляло НАБУ, Павло Вовк з групою осіб підозрюються у тому, що «діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їх роботі».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA