Парламент прийняв низку законів на засіданні 19 червня ц.р. (огляд) — PRAVO.UA Парламент прийняв низку законів на засіданні 19 червня ц.р. (огляд) — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Парламент прийняв низку законів на засіданні 19 червня ц.р. (огляд)

Парламент прийняв низку законів на засіданні 19 червня ц.р. (огляд)

  • 20.06.2022 15:40

19 червня 2022року на пленарному засіданні Верховна Рада України прийняла в цілому 15 законів та 3 постанови, а в першому читанні – 2 законопроєкти.

Про це повідомляє народний депутат України Павло Фролов.

Зокрема:

  • Постановою № 7471 народні депутати звернулись до держав – членів Євросоюзу та інституцій ЄС щодо підтримки надання Україні статусу країни – кандидата на вступ до ЄС та закликали парламенти та уряди держав – членів ЄС, а також інституції ЄС здійснити всі необхідні кроки для негайного надання цього статусу Україні. Крім цього, знову закликали посилити санкційній тиск на росію та білорусь, зокрема щодо повного ембарго на всі російські енергоносії, санкцій проти фінансового сектору, продовження персональних санкцій, блокади російських суден та портів.
  • Законом № 0149 ВРУ припинила дію Угоди між Урядами України та рф про науково-технічне співробітництво.
  • Законом  0155 ратифікувала Угоду про внесення змін до Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Великобританією.
  • Законом № 0093 Україна вийшла із Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку серед країн – учасниць СНД.
  • Законом № 0103 Україна вийшла із Угоди про створення Міждержавного резерву біопрепаратів і інших засобів захисту тварин у державах – учасницях СНД.
  • Законом № 0141 Україна вийшла із Протоколу про внесення поправок до Угоди про Міжурядовий фельд’єгерський зв’язок щодо доставки офіційної кореспонденції органів СНД, який стосувався права співробітників на зберігання та застосування табельної зброї згідно з національним законодавством.
  • Законом № 0147 Україна вийшла із Угоди про підтримку і розвиток малого підприємництва в державах – учасницях СНД.
  • Постановою № 7430 народні депутати звернулись до урядів та парламентів іноземних держав щодо припинення дії договорів із країною-агресором рф про уникнення подвійного оподаткування, що сприятиме збільшенню економічного тиску на росію задля зупинення її військової агресії.
  • Постановою № 7450 народні депутати звернулись до комітетів ООН з прав людини, з прав дитини, Міжнародного суду ООН в Гаазі, Верховного комісара ООН у справах біженців про порушення російською федерацією міжнародних договорів та конвенцій та про неприпустимість передання в сім’ї російських громадян українських дітей, викрадених та примусово вивезених до держави-агресора, інших країн або в межах окупованих територій України.
  • Законом № 7417 тимчасово, на період з 24 лютого до 31 грудня 2022 року, зупинено норму щодо фінансування поточної діяльності та матеріально-технічного забезпечення Українського культурного фонду та його експертних рад в обсязі до 16% річних надходжень Фонду з усіх джерел.
  • Законом № 7432 скасовано сплату військового збору для військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, працівників МВС, Управління держохорони, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, інших військових формувань та інших осіб у разі їх участі у відсічі та стримуванні збройної агресій росії в умовах воєнного стану.
  • Законом № 7459 заборонено ввезення і розповсюдження в Україні видавничої продукції з рф, білорусі, тимчасово окупованих територій України, а для видань, виданих мовою держави-агресора, що ввозяться з інших країн, запровадили дозвільний порядок ввезення, який досі діяв для видань, що ввозяться з росії.
  • Законом № 7273-д визначено поняття національного музичного продукту, запроваджено програми його підтримки та розвитку, в т.ч. шляхом грантування, заборонили публічне виконання, показ, демонстрацію, сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів, які здійснені співаком (співачкою), що після 1991 року був громадянином держави-агресора або зареєстрованим у рф фіз./юр. особам (крім колишніх, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають або не мали на момент смерті рф-громадянства), збільшено до 40% частку пісень та до 75% добового обсягу ведення новинно-аналітичних та розважальних передач державною мовою під час ярадіомовлення, а також заборонено проведення гастрольних заходів виконавцями/співаками – громадянами рф (крім тих, які засуджують агресію проти України та внесені до відповідного переліку).
  • Законом № 7328 скорочено з 12 до 6 місяців строк, після спливу якого (після припинення воєнного стану) набирають чинності норми закону про публічні закупівлі щодо органів оскарження та функціонування Комісії (комісій) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
  • Законом № 7293 врегульовано функціонування професійно-технічної освіти, зокрема дозволено здобувати її без одночасного здобуття повної загальної середньої освіти, здобувати профосвіту за іншими професіями безоплатно впродовж життя через 3 роки після попередньої освіти за наявності страхового стажу від 2 років та вільних місць після зарахування здобувачів першої профосвіти, спрямовано освітні програми на здобуття як повних, так і часткових професійних кваліфікацій, скасовано прив’язку до реєстрації місця проживання особи до території відповідної територіальної громади.
  • Законом № 6287 запроваджено стимулювання розвитку українського книжкового ринку як важливого фактору гуманітарного розвитку та національної безпеки, зокрема передбачили з 2023 року надання держсубсидії (у розмірі до 20% доходу) для відшкодування витрат на оренду нерухомого майна, що використовується суб’єктом видавничої справи (який продаватиме книги укр. мовою, мовами ЄС та корінних народів з використанням РРО), а також встановлено надання громадянам України натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг на 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз це 800 грн).
  • Законом № 7337 вдосконалено порядок виплати пенсій військовослужбовцям, закріплено виплату пенсії у грошовій формі не пізніше від останнього дня місяця, за який вона виплачується, а також скасовано монополію Ощадбанку та дозволено пенсіонеру самому вказувати місце фактичного проживання і місце виплати пенсії.
  • Законом № 7325 зупинено на час воєнного стану положення законів щодо загальної середньої освіти в частині граничної верхньої межі кількості учнів у класі, зміни типу, ліквідації закладу у сільській місцевості, прав засновника державного чи комунального закладу продовжити без проведення конкурсу строк дії строкового трудового договору (контракту) з керівником на строк не більш ніж на 6 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану, а також визначення Кабінетом Міністрів під час воєнного стану тривалості навчального року, дати його початку та/або закінчення.
  • Прийнятим за основу законопроєктом № 7310 запропоновано спростити провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій діє воєнний чи надзвичайний стан, та передбачити негайне виконання судових рішень, а також звільнити від судового збору заявників.
  • Прийнятим за основу законопроєктом № 7398 запропоновано побудувати мережу надійних укриттів, які захищатимуть людей від повітряних чи хімічних атак, зокрема включати до складу містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях та відповідно проєктної документації на будівництво об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, а в разі недотримання цих вимог відмовляти у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA