ПАРЄ підтримала створення спецтрибуналу для покарання керівництва рф та білорусі за злочин агресії — PRAVO.UA ПАРЄ підтримала створення спецтрибуналу для покарання керівництва рф та білорусі за злочин агресії — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ПАРЄ підтримала створення спецтрибуналу для покарання керівництва рф та білорусі за злочин агресії

ПАРЄ підтримала створення спецтрибуналу для покарання керівництва рф та білорусі за злочин агресії

  • 26.01.2023 17:03
Фото: https://pace.coe.int/

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким затвердила свої вимоги стосовно створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії.

Резолюція ПАРЄ щодо правових та правозахисних складників агресії рф проти України стала основним документом стосовно України, який ухвалили на поточній сесії Асамблеї. У ній значну увагу приділено створенню нового міжнародно-правового механізму покарання за злочин агресії.

Асамблея вважає, що Рада Європи повинна відігравати активну провідну роль у створенні спеціального трибуналу, брати участь у відповідних консультаціях і переговорах та надавати конкретну експертну і технічну підтримку процесу створення спеціального трибуналу.

Водночас такий спецтрибунал не має брати до уваги імунітети вищих посадових осіб країн-агресорів.

«Офіційні посади глави держави або уряду, члена уряду або парламенту, обраного представника або державного службовця в жодному разі не повинні звільняти обвинувачену особу від кримінальної відповідальності за злочин агресії або виправдовувати пом’якшення покарання», — йдеться у резолюції.

ПАРЄ, зокрема,  закликає:

  • створити міжнародний трибунал над військово-політичним керівництвом рф та білорусі щодо злочину агресії проти України;
  • надати конкретну політичну, експертну й технічну підтримку в його створенні, забезпечити достатньо людських, фінансових ресурсів та повну незалежність трибуналу;
  • надати допомогу в процесі створення тимчасової міжнародної прокуратури для розслідування злочину агресії в тісній співпраці з Офісом Генерального прокурора України.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA