Ототожнювання територій можливих та активних бойових дій може обмежити доступ до правосуддя — АПВУ — PRAVO.UA Ототожнювання територій можливих та активних бойових дій може обмежити доступ до правосуддя — АПВУ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Ототожнювання територій можливих та активних бойових дій може обмежити доступ до правосуддя — АПВУ

Ототожнювання територій можливих та активних бойових дій може обмежити доступ до правосуддя — АПВУ

  • 13.01.2023 11:28

Постанова Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією» може позбавити громадян доступу до правосуддя. Про це застерігають в Асоціації приватних виконавців України (АПВУ), яка звернулася до Кабінету Міністрів України та надала власні пропозиції щодо вирішення проблеми.

Нагадаємо, що з 19 серпня 2022 року відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про виконавче провадження» заборонено відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій відповідно до переліку, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованої російською федерацією території України (тобто Мінреінтеграції).

Вказаною постановою Кабміну № 1364 визначено механізм формування такого переліку, а наказом Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 затверджено оновлений перелік, до якого разом із територіями активних бойових дій увійшли території можливих бойових.

КМУ визначено, що території можливих бойових дій прирівнюються до територій активних бойових дій, а тому в разі формального застосування цих положень заборона на відкриття виконавчих проваджень і вжиття заходів примусового виконання рішень може поширюватись і, наприклад, на місто Київ, яке з 11 серпня 2022 року перебуває у зоні можливих бойових дій згідно з переліком.

В офіційному повідомленні на Урядовому порталі зазначено, що затверджений перелік застосовуватиметься, зокрема, для організації виплат внутрішньо переміщеним особам, проведення приватизації державного майна, спрощеного вступу до закладів освіти, обмеження та відновлення доступу до публічних електронних реєстрів тощо.

Тому АПВУ вважає, що ототожнювати території можливих та активних бойових дій для цілей виконавчого провадження як завершальної стадії судового процесу не варто.

Асоціація приватних виконавців України листом від 11.01.2023 звернулася до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови від 06.12.2022 № 1364 та надала власні пропозиції вирішення проблеми.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA