прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Парламент запровадив мораторій на підвищення цін на газ і тепло

Парламент запровадив мораторій на підвищення цін на газ і тепло

  • 01.08.2022 11:45

Верховна Рада України ухвалила у повторному другому читанні та в цілому урядовий проєкт закону про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування (законопроєкт  № 7427).

Ухвалений закон встановлює мораторій на підвищення тарифів на розподіл природного газу, на теплову енергію та постачання гарячої води протягом дії воєнного стану та наступних шести місяців після його припинення.

Крім того, визначено, що ціна на природний газ для побутових споживачів, ОСББ, підприємств теплової енергетики не підлягає збільшенню від ціни, що застосовувалася станом на 24 лютого 2022 року.

Прийнятий закон також врегульовує борги на ринку природного газу та встановлює тимчасову заборону постачальникам газу вчиняти будь-які дії щодо примусу побутових споживачів до оплати врегульованої заборгованості (у тому числі включати цю заборгованість у рахунок на оплату, подавати судові позови, проводити стягнення цієї заборгованості в примусовому порядку, вчиняти заходи з припинення газопостачання у зв’язку з наявністю такої заборгованості тощо).

Для  фінансового забезпечення заходів, спрямованих на врегулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування, було внесено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» (законопроєкт  № 7429).

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA