прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Особа має право звернутися за витягом із Державного реєстру актів цивільного стану громадян незалежно від місця її проживання — Мін'юст

Особа має право звернутися за витягом із Державного реєстру актів цивільного стану громадян незалежно від місця її проживання — Мін’юст

  • 14.10.2022 12:14

Фізична особа після досягнення 16-річного віку має право на отримання витягу з Реєстру стосовно відомостей про себе та про своїх родичів за умови надання паспорта чи паспортного документа і документів, що підтверджують родинні стосунки. Право на отримання витягу з Реєстру мають представники фізичної особи.

В Міністерстві юстиції України детально проаналізували порядок отримання такого витягу.

Видача витягів із Реєстру здійснюється відділами ДРАЦС за підтвердження права особи на отримання таких документів та в окремих випадках – родинних відносин між заявником і особою, щодо якої складено актовий запис цивільного стану.

Документи про державну реєстрацію актів цивільного стану іноземців, осіб без громадянства та громадян України, які проживають за кордоном, витребовуються через дипломатичні представництва та консульські установи України за кордоном, а також через Міністерство закордонних справ України за заявою або анкетою (установленого зразка), підписаною особою, яка витребовує документи.

Водночас у Мін’юсті звертають увагу, що законодавством України  не передбачено видачу документів про державну реєстрацію актів цивільного стану в електронному вигляді.

Наразі забезпечено можливість подання фізичними особами заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в електронній формі через портал “Дія”.

Відповідні заяви повинні містити електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, фізичної особи або бути підписаними під час її особистого звернення до відділу ДРАЦС.

До заяв про видачу витягу з Реєстру додаються відскановані копії паспорта, паспортного документа, документів, що підтверджують право особи на отримання відповідного свідоцтва, та в окремих випадках – родинні відносини між заявником та особою, щодо якої складено актовий запис цивільного стану.

Таким чином, заявник може подати заяву про видачу витягу з Реєстру на порталі “Дія” (https://diia.gov.ua) та за результатами її розгляду одержати відповідний документ у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано заяву, або за допомогою сервісу доставки оператора поштового зв’язку “Укрпошта” в межах області за місцем розташування відділу ДРАЦС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA