прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Організаторам псевдореферендумів на Донеччині та Луганщині повідомлено про підозру

Організаторам псевдореферендумів на Донеччині та Луганщині повідомлено про підозру

  • 26.09.2022 17:36

За процесуального керівництва Донецької та Луганської обласних прокуратур повідомлено про підозру псевдоголовам «центральних виборчих комісій» «ДНР» і «ЛНР», голові «громадської палати ДНР», одній з організаторок «громадського штабу референдуму ЛНР» у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України та у колабораційній діяльності (статті 110, 111-1 Кримінального кодексу України). Вони є центральними фігурами проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях Донеччини і Луганщини.

Як повідомляє Офіс генерального прокурора, за даними слідства, у вересні 2022 року мешканець міста Макіївка як голова «громадської палати» провів засідання, за результатами якого затвердив та скерував до так званого голови ДНР звернення щодо проведення псевдореферендуму, а також виступив на цю тему в підконтрольних окупантам ЗМІ.

Інший підозрюваний, псевдоголова «ЦВК ДНР», на виконання фейкового закону «Про референдум ДНР з питання входження до складу РФ на правах суб’єкта РФ» розробив порядок проведення у період 23–27 вересня 2022 року незаконного голосування і керував створенням 25 «територіальних виборчих комісій» та «дільниць», у тому числі на території держави-агресора.

У липні 2022 року «радник голови ЛНР» провела засідання так званої «громадської палати ЛНР». За її участі створено «громадський штаб референдуму». Головна мета «штабу» – забезпечення показової участі населення в окупації у псевдореферендумі. Зокрема, велася активна робота для формування серед людей проросійських поглядів, проводилися агітаційні заходи з метою їх схиляння до «голосування», розповсюджувалися матеріали із закликами до участі у незаконному референдумі.

Інша підозрювана – псевдоголова «ЦВК ЛНР» під час нетривалої підготовки до постановочного волевиявлення утворила «територіальні виборчі комісії», прийняла порядок їх фінансування з «бюджету ЛНР», визначила перелік документів, необхідних для участі у «референдумі» та порядок «голосування», у тому числі шляхом обходу жителів за місцем їх проживання.

Також вона визначила заходи контролю з боку представників силового блоку «ЛНР» за проведенням псевдореферендуму. На кожній «виборчій дільниці» були присутні представники так званого «МВС ЛНР» та «народної міліції ЛНР».

Досудові розслідування у кримінальних провадженнях здійснюється ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA