24 липня в «Голосі України» опубліковано закони щодо нових правил справляння податків і мита в Криму, у зв’язку зі скасуванням вільної економічної зони:
Проте головний закон про скасування вільної економічної зони в Криму поки що навіть не підписаний Президентом. Опубліковані закони про зміни Податкового та Митного кодексу набудуть чинності одночасно з ним.
Зміни стосуються митних платежів, ЄСВ, ПДФО, військового збору, списання податкового боргу, виконавчого провадження.
До закінчення режиму тимчасової окупації Криму та Севастополя не справляються митні платежі щодо товарів, які переміщуються через митний кордон України з та на тимчасово окуповану територію.
На тимчасово окупованій території:
Доходи фізичної особи
Доходи фізичної особи — громадянина України, яка має кримську податкову адресу, отримані у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права), за загальними правилами оподатковуються:
Спадкоємці мають сплатити ПДФО і військовий збір до:
Доходи фізичних осіб, у тому числі найманих працівників, які проживають в Криму, зокрема заробітна плата та інші подібні виплати та компенсації, що виплачуються податковими агентами, в тому числі роботодавцями, з місцезнаходженням на іншій території України, оподатковуються за загальними правилами за місцезнаходженням такого податкового агента (роботодавця).
ФОПи, адвокати та інші самозайняті особи зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати:
у разі здійснення нарахування (виплати) фізичним особам — підприємцям (незалежно від системи оподаткування), податковою адресою яких є тимчасово окупована територія, доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати. При цьому на таких осіб не поширюється дія пункту 177.8 статті 177 та підпункту 2 пункту 297.1 статті 297 цього Кодексу.
Оподатковані таким чином доходи від здійснення підприємницької діяльності не включаються до загального оподатковуваного доходу ФОП та/або доходу ФОП платника єдиного податку.
Будь-які податки, збори, стягнуті на тимчасово окупованій території, не змінюють розмір податкових зобов’язань з податків, зборів, нарахованих (що підлягають стягненню) на іншій території України.
Списання податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій, пені та несплачених процентів за користування розстроченням (відстроченням) здійснюється без подання заяви платника податків із податковою адресою на тимчасово окупованій території. Списується податковий борг, який виник у період з дати початку тимчасової окупації та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату прийняття рішення про списання такого боргу.
Таке списання здійснюється без застосування положень статті 101 ПК та виключно за даними, що містяться в інформаційно-телекомунікаційних системах ДПС.
Списані суми підлягають відновленню у разі виявлення обставин, що свідчать про відсутність підстав для списання.
Списання не стосується осіб:
Списання податкового боргу є підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів.
На підставі наданої контролюючим органом інформації про списані суми податкового боргу підлягають закінченню відкриті державною виконавчою службою виконавчі провадження та припиняються заходи примусового виконання рішень щодо стягнення податкового боргу з платників податків, яким здійснюється списання сум податкового боргу.
© Юридична практика, 1997-2024. Всі права захищені
Кількість адвокатських балів | Вартість |
---|---|
Відеокурс з адвокатської етики | 650 грн |
10 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 2200 грн |
16 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 3500 грн |
8 адвокатських балів (без адвокатської етики) | 1800 грн |
Щодо додаткової інформації
Email: [email protected]
Тел. +38 (050) 449-01-09
Пожалуйста, подождите…