прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Оподаткування продажу рухомого і нерухомого майна фізособою: особливості декларування в 2021 році

Оподаткування продажу рухомого і нерухомого майна фізособою: особливості декларування в 2021 році

  • 15.03.2021 13:33

Головне управління ДПС у Донецькій області роз’яснило порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна, визначений статтею 173 Податкового кодексу України.

Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5 %.

Водночас є винятки:

  • дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
  • дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) другого об’єкта рухомого майна, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 %, а також оподатковується військовим збором 1,5 %.
  • дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) третього та наступних об’єктів рухомого майна, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором 1,5 %.

Так, у разі здійснення обміну квартири не оподатковується дохід, отриманий кожною стороною угоди у вигляді вартості об’єкта обміну за умови, якщо це перший обмін протягом року і якщо об’єкт, що відчужується, перебуває у власності понад три роки, за винятком успадкованого майна. Якщо ж такі умови не дотримано, то кожна сторона платить податок такий самий, як від продажу нерухомості.

У разі дарування нерухомості необхідно звернути увагу на ступінь споріднення:

  • якщо родич першого або другого ступеня споріднення (це може бути батько, мати, чоловік, дружина, брат, сестра) подарував нерухоме майно, податок при цьому дорівнює нулю;
  • якщо подарував не близький родич або хтось чужий, дохід при цьому оподатковується за ставкою 5 % ПДФО та 1,5% військового збору.

Якщо ж подарунок отримано від нерезидента або ж подарували нерезиденту, застосовується ставка податку 18 % ПДФО та 1,5 % військового збору.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA