прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Парламент Естонії визнав рф країною, яка підтримує тероризм

Парламент Естонії визнав рф країною, яка підтримує тероризм

  • 18.10.2022 16:34
Рубрика Новини

Естонський парламент у своїй заяві 18 жовтня засудив спробу рф анексувати окуповані українські території та оголосив росію державою, яка підтримує тероризм. В Рійгікогу заяву схвалили 88 депутатськими голосами за. Тих, хто утримався чи був проти, не виявилося.

У резолюції парламент повторив осуд російської агресії та спроби анексії української території на підставі псевдореферендумів, наголошуючи, що Естонія ніколи не визнає цього.

У Рійгікогу підтримали розслідування, розпочаті Міжнародним судом ООН та Міжнародним кримінальним судом щодо злочинів, скоєних під час війни проти України. Естонські депутати закликали до створення спеціального міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії. Вони також засудили використання росією в агресивній війні воєнізованих формувань, створених за сприяння влади рф, зокрема ПВК Вагнера, та закликали визнати збройні сили маріонеткових «ЛНР» і «ДНР» та приватну військову компанію Вагнера терористичними організаціями.

Також в ухваленій резолюції засуджується оголошення та проведення російським режимом мобілізації, що порушує міжнародне право.

Водночас Рійгікогу підтримав вимогу позбавити рф статусу постійного члена Ради безпеки ООН та закликав держави – члени ЄС виявити єдність у застосуванні додаткових економічних санкцій, спрямованих проти російської федерації, її союзника білорусі, та санкцій щодо окремих осіб, а також стежити за суворим дотриманням запроваджених раніше санкцій.

У документі серед іншого зазначається:

«Естонія усіма можливими способами підтримує народ, державу та армію України у боротьбі з агресором та вірить у перемогу України, адже лише це відновить мир у Європі».

У Таллінні закликали західних партнерів до збільшення військової та гуманітарної допомоги Україні, а також до підтримки її повоєнного відновлення.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA