600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Оприлюднювати досьє всіх кандидатів на посади членів ВККС не планується – Іван Міщенко про конкурс до ВККС

Оприлюднювати досьє всіх кандидатів на посади членів ВККС не планується – Іван Міщенко про конкурс до ВККС

 • 15.02.2022 19:01

15 лютого 2022 року відбувся вебінар, організований Асоціацією правників України спільно з Конкурсною комісією з добору кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Говорили про конкурс до ВККС, який розпочався 4 лютого ц.р.

Відкриваючи зустріч, Анна Огренчук, президентка Асоціації правників України, керуюча партнерка LCF Law Group, зазначила:

«Метою цієї зустрічі є залучення висококваліфікованих правників до участі в конкурсі та підвищення їх мотивації».

Спікерами заходу стали:

 • Іван Міщенко, заступник голови Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів ВККС, суддя Верховного Суду;
 • Роберт Брукхейсен, член Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів ВККС, колишній спеціальний прокурор Прокуратури Нідерландів, адвокат.

У фокусі обговорення були такі питання:

 1. Хто може стати членом ВККС: умови участі та статус аплікаційного процесу.
 2. Складові конкурсного добору та їх таймлайн.

«Родзинкою» заходу стала сесія відповідей спікерів на актуальні питання, адже половина строку, відведеного на прийняття документів, вже сплинула. Проте станом на сьогодні до Конкурсної комісії подано заяви двох кандидатів.

Нові деталі про конкурс до ВККС

 • Роберт Брукхейсен повідомив, що аналізувати інформацію будуть допомагати українські помічники-юристи. Конкурсний добір буде здійснюватися максимально прозоро.

«Так, як це передбачено в Україні, це значно прозоріше, ніж в Нідерландах. Проте буде забезпечуватися приватність кандидатів», – зауважив Роберт Брукхейсен.

За словами спікера, така прозорість спрямована на підвищення довіри суспільства до судової гілки влади.

 • Іван Міщенко зауважив, що публікувати та оприлюднювати всі досьє кандидатів не планується. Ймовірно, буде прийнято рішення опублікувати досьє кандидатів, які будуть рекомендовані ВРП.
 • Щодо організації конкурсу, то пан Міщенко підкреслив, що рішення про проведення тесту на визначення інтелектуальних здібностей кандидатів ще не прийнято. На це впливають логістичні питання. Тестів на знання права не буде взагалі.
 • Кандидати, крім відповідності критеріям доброчесності та професійної компетентності,  повинні мати загальне бачення функціонування ВККС і судової системи в цілому.
 • У мотиваційному листі, як зауважив Роберт Брукхейсен, кандидат має бути максимально відвертим у своїх відповідях. Заповнення цього листа дасть змогу на ранньому етапі виявити особливості кожного кандидата.
 • Якщо суддя є єдиним працюючим суддею в конкретному суді, це не буде перешкодою для участі у конкурсі. Єдина перешкода – обіймання адміністративної посади, але звільнятися під час проходження конкурсу не потрібно, наголосив Іван Міщенко.
 • Ймовірність того, що ВККС не буде сформовано внаслідок припинення діяльності ВРП, існує. Проте це не вплине на роботу Конкурсної комісії.
 • Жодної гендерної політики не затверджено. Такий відбір має відбутися природним шляхом.

Детальніше про участь жінок у складі майбутньої ВККС говорили на онлайн-зустрічі Стівен Маркмен, Євген Мєзєнцев та Надія Стефанів.

Повний запис вебінару можна переглянути за посиланням.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA