600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Парламент встановлює щорічну індексацію пенсій з 1 березня

Парламент встановлює щорічну індексацію пенсій з 1 березня

  • 09.09.2021 14:57

Порядок індексації пенсій визначатиме Кабінет Міністрів України. Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства» (реєстраційний № 4668), яким передбачено відповідну норму.

Загалом проєктом:

  • уніфікується порядок підвищення пенсій чорнобильцям — на умовах частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • унормовуються правила призначення військових пенсій військовослужбовцям рядового складу — за правилами для пенсіонерів із-поміж старшинського та офіцерського складу (однак це не стосується військовослужбовців строкової служби);
  • передбачається щорічний перерахунок пенсій починаючи з 1 березня кожного року;
  • встановлюється можливість автоматизованого обміну інформацією між органами, які ухвалюють рішення, що стосуються нарахування та виплати пенсій.

Особливі умови

Пенсії також зможуть отримувати:

  • тяжко хворі діти, яким не встановлено інвалідності;
  • батьки загиблого після досягнення 65 років, незалежно від наявності пенсії, у випадку втрати годувальника.

Дитиною в розумінні пенсійного законодавства, зокрема особою з інвалідністю з дитинства, вважатиметься особа до 18, а не до 16 років.

Дострокову пенсію зможуть отримати також особи, з якими розірвали трудовий договір роботодавці менш ніж за півтора року до досягнення пенсійного віку, за умови:

  • реєстрації в державній службі зайнятості та відсутності роботи, яка їм підходить (не вимагається у випадку звільнення за станом здоров’я),
  • наявності достатнього страхового стажу.

Дострокова пенсія таким особам не виплачуватиметься у випадку працевлаштування або провадження діяльності, з доходу від якої сплачується ЄСВ (зокрема підприємницької діяльності).

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA