600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Опубліковано закони про податки і мито в Криму

Опубліковано закони про податки і мито в Криму

 • 26.07.2021 11:11

24 липня в «Голосі України» опубліковано закони щодо нових правил справляння податків і мита в Криму, у зв’язку зі скасуванням вільної економічної зони:

 • Закон № 1619-IX про внесення зміни до прикінцевих положень Митного кодексу у зв’язку із втратою чинності Законом про створення вільної економічної зони «Крим»;
 • Закон № 1617-IX про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо адміністрування податків і зборів на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополя.

Проте головний закон про скасування вільної економічної зони в Криму поки що навіть не підписаний Президентом. Опубліковані закони про зміни Податкового та Митного кодексу набудуть чинності одночасно з ним.

Зміни стосуються митних платежів, ЄСВ, ПДФО, військового збору, списання податкового боргу, виконавчого провадження.

Митні платежі

До закінчення режиму тимчасової окупації Криму та Севастополя не справляються митні платежі щодо товарів, які переміщуються через митний кордон України з та на тимчасово окуповану територію.

Податки

На тимчасово окупованій території:

 1. не справляються загальнодержавні та місцеві податки і збори, визначені статтями 9 та 10 ПК, та військовий збір;
 2. платники податків із податковою адресою на тимчасово окупованій території звільняються від обов’язку подання до контролюючих органів декларацій, звітності та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів;
 3. не проводяться контролюючими органами камеральні, документальні та фактичні перевірки;
 4.  зупиняється застосування до платників податків норм статей 59, 60 та 87-101 ПК;
 5. зупиняється нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення грошових зобов’язань та інші порушення податкового, митного та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Доходи фізичної особи

Доходи фізичної особи — громадянина України, яка має кримську податкову адресу, отримані у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права), за загальними правилами оподатковуються:

 • податком на доходи фізичних осіб;
 • військовим збором.

Спадкоємці мають сплатити ПДФО і військовий збір до:

 • нотаріального оформлення об’єктів спадщини (дарування) або
 • оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Доходи фізичних осіб, у тому числі найманих працівників, які проживають в Криму, зокрема заробітна плата та інші подібні виплати та компенсації, що виплачуються податковими агентами, в тому числі роботодавцями, з місцезнаходженням на іншій території України, оподатковуються за загальними правилами за місцезнаходженням такого податкового агента (роботодавця).

ФОПи, адвокати та інші самозайняті особи зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати:

у разі здійснення нарахування (виплати) фізичним особам — підприємцям (незалежно від системи оподаткування), податковою адресою яких є тимчасово окупована територія, доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати. При цьому на таких осіб не поширюється дія пункту 177.8 статті 177 та підпункту 2 пункту 297.1 статті 297 цього Кодексу.

Оподатковані таким чином доходи від здійснення підприємницької діяльності не включаються до загального оподатковуваного доходу ФОП та/або доходу ФОП платника єдиного податку.

Будь-які податки, збори, стягнуті на тимчасово окупованій території, не змінюють розмір податкових зобов’язань з податків, зборів, нарахованих (що підлягають стягненню) на іншій території України.

Списання податкового боргу

Списання податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій, пені та несплачених процентів за користування розстроченням (відстроченням) здійснюється без подання заяви платника податків із податковою адресою на тимчасово окупованій території. Списується податковий борг, який виник у період з дати початку тимчасової окупації та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату прийняття рішення про списання такого боргу.

Таке списання здійснюється без застосування положень статті 101 ПК та виключно за даними, що містяться в інформаційно-телекомунікаційних системах ДПС.

Списані суми підлягають відновленню у разі виявлення обставин, що свідчать про відсутність підстав для списання.

Списання не стосується осіб:

 • на яких поширюються судові процедури, визначені законодавством з питань банкрутства;
 • до яких застосовані санкції.

Списання податкового боргу є підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів.

Виконавчі провадження

На підставі наданої контролюючим органом інформації про списані суми податкового боргу підлягають закінченню відкриті державною виконавчою службою виконавчі провадження та припиняються заходи примусового виконання рішень щодо стягнення податкового боргу з платників податків, яким здійснюється списання сум податкового боргу.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA