Орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурорів, розпочав роботу без представника адвокатури — PRAVO.UA Орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурорів, розпочав роботу без представника адвокатури — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурорів, розпочав роботу без представника адвокатури

Орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурорів, розпочав роботу без представника адвокатури

  • 05.11.2021 12:37

Орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурорів розпочав роботу. За рішенням, ухваленим органом на організаційному засіданні 26 жовтня ц.р., датою початку роботи визначено 3 листопада 2021 року.

При цьому орган працює  без участі в ньому представника від адвокатури. Рада адвокатів України не планує скликати з’їзд адвокатів лише для заповнення цієї вакансії.

Про це йдеться у рішенні № 97 “Про результати розгляду листа Генерального прокурора Венедіктової І.В. щодо скликання з’їзду адвокатів України”, яке РАУ ухвалила 11 вересня ц.р.

Як вказано у рішенні, у серпні Ірина Венедіктова звернулася до РАУ з проханням скликати з’їзд адвокатів України для призначення однієї особи (адвоката) до складу органу, що здійснює дисциплінарне провадження.

РАУ окремий з’їзд скликати не стала, однак погодилася, що відповідне питання доречно включити до порядку денного найближчого з’їзду адвокатів України.

Коли такий з’їзд відбудеться, достеменно не відомо, однак у наступному році адвокати повинні будуть обрати нове керівництво Ради адвокатів України та Національної асоціації адвокатів України у зв’язку зі спливом строку, на який було обрано чинних керівників.

Своє рішення РАУ пояснила, зокрема, значним фінансовим навантаження на органи адвокатського самоврядування для забезпечення проведення з’їзду адвокатів України.

Склад КДКП

Зауважимо, що дію положень статті 73 Закону України “Про прокуратуру” щодо діяльності органу, який здійснює дисциплінарне провадження стосовно прокурорів, було зупинено у 2019 році на два роки – до 1 вересня 2021 року.

Тож протягом серпня – вересня 2021 року субдєкти формування складу відповідного органу призначили своїх представників.

Від Всеукраїнської конференції прокурорів до його складу увійшли:

  • Андрій Гнатів – заступник начальника Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Офісу Генерального прокурора;
  • В’ячеслав Поліщук – прокурор відділу роботи з кадрами управління роботи з кадрами Департаменту кадрової роботи та державної служби Офісу Генерального прокурора;
  • Олег Стуконог – прокурор відділу в Офісі Генерального прокурора;
  • Майя Томак – прокурор Київської місцевої прокуратури № 5;
  • Олександр Юзьков – прокурор відділу в Спеціалізованій прокуратурі у військовій та оборонній сфері.

Від з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ:

  • Олександр Житний – професор, завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, д.ю.н.;
  • Олена Захарова – доцент кафедри цивільного процесу Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Від уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності:

  • Любомир Вийтович – прокурор Житомирської області до 2019 року (у відставці);
  • Михайло Цуркан – директор тестологічного центру Національної школи суддів України, екссуддя Вищого адміністративного суду України;
  • Павло Отвіновський – суддя у відставці.

Орган може працювати

За приписами закону про прокуратуру до органу, що здійснює дисциплінарне провадження, входять 11 членів.

Водночас орган, що здійснює дисциплінарне провадження, є повноважним за умови призначення до складу не менш ніж 9 членів.

Таким чином, непризначення адвокатами свого представника до КДКП не перешкоджає початку її роботи.

Зауважимо, що орган, що здійснює дисциплінарне провадження, за законом також:

  • визначає рівень фахової підготовки осіб, які виявили намір обійняти посаду прокурора,
  • здійснює переведення,
  • здійснює звільнення прокурорів із посад.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA