600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Отримати дозвіл на будівництво можна буде автоматично на порталі "Дія"

Отримати дозвіл на будівництво можна буде автоматично на порталі “Дія”

  • 08.02.2022 15:07

Єдина електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) на порталі “Дія” є головним інструментом реформи містобудування. Йдеться про те, що майже кожен етап будівництва тепер диджиталізовано. Наразі до запуску готується послуга — дозвіл на будівництво надаватиметься автоматично. Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час Diia Summit.

«Минулого року ми презентували перші електронні будівельні послуги на порталі “Дія”. Зараз їх уже чотирнадцять. За цей час надано понад 56 тисяч електронних послуг. І сьогодні ми робимо важливий крок у реформі. Запускаємо 15-ту послугу! Відтак отримати дозвіл на будівництво на порталі “Дія” можна буде автоматично. Без втручання людського фактора», — підкреслив Олексій Чернишов.

Зазначимо, у ЄДЕССБ наразі зареєстровано понад 620 тисяч документів, понад 130 тисяч об’єктів будівництва, 27 тисяч користувачів. На порталі зафіксовано 1,1 мільйона унікальних відвідувачів.

Також Олексій Чернишов наголосив, що для подальшої автоматизації будівельних процесів було важливо ліквідувати корумповану ДАБІ (Державну архітектурно-будівельну інспекцію) та створити абсолютно новий орган – прозорий, диджиталізований, з новими принципами роботи. Без чиновників із минулого. Цей крок наблизив реформу містобудування до завершення.

«Ми створили абсолютно новий орган – зрозумілу та прозору ДІАМ (Державну інспекцію архітектури та містобудування). Уже сьогодні результатом роботи нового органу є відпрацювання звернень замовників протягом 24 годин, а рішень щодо прийняття в експлуатацію — протягом трьох днів! ДАБІ цей процес розтягувала на місяці», — зазначив очільник Мінрегіону.

Нагадаємо, раніше міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив , що реформа галузі містобудування вийшла на фінішну пряму. Після прийняття ключових законопроєктів реформи в цілому галузь отримає низку докорінних змін у підходах системи.

Читайте також: Нові послуги в “Дія”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA