прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Парламент ЄС підтримав скасування мит на український експорт на 1 рік

Парламент ЄС підтримав скасування мит на український експорт на 1 рік

  • 20.05.2022 10:11
ЄС

Європарламент підтримав однорічне призупинення імпортних мит ЄС на весь український експорт. Рішення про скасування мит на український експорт ухвалено 19 травня з метою підтримки економіки України.

Щодо тимчасової лібералізації торгівлі проголосували:

  • 515 — за;
  • 32 — проти;
  • 11 — утрималися.

Рішення є відповіддю на вплив війни росії проти України, яка перешкоджає торговельній здатності країни. Рішення повністю скасує:

  • всі імпортні мита на промислову продукцію,
  • вхідні мита на фрукти та овочі,
  • антидемпінгові мита,
  • захисні заходи щодо імпорту сталі.

Тривалість рішення  до одного року.

«Перед обличчям російської агресії Україна бореться не лише за свою власну свободу та безпеку, а й за свободу всієї Європи. Тому ми повинні підтримувати Україну на всіх рівнях усіма інструментами, які є в нашому розпорядженні: не лише зброєю та санкціями, а й нашою торговельною силою. Надання Україні необхідної підтримки для захисту не закінчується на полі бою; це включає забезпечення того, щоб економіка України залишалася стійкою та конкурентоспроможною.

Сьогодні ми повинні показати, що наша підтримка України є абсолютною, непохитною та незворотною, впроваджуючи ці безпрецедентні заходи з лібералізації торгівлі. Слава Україні!» – заявила постійний доповідач щодо України Сандра Калніете (ЄНП, LV).

Відносини між ЄС та Україною регулюються Угодою про асоціацію. Поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі, на яку поширюється Угода, забезпечила українському бізнесу пільговий доступ до ринку ЄС із 2016 року.

ЄС є найважливішим торговельним партнером України, на нього припадає понад 40% її загальної торгівлі товарами у 2021 році. Зі свого боку, Україна була 15-м за величиною торговельним партнером ЄС, що становить близько 1,2% загальної торгівлі ЄС.

Рішення почне діяти на наступний день після його опублікування в “Офіційному віснику ЄС”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA