Оприлюднення рішення в ЄДРСР не скасовує обов`язок суду вчасно надіслати копію - КАС ВС — PRAVO.UA Оприлюднення рішення в ЄДРСР не скасовує обов`язок суду вчасно надіслати копію - КАС ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Оприлюднення рішення в ЄДРСР не скасовує обов`язок суду вчасно надіслати копію – КАС ВС

Оприлюднення рішення в ЄДРСР не скасовує обов`язок суду вчасно надіслати копію – КАС ВС

  • 08.04.2021 13:01

Обов`язок суду вчасно надіслати копію рішення не нівелюється правом учасника дізнатись про нього з ЄДРСР.

Оприлюднення судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень (ЄДРСР) не скасовує обов`язок суду вчасно надсилати копії судових рішень учасникам справи.

Такий висновок міститься в постанові Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 25 лютого 2021 року у справі № 679/219/20.

Касаційний суд скасував ухвалу про відмову у відкритті апеляційного провадження у зв’язку с пропуском строку. Позивачу двічі надсилали копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, однак останній не усунув інші недоліки скарги в строки, які встанови суд, а копії ухвал повернулись до суду у зв`язку з тим, що адресат відсутній за вказаною адресою. Апеляційний суд вважав, що позивач:

  • недобросовісно користується своїми процесуальними правами;
  • не демонструє готовність взяти участь у розгляді справи;
  • фактично затягує розгляд справи на етапі апеляційного перегляду.

КАС ВС пояснив, що вичерпний перелік випадків, які підтверджують дату вручення судового рішення, наведено в частині 6 статті 251 КАС України.

День оприлюднення судового рішення в ЄДРСР не прирівняно до дня вручення судового рішення. Можливість дізнатися про постановлену апеляційним судом ухвалу з ЄДРСР є лише правом заявника.

Тому апеляційний суд помилково вважає, що про наявність ухвали скаржник мав змогу дізнатись з ЄДРСР з моменту її оприлюднення.

Крім того, в цьому випадку немає підстав для застосування за аналогією закону частини 2 статті 268 КАС України, оскільки:

  • порядок вручення судового рішення повністю врегульовано статтею 251 КАС України;
  • цей порядок відрізняється від порядку повідомлення учасників справи про дату, час та місце розгляду окремих категорій адміністративних справ, регламентованого статтею 268 КАС України.

Раніше “Юридична практика” писала про висновок КГС ВС, згідно з яким для належного повідомлення достатньо надіслати рекомендований лист, навіть якщо його не вручено.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA