Основные этические принципы ведения юридического бизнеса и правила конкуренции на юридическом рынке Украины — PRAVO.UA Основные этические принципы ведения юридического бизнеса и правила конкуренции на юридическом рынке Украины — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Основные этические принципы ведения юридического бизнеса и правила конкуренции на юридическом рынке Украины

Основные этические принципы ведения юридического бизнеса и правила конкуренции на юридическом рынке Украины

  • 26.11.2008 18:55

Основні етичні принципи ведення юридичного бізнесу і правила конкуренції на юридичному ринку України («Етичні Правила»)

&nbsp

Підписані 26 лиcтопада 2008 року у м.Києві

&nbsp

Розуміючи:

Високу роль і місію, яку несе юридична громадськість перед суспільством і кожним з його членів;

Маючи за мету:

(i) Встановлення єдиних прозорих, чесних і зрозумілих правил конкуренції між учасниками юридичного ринку України;

(ii) Забезпечення принципу незалежності судів, а також втілення в життя принципів чесної і незалежної судової влади, а також чесного і незалежного судового процесу;

(iii) Впровадження єдиної узгодженої політики на ринку щодо юридичного персоналу, узгодження адекватних правил конкуренції між учасниками ринку і правил поведінки в питаннях, пов’язаних з персоналом;

сторони, які підписалися під Етичними Правилами, викладеними нижче («Сторони»), добровільно погодились встановити єдині етичні правила ведення юридичного бізнесу і конкуренції на юридичному ринку України («Правила») і добросовісно дотримуватись даних Правил у своїй діяльності:

1. Конкуренція на юридичному ринку України здійснюється із дотриманням етичних норм, викладених в даних Правилах.

2. Сторони засуджують корупційні схеми ведення бізнесу і намагатимуться зробити все, що від них залежить, аби викоренити практику незаконного лобіювання своїх інтересів та/або інтересів своїх клієнтів в державних (в тому числі судових) органах шляхом матеріальних заохочень, хабарів, використання адміністративного ресурсу та інших незаконних способів, оскільки вважають таку практику несумісною з професійною етикою і мораллю юридичної професії.

3. Сторони зобов’язуються боротися всіма доступними їм законними способами із суддями, які ганьблять свою професію і виносять неправосудні рішення. Сторони зобов’язуються оприлюднювати перед юридичною спільнотою випадки «нечистоплотності» суддів і формувати список суддів, чиї рішення виносяться з порушенням даних Правил.

4. Сторони зобов’язуються не використовувати будь-які незаконні засоби боротьби в рамках судових процесів, в першу чергу, за участю Сторін, які підписались під цими Правилами, і зобов’язуються використовувати всі можливі і доступні способи медіації при вирішенні судових спорів.

5. Сторони будуть рекомендувати Клієнтам не використовувати незаконні способи ухилення від виконання судових рішень, які вступили в законну силу.

6. Сторони засуджують практику створення «маріонеткових» третейських судів і, як наслідок, деградації самої ідеї третейського судочинства, як найбільш адекватного і незалежного інституту вирішення спорів. З цією метою Сторони зроблять все можливе для формування незалежного третейського суду, який буде сформований з українських юристів з чистою професійною репутацією, і який допоможе підняти престиж третейських судів в Україні на рівень, який вони по праву займають в усьому світі.

7. Сторони засуджують практику незаконних методів ворожих поглинань.

8. Сторони зобов’язуються вести чесну конкуренцію за персонал і відмовляються від практики переманювання (тобто ініціювання переходу юриста через пропозицію певних матеріальних і нематеріальних умов, які мотивують його до зміни місця роботи) один в одного юристів та іншого юридичного персоналу, які менше року пропрацювали на іншого учасника ринку.

9. Сторони зобов’язуються не надавати юридичні послуги новому клієнту, якщо їм відомо про факт несплати за послуги, надані попереднім юридичним радником – Стороною цих Правил.

10. Сторони відмовляються від практики надання знижок і пільгових тарифів, в результаті застосування яких клієнт отримуватиме послуги за ціною, нижчої від собівартості, як способу боротьби між Сторонами за клієнта.

11. Сторони вважають, що «перегони заробітних плат» є неадекватним способом

боротьби за персонал. 12. З метою встановлення дисципліни юридичного персоналу на ринку Сторони домовляються вести узгоджену політику по відношенню до юристів, які «шантажують» юридичні фірми і розпалюють «перегони заробітних плат». З цією метою Сторони домовляються вести реєстр неблагонадійних юристів.

13. Сторони відмовляються запрошувати до участі в спільних PR-акціях, конференціях та інших суспільних заходах тих учасників ринку, які порушують дані Правила.

14. Сторони оприлюднять зміст даних Правил і зроблять все, що від них залежатиме, аби сприяти дотриманню Правил всіма учасниками ринку.

15. В рамках будь-яких процедур рейтингування Сторони зобов’язуються добросовісно та чесно надавати інформацію про показники, які беруться за основу рейтингу, навіть у тому випадку, коли неможливо документально підтвердити правдивість або некоректність певних даних, категорично відмовляючись від практики завищення будь-якого з показників, що надаються для такого рейтингування.

16. Сторони відмовляються від використання неетичної реклами з метою просування своїх послуг, яка ганьбить Україну як державу, юридичну спільноту або колег, і будуть робити все можливе для того, щоб видання, які публікують таку рекламу, відмовлялись від неї, як від такої, що є неетичною.

17. З метою підвищення престижності юридичної професії, а також підвищення рівня юридичних послуг на українському ринку, Сторони об’єднають свої зусилля для прийняття законодавчих актів, які передбачають надання юридичних послуг на території України виключно адвокатами чи адвокатськими об’єднаннями, до яких входять адвокати, які отримали право на здійснення адвокатської діяльності у повній відповідності з чинним законодавством України. Сторони робитимуть все, що від них залежатиме, аби зробити кваліфікаційні вимоги щодо можливості складання іспитів на право здійснення адвокатської діяльності більш суворими.

18. Сторони будуть проводити роз’яснювальну роботу серед студентів та випускників юридичних ВУЗів з метою підняття престижу роботи в українських юридичних фірмах. Сторони будуть робити все, що від них залежатиме, аби підвищити рівень юридичної освіти в Україні, і з цією метою створять незалежний рейтинг ВУЗів України, які надають юридичну освіту.

19. Сторони погоджуються, що на території України найбільш кваліфікована юридична допомога може надаватись українськими правниками, і приймуть всі необхідні заходи за для того, аби втілити цей принцип в життя.

20. Сторони сприятимуть приєднанню до даних Правил всіх учасників ринку, як до першої спроби систематизації правил гри на ринку на шляху до його цивілізації. Приєднання до Правил здійснюється на основі рекомендацій не менше ніж двох Сторін цих Правил.

21. Сторони зобов’язуються оприлюднювати перед юридичною громадськістю будь які випадки порушення даних Правил однією зі Сторін.

22. Сторони створять всі передумови для того, щоб порушення даних Правил було рівноцінним втраті професійної репутації.

23. Сторони погоджуються, що репутація, етичність і професійна гідність повинні стати об’єднуючими принципами для всіх учасників ринку юридичних послуг і найвищою цінністю юридичної громадськості України.

24. Сторони приймають будь-які рішення стосовно застосування цих Правил до конкретних випадків виключно шляхом досягнення консенсусу по відповідному питанню між керівниками (уповноваженими представниками) Сторін.

Підписи Сторін:

Адвокатське об’єднання «Адвокатська фірма «Александров та Партнери»

________________/Андрій Макаренко/

ТОВ Юридична фірма «АНК»

_________________/Олександр Кіфак/

ТОВ «Юридична компанія «Ващенко, Бугай та Партнери»

_______________/Володимир Ващенко/

Адвокатське об’єднання «Віталій Титич і Партнери»

_______________/Віталій Титич/

Адвокатська контора «Коннов і Созановський»

_______________/Тетяна Глуховська/

Адвокатське об’єднання «Лавринович і Партнери»

_______________/Максим Лавринович/

Адвокатська компанія «Легітимус»

_______________/Микола Очкольда/

ТОВ «Юридична фірма «Сергій Тюрін і Партнери»

_______________/Світлана Трофимчук/

Адвокатське об’єднання «Адвокатська група «Солодко та Партнери»

_______________/Євген Солодко/

ТОВ «Юридична фірма «Спенсер і Кауфманн»

_______________/ Валентин Загарія/

ТОВ Юридична фірма «Aries»

_______________/Олег Давиденко/

Адвокатська компанія «Правочин»

_______________/Олександр Оніщенко/

ТОВ «Міжнародна юридична група «Astapov Lawyers»

_______________/______________/

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA