OSINT у вирішенні спорів: партнери ЮК «АРМАДА» розповіли про власний досвід у межах XІІ Міжнародного судово-правового форуму — PRAVO.UA OSINT у вирішенні спорів: партнери ЮК «АРМАДА» розповіли про власний досвід у межах XІІ Міжнародного судово-правового форуму — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » OSINT у вирішенні спорів: партнери ЮК «АРМАДА» розповіли про власний досвід у межах XІІ Міжнародного судово-правового форуму

OSINT у вирішенні спорів: партнери ЮК «АРМАДА» розповіли про власний досвід у межах XІІ Міжнародного судово-правового форуму

  • 13.06.2024 16:43

Олександр Кузнєцов, керуючий партнер ЮК «АРМАДА», та Ілля Шевченко, співкеруючий партнер, керівник практики вирішення спорів ЮК «АРМАДА», підготували спеціальну доповідь «Використання відкритих даних для ефективного представництва» для XІІ Міжнародного судово-правового форуму.

Пан Олександр розпочав з основних сучасних трендів вирішення спорів (за результатами спільного щорічного дослідження PwC та SIDRA), а пан Ілля разом із колегою представив кожен із них:

  • співпраця (з вузькими спеціалістами, між зовнішніми радниками та юрисконсультами) є ключем до ефективного вирішення спорів;
  • комплексне та гібридне вирішення спорів забезпечує найкращий результат;
  • технологічний прогрес змінює процес вирішення спорів.

Надалі спікери запропонували на практичних прикладах розібратись із тим, що таке OSINT (збір та аналіз інформації з відкритих джерел) і як він допомагає в юридичній практиці.

Використання відкритих даних у практиці вирішення спорів допомагає:

  • розшукати активи;
  • виявити пов’язаних осіб;
  • сформувати доказову базу.

Спір щодо стягнення орендної плати: позиція відповідача – роботу призупинено у зв’язку з воєнним станом і немає коштів. Тим часом у соціальних мережах відповідача йшла активна рекламна кампанія та з’являлись повідомлення про активну роботу. А також висвітлюється процес будівництва, що триває. В цій справі була досягнута мирова угода.

Ще приклад – спір за договором оренди тепловозів. Відповідач заперечує укладення договорів та передання техніки в оренду. Під час пошуку та аналізу інформації юристи знайшли на ProZorro закупівлю, в якій переміг опонент. У складі тендерної пропозиції опонент подав довідку про матеріально-технічну базу із зазначенням оренди тепловозу. Замовник тендеру надав юристам копію акта до договору.

Наступний приклад – спір про захист авторських прав на півтора млн зображень. Більшість старих фото було видалено опонентом перед тим, як подати позов. Дослідивши за допомогою Web Archive метадані фотографій, юристи зафіксували первинні відомості про автора —  їхнього клієнта. Цей спір ще триває. Судовий процес не обмежений матеріалами справи, докази потрібно шукати, наголосив пан Ілля.

Ще приклад – спір щодо стягнення штрафних санкцій з постачальника за експортним контрактом. Постачальник посилається на форс-мажорні обставини: повномасштабне вторгнення, блокаду портів і нестачу палива. Але за даними 52wmb, в цей самий час постачальник здійснював експорт за іншими контрактами.

Новий приклад – оскарження постанови Держспоживслужби. ДПСС додала до відзиву відеозапис перевірки, і на нього не був накладений КЕП. Представник ДПСС пояснив це тим, що подано не копію, а оригінал відеозапису. Юристи перевірили метадані відеозапису та з’ясували дату створення файлу – перевірка відбувалась днем раніше.

Ще один «детективний приклад» – захист інтересів української компанії в арбітражі. Зобов’язання виникли до повномасштабного вторгнення, позивач – компанія з Великобританії. Є підозра, що бенефіціари позивача мають зв’язки з рф. У британському CompaniesHouse зазначена особа, що має вирішальний вплив на компанію. Але ця особа, за даними реєстру, є громадянином Мальти. Подальший пошук виявив, що відомості про компанію були змінені в 2018 році. Ці зміни стосувалися засновника. А конкретніше, його нового громадянства. Юристи перевірили відомості щодо набуття громадянства Мальти за 2017 та 2018 роки і побачили, що пан Матвєєв отримав громадянство Мальти тільки в 2016 році. Юристи почали шукати докази первинного громадянства Матвєєва. І знайшли інформацію про придбання громадянином росії Матвєєвим частки (95%) статутного капіталу російської компанії “ТЕХНОЛОГИИ И ПРОЕКТЫ” 24.05.2022. У підсумку бенефіціари з росії не отримали коштів.

Висновки щодо використання відкритих даних:

  1. Ретельно досліджуйте опонентів. Це дасть суттєву перевагу в багатьох процесах.
  2. Не менш ретельно досліджуйте свого клієнта перед процесом. Це дасть змогу уникнути неприємних сюрпризів у суді.
  3. Підсилюйте свої навички в роботі з інформацією та використовуйте сучасні інструменти пошуку й аналізу.

 

 

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA