ПАРЄ підтримала резолюцію про трибунал проти росії — PRAVO.UA ПАРЄ підтримала резолюцію про трибунал проти росії — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ПАРЄ підтримала резолюцію про трибунал проти росії

ПАРЄ підтримала резолюцію про трибунал проти росії

  • 28.04.2022 10:32
Фото: https://pace.coe.int/

Учора Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила Резолюцію щодо наслідків російської агресії проти України: роль та відповідь Ради Європи. У ній йдеться, зокрема, про трибунал проти росії.

Деталі резолюції розкрила голова делегації Верховної Ради в Асамблеї Марія Мезенцева.

Резолюція є дуже комплексною і стосується як безпосередньо України, так і ролі Ради Європи щодо подолання наслідків російської агресії. Зокрема, передбачається:

  • посилити допомогу Україні, безпосередньо та роблячи свій внесок щодо фінансування у гуманітарні ініціативи, які розпочали багатосторонні організації;
  • продовжувати чинити тиск на російську федерацію з метою припинення бойових дій, виведення військ із суверенної території України та дотримання норм міжнародного права, а також розслідувань, що проводяться з метою встановлення відповідальності за порушення міжнародного права, прав людини, гуманітарного права та інші міжнародні злочини;
  • підтримувати розслідування та провадження, започатковані Міжнародним кримінальним судом, Міжнародним судом та Комісією з розслідування України, створеною Радою з прав людини, а також роботу Генерального прокурора України, спрямовану на забезпечення відповідальність за порушення міжнародного права прав людини, гуманітарного права та інші міжнародні злочини;
  • терміново створити спеціальний_міжнародний_кримінальний_трибунал для розслідування та переслідування злочину агресії, скоєного політичним і військовим керівництвом рф, та надання необхідної фінансової підтримки для його діяльності;
  • прагнути розірвати енергетичну залежність від російської федерації, прискорюючи енергетичний перехід і водночас досліджуючи альтернативи імпорту енергії з рф.

Попри те що росію виключили з РЄ, тиск на неї має продовжуватися.

Своєю резолюцією ПАРЄ закликала країни-учасниці до максимального тиску на росію з метою припинення агресії та єдності в підтримці України.

Агресію росії проти України в ПАРЄ назвали «актом безпрецедентної тяжкості» з далекосяжними наслідками у всьому світі.

Затверджуючи резолюцію та рекомендацію на основі доповіді Франка Швабе (Німеччина, SOC), Асамблея заявила:

«На карті Європи повернулася нова лінія розмежування, проведена російською владою своєю риторикою та вчинками».

Агресія росії також, серед іншого:

  • спровокувала найстрашнішу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни,
  • поставила виклик глобальному врядуванню,
  • призвела до різкого зростання витрат на енергоносії та продовольчої безпеки.

«Майбутнє європейської історії формуватиме не тільки масштаб нинішнього виклику, але й відповідь на нього Ради Європи та її держав-членів», — заявили вони.

Асамблея підтвердила найрішучіші заходи засудження агресії росії проти України та свою солідарність з Україною та її народом.

ПАРЄ також «стурбована збільшенням кількості доказів звірств, вчинених російськими збройними силами». Вона висловила свою повну підтримку зусиллям, спрямованим на розслідування:

  • порушень росією прав людини,
  • порушень міжнародного гуманітарного права,
  • інших міжнародних злочинів,
  • включаючи військові злочини,
  • злочини проти людяності та геноциду, а також на забезпечення відповідальності агресора.

Водночас Асамблея запропонувала активізувати взаємодію Ради Європи з білоруським і російським громадянським суспільством, правозахисниками, незалежними журналістами, науковими колами та демократичними силами, які поважають цінності та принципи Організації.

Нагадаємо, вчора про ідею провести трибунал над воєнними злочинцями росії у Бучі говорив Всеволод Князєв, Голова ВС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA