ПАГС підтвердив законність рішення про зобов’язання релігійної громади знести самочинно збудовану каплицю біля Десятинної церкви — PRAVO.UA ПАГС підтвердив законність рішення про зобов’язання релігійної громади знести самочинно збудовану каплицю біля Десятинної церкви — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ПАГС підтвердив законність рішення про зобов’язання релігійної громади знести самочинно збудовану каплицю біля Десятинної церкви

ПАГС підтвердив законність рішення про зобов’язання релігійної громади знести самочинно збудовану каплицю біля Десятинної церкви

  • 15.09.2023 13:12
Фото прес служби ПАГС

Північний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду м. Києва, яким серед іншого зобов’язано релігійну громаду УПЦ Десятинного храму Різдва Пресвятої Богородиці звільнити самовільно зайняту земельну ділянку шляхом знесення самочинно збудованої каплиці.

Про це повідомляє пресслужба ПАГС.

Спір у цій справі виник у зв’язку з порушенням права Національного музею історії України, протиправними діями релігійної громади Десятинного храму Різдва Пресвятої Богородиці, яка самовільно зайняла частину належної музею земельної ділянки та здійснила на ній самочинне будівництво.

Обставини справи

Судами підтверджено, що земельна ділянка перебуває у державній власності, право розпорядження якою належить Київській міській державній адміністрації та перебуває в користуванні Національного музею історії України.

Тож єдиним законним користувачем земельної ділянки є Національний музей історії України.

Також встановлено, що земельна ділянка, на якій збудована каплиця, не надавалась релігійній громаді у власність чи в користування. У відповідача відсутні документи, які би посвідчували його право на земельну ділянку, а сама будівля споруджена без затвердженого проєкту та без отримання дозволів на будівництво, в експлуатацію у встановленому порядку не введена. Тож вказаний об’єкт нерухомості підпадає під поняття самочинного будівництва.

Суди взяли до уваги, що підставою для внесення державним реєстратором запису про право власності на означене нерухоме майно за відповідачем слугувало рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 15 лютого 2012 року у справі №2-10218/11.

Цим рішенням суд визнав право власності на малу архітектурну форму – каплицю Десятинного храму Різдва Пресвятої Богородиці, яка складається з трьох зблокованих кіосків по 20 кв.м. кожний загальною площею 60 кв.м. Проте згодом із порушенням чинного законодавства за відповідачем було зареєстровано право власності не на малу архітектурну форму, яка складається з трьох зблокованих кіосків, а на нерухоме майно, загальна площа якого становить вже 133,2 кв.м., що вдвічі перевищує площу, зазначену в рішенні Шевченківського районного суду м. Києва.

За результатами розгляду справи, ПАГС (головуючий Кравчук Г.А., судді Гончаров С.А. та Євсіков О.О.) залишив без змін рішення Господарського суду м. Києва в частині задоволення позову про усунення перешкоди в користуванні земельною ділянкою.

Релігійну громаду зобов’язано:

  • звільнити самовільно зайняту земельну ділянку шляхом знесення самочинно збудованого об’єкта нерухомого майна.

Довідково:

  • Земельна ділянка музею віднесена до особливого цінних земель – вона входить до меж пам’ятки археології національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви, V-IX століття, ІХ-ХІП століття».
  • Крім того, ділянка розташована в межах буферної зони об’єкта культурної спадщини, занесеної до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Читайте також: Належним відповідачем є особа,
щодо якої були здійснені реєстраційні дії,
а не державний реєстратор — позиція ВП ВС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA